Maasikad: aedmaasikad, metsmaasikad, kuumaasikad, muulukad

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-07-21 14:44:55
Triin:
Aga keedetud moosis läheb metsmaasikas nt mõruks. Äkki ei "talu" ta siis küpsetamist ka? Meil on vahel olnud metsmaasika "uputus". Aga enamiku oleme pannud sügavkülma. Küpsetistes pole proovinud.
Metsmaasikate seemnetes on mõruainet, milleks on hiniin nimega fragariamiin (vist sai õigesti kirja). See võib tekitada tundlikel inimestel löövet. Lisaks on see fragariamiin mõru ja VÕIB (aga ei pruugi) külmutamisel* või kuumutamisel või purunemisel (nt köögikombainis peenestades) maasika väga mõruks teha.. * Kui külmutamine ise marja mõruks ei teinud, siis tasub igaks juhuks marjad peale ülessulatamist kohe ära süüa, sest mõrudaks võivad nad ka peale seda muutuda... Seega on kõige kindlam süüa metsmaasikaid niisama, piimaga segatult või siis puulusikaga rahulikult toormoosiks segada :)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2009-07-21 20:23:20
Pille:
Seega on kõige kindlam süüa metsmaasikaid niisama, piimaga segatult või siis puulusikaga rahulikult toormoosiks segada :)
Miks just puulusikaga? Segan küll moose alati puulusikaga, aga see on pigem harjumusest ja meeldimisest, lisaks tehti maal vanaema juures ka nii.
Triin
Postitusi: 324
Abikokk
2009-07-21 20:41:06
külmutatud moosiga pole seda ohtugi, et seisma jääb :). Nii hea on :). Meil on aastate pikkused kogemused ja niimoodi pole mõruks läinud. Aga keetes küll. Seda ma ei teadnud, et köögikombain ka mõruks ajab. Sellest tuleb siis hoiduda.
Nipitiri
Postitusi: 959
Abikokk
2009-07-22 00:07:06
Triin:
Meil on vahel olnud metsmaasika "uputus". Aga enamiku oleme pannud sügavkülma. Küpsetistes pole proovinud.
Meil on varasematel aegadel edukalt tehtud metsmaasikakompotti (enamasti küll segu, mustika, metsvaarika ja vahel ka mõne sõstraga) - see peaaegu et ei ole metsmaasika raiskamine :) Ja mõruks ka ei ole kunagi läinud. (Marjad suhkruga kihiti purki ja hiljem koos purgiga kuumutada)
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-07-22 07:37:11
Seenekas:
Pille:
Seega on kõige kindlam süüa metsmaasikaid niisama, piimaga segatult või siis puulusikaga rahulikult toormoosiks segada :)
Miks just puulusikaga? Segan küll moose alati puulusikaga, aga see on pigem harjumusest ja meeldimisest, lisaks tehti maal vanaema juures ka nii.
Ma segasin viimati moosi ligi 30 minutit, enne kui suhkur korralikult ära sulas - puulusikat on nii pikalt lihtsalt mõnusam käes hoida :P

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2009-07-22 10:32:04
Ma teen veidi teisiti. Panen suhkru moosimarjade hulka, segan natuke ja siis jätan seisma. Mõne aja pärast segan veel. Siis lasen üle öö seista ja segan vaikselt, tavaliselt on selleks ajaks suhkur kenasti sulanud. Aga mul enamasti selline 10 liitrine pott korraga käsil või siis vanaaegne "silmapesukauss". Jutt käib toormoosist muidugi.
Cracilis
Postitusi: 109
Abikokk
2009-07-22 11:33:00
Metsmaasikaid on see aasta vähe. :( Mees tõi maal käies kilokese, aga selle sõin ma kohe ära igatahes, midagi sellest nüüd tehtud küll ei saanud. Aga see lõh, see lõhn, mmmmm... Hulluks võib minna. :)
Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2009-07-22 14:36:55
No kilo metsmaasikaid on minumeelest ikka jube palju. Ise olen neid pigem 250g kaupa korjanud.

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-07-27 21:16:01
Netcat:
No kilo metsmaasikaid on minumeelest ikka jube palju. Ise olen neid pigem 250g kaupa korjanud.
Me oleme ka ikka kilokaupa korjanud. Aga tänavu pole ma ise marjule saanudki :( See-eest ostsime eile Lahemaalt karbitäie metsmaasikaid ja tegin Marust inspireerituna piimakisselli, millele kaunistuseks puistasin peale metsmaasikaid (piimakisselli retsept oli mu enda oma, aga tavapäraste mustikate asemel panin siis maasikaid).

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Kokkamas95
Postitusi: 781
Abikokk
2010-06-21 19:39:28
Krõbisev maasikajäätis

http://kokkamas95.blogspot.com/

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 >>