Restoran RIBE, Vene tn 7, Vanalinn

Apelsin
Postitusi: 10
Kokaõpilane
2008-07-10 12:21:56
Pille palvel tekitan siia teema siis ka oma lemmikkohast nr 2 - restoranist Ribe. Asub teine Telegraafi kõrval, seal, kus vanasti Tanduur oli. Siinkohal huvitav märkida, et Eesti restoranide top 50-s platseerusid nad kohale nr 11, kuigi üsna värskelt avatud kohana nad ise hääletamises ei osalenudki. See fakt rääib juba natukene enda eest :) Sama juttu teist korda ümber kirjutama ei hakka - lugeda saab lähemalt siit. Olgu veel öeldud, et ma olen seal juba kolm korda käinud ning kavatsen minna veel ja veel. Kohtadest, kus mina käinud olen, raudselt parim teenindus Tallinnas :)
Juc
Postitusi: 629
Abikokk
2008-07-20 00:44:49
Käisin ka ära ja jäin rahule. Me ei käinud sel korral küll päris söömas, rohkem näksimas, aga kiidan teenindust, meeleolu ja neid toite, mida sõime! Lähemalt siin

http://jucjaco.blogspot.com/

Kairi
Postitusi: 56
Kokaõpilane
2008-07-20 23:53:59
Ma olen ka käinud ja rahule jäänud - ainuke asi mis mind selle koha puhul hämmastama paneb on nimi. Kas ma olen ainuke kellel RIBE alatihtihti RAIBE'ks muutub!?!? No mis neil omanikel arus oli?
Kroonijuveel
Postitusi: 12
Kokaõpilane
2008-08-07 15:43:47
Käisime Ribes eile õhtustamas. Vaimustus pole siiani lahtunud. Väike eeltöö netiavarustes küttis ootused üles, paari päeva tagune fiasko "Basiilikus" oli ka värskelt meeles. Kõik, mis Ribe kohta head kirjutatakse, oli olemas ja juhtus ka meiega: suurepärane teenindus, ülimaitsvad road ja veinid. Põhiroaks valisin Praetud lestafilee kihilise köögiviljapolenta ja safrani-sidrunikastmega - kala tõesti lausa sulas suus. Magusaks valitud Sinihallitusjuustu- mascarponekreem mandlijäätise ja õunakastmega - kreem oli rullbiskviidi vahel ja oli supermaitsev. Peaks ise järele proovima rullbiskviiti teha, kus mascarponekreem sinihallitusjuustuga. Kindlasti külastame Ribet veel, menüüs jäid kripeldama aurutatud sinikarbid. Ja aitäh Jucile vihje eest, üleva meeleolu üheks põhjuseks olid ka Kiika Köökist ostetud cannele-vormid käekotis :).
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-08-26 15:30:47
Heidi Vihma arvustus ajalehes Äripäev: Ilus ja elus Ribe (16.5.2008):

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Mann
Postitusi: 1446
Abikokk
2009-04-08 08:13:35
Me sattusime eile suure lihahimu ajendil sinna sööma. Ja tõepoolest, veist nad teevad täitsa hästi. Ma küll lootsin näha kergelt krõbedat kesta kauni pooltoore liha ümber, kuid tõesõna, ei olnud taoline ahjus (enne pannil, siis ahjus????) tehtud variant üldse paha. Juuresolnud kartuli-odrakoogike oli aus, samas punaveini-trühvlikastmest ootasin enamat. Sõprade söödud part jättis samuti hea mulje. Magustoiduga läksin tiba alt, ei suutnud kreembrüleele vastu panna. Selline kõva keskmine tase. Pirn veinikastmes ei andnud mu maitsele seal miskit juurde. Samas šokolaadikook (torn), mida ma ise kunagi menüüst ei taipaks valida, oli mu maitsele täiesti super. Lihtsalt viispluss. Digestiiviks võetud Sarpa di Poli Traminer grappa oli samuti väga hea. Eraldi on kiitus teenindajatele. Ei käinud närvidele, ei rääkinud liiga palju, samas olid olemas vajadusel ja nõuga abiks. Ja ka piisavalt julged-normaalsed, et enda arvamust-eelistusi välja öelda.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-05-16 19:30:41
Hiljuti väisas Eestis Hispaania kuningapaar, kelle auks korraldati Estonia kontserdisaalis pidulik dinee, mille menüü eest vastutas RIBE peakokk Jevgeni Jermoškin. Järgmisel nädalal esmaspäevast neljapäevani pärast kella 17 pakutakse restoranis Ribe sama menüüd nagu Hispaania kuninga auks korraldatud riigiõhtusöögil. Riigõhtusöögil pakuti eelroaks Tallinna vürtsikilu rukkileiva, vutimuna ja tomativinegretiga, peedi-kreemsuppi kartuli-odrapalli ja hapukoorevahuga ning põhiroaks ulukihautist sinepi-kartulipüree ja rosmariini-punaveinikastmega. Õhtusöögi lõpetas soe rabarberikook šokolaadiga paneeritud jäätise ja Vana Tallinna kastmega. RIBE kuninglik õhtusöök maksab koos veinidega 650, ilma veinita 450 krooni.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Kätrin
Postitusi: 1053
Abikokk
2012-09-30 00:49:52
Neil uus sügis 2012 menüü. Eelroaks part ja porgand, mis nägi superkihvt välja. Üldse jäi silma väga palju kihvte serveeringuid. Oli maitsev, ehk vaid liiga palju magusaid lisandeid ja liigselt rammus ka. Ports oli tõeliselt suur. Veerandik jäi järgi :( Pearooaks Kiievi kana Ribe moodi - kana superhea, aga lisandid herne- ning porgandikreemi näol jätsid soovida - oleks selle mõnusa kana kõrvale tahtnud lihtsalt aurutatud herneid/porganeid, mitte küüslaugu/või jms püreestatud variante. Kaasale meeldis ka. Magustoiduks espresso-mousse, vaarika-peedi gel, vanilli-peedi jäätis. Tundus menüüst liiga palju peeti, aga tegelikult 2 viimast olidki magustoidu hitid. Jäätis lausa superkihvt! Mousse ise oli minu jaoks liigselt jääs ja tume shokolaad varjutas igasuguse espresso maitse.

Kätrini kokkamispäevik

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-11-01 17:26:24
Ekspressi Armand Kokk kirjutab: Maitsekütt: Venemaalt naasnud kokk Vene tänava restoranimagnetiks (31.10.2012)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-12-20 16:13:06
Korrastan töölauda ja paberihunnikust leidsin sellise menüü, pärit aastast 2011. Salvestan siia tulevaste põlvede jaoks: Restorani Ribe peakokk Jevgeni Jermoškin on väärinud Tallinn Menu tunnustuse järgneva valikuga: Eelroog: Marineeritud räimefilee muna-sinepikreemi, tuunikala-hapukoore tartari ja peedi püreega Pearoog: Veise sisefilee Ribe leiva, seakaela-juurviljapüree ja punaveini-mustsõstrakastmega Magustoit: manna-jogurtivaht, küpsisekreemi ja õunapüreega 32 eurot

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com