Mustikad

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-07-31 13:14:16
Pozataja:
kas teie julgete veel metsas käia ja metsamarju süüa?? mul on küll 8 karpi mustikaid sügavkülmas aga sööma ma neid väga nagu ei kipu peale selliseid uudiseid :(
No mina olen küll söönud. Nagu seal kuskil kirjas oli, siis Eestis vaid 3 juhtu 20 aasta jooksul vms, lisaks aitab vast ka pesemine-kuumtöötlemine. Teadjamad, mis kostate? :O

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pozataja
Postitusi: 166
Abikokk
2011-07-31 13:20:53
kuidas külmutamisega on? kas külmutan marjad koos munadega ja talvel kapist sulatades sulavad ka ussimunad uuesti ja hakkavad jälle toimima?

Pozataja

ErleS
Postitusi: 339
Abikokk
2011-07-31 15:49:31
Mina söön endiselt ja elan ka endiselt :) Ilmselt enne saan poest ostetud puuviljadelt mingi ussi või kemikaalide ülekülluse, metsamarju pean siiski puhtaks. Arvan, et tõenäosus paelussi saada on väga väike. Praegu ju mustikaaeg, turgudel müüakse meeletutes kogustes mustikaid, kõik söövad, aga paelussidest pole midagi kuulda.
Liina
Postitusi: 125
Abikokk
2011-08-02 09:50:19
Mina söön ka endiselt. Nagu seal ka kirjas siis marjadelt polegi tõenäosus seda saada suur, pigem koduloomadelt (koertelt, kes vabalt ringi liiguvad). Lapse pärast küll kardan veidi, aga annan ikka talle marju, nadi oleks ka mitte anda. Pigem kardan rohkem koertelt nakatumist, eriti lapse puhul, keda koerad aegajalt lakuvad.

Minu kokkamised!

Tziiki
Postitusi: 801
Abikokk
2011-08-02 19:10:29
Pille:
Pozataja:
kas teie julgete veel metsas käia ja metsamarju süüa?? mul on küll 8 karpi mustikaid sügavkülmas aga sööma ma neid väga nagu ei kipu peale selliseid uudiseid :(
No mina olen küll söönud. Nagu seal kuskil kirjas oli, siis Eestis vaid 3 juhtu 20 aasta jooksul vms, lisaks aitab vast ka pesemine-kuumtöötlemine. Teadjamad, mis kostate? :O
ma seda õhtulehe artiklit pole lugenud, aga ülikooli loengus rääkis üks kuulus zooloog meile nendest mustikatega saadavatest parasiitidest. Need ei hävi isegi mitte autoklaavimisel, ammugi siis keetmisel-külmutamisel-pesemisel. Aga tõenäosus nakatuda on tõepoolest väike, sest selleks peaks sööma marju, kuhu rebane on otseselt peale kakanud. AGA siiski..., mina ei osta enam mustikaid peale seda loengut ülikoolis. Korjan kas ise (siis näen, mida ja kust korjan) või ostan vaid kultuurmustikaid.

As for butter versus margarine, I trust cows more than chemists :)

Merilin
Postitusi: 953
Abikokk
2011-08-03 12:48:37
Et kui 20 aasta jooksul on Eestis 3 nakatunud ja needki ilmselt mitte metsamarjadest, siis mina söön metsamarju pesemata südamerahuga edasi... Hommikul autosse istuda on palju ohtlikum :)

Pisike ja Pisut Segi, teadagi...

Kokkamas95
Postitusi: 781
Abikokk
2011-08-03 14:34:48
Pudingu-kohupiimatäidisega mustikakook

http://kokkamas95.blogspot.com/

Tullia
Postitusi: 1392
Abikokk
2011-08-07 22:37:36
Maalehe lisas "Targu talita" (juulikuu ilmselt, lk 473) oli üks lihtne ja väga maitsev mustikapiruka retsept. Tainas 250 g võid 4,5 dl odrajahu noaotsatäis küpsetuspulbrit 1 muna määrimiseks Täidis 0,5 l mustikaid 0,5 dl kartulijahu 1 dl suhkrut Sega toasoe pehme või ja küpsetuspulbriga segatud jahu. 2/3 tainast rulli võiga määritud koogivormi. Sega mustikate hulka kartulijahu ja suhkur ning puista tainale. Ülejäänud tainast rullige peale õhuke kaas. Määrige lahtiklopitud munaga ja küpsetage 225 kraadi juures 30-40 minutit. Muutsin nii palju, et tainasse lisasin ka 1 dl suhkrut. Tainast rullida ei üritanud, kuid vormi sai küll edukalt surutud. Küpsetasin 20 cm lahtikäivas koogivormis 30 minutit. Väga mõnus odrajahu ja mustikate kooslus.

Tullia jutukesed

Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2011-08-08 10:07:34
Tziiki:
AGA siiski..., mina ei osta enam mustikaid peale seda loengut ülikoolis. Korjan kas ise (siis näen, mida ja kust korjan) või ostan vaid kultuurmustikaid.
Kultuurmustikatele võib ju samamoodi rebane "peale kakada". Ja kui metsas korjaja mõtleb, pohlad, jätab ehk hunnikuga ruutmeetri vahele ja korjab mujalt edasi, siis põld korjatakse ju ikka järjest tühjaks. Meil maal mets lähedal ja rebane saalib kogu aeg põllul ringi (jahib naabrite kasse).

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2011-08-08 10:17:18
Thredahlia:
Et kui 20 aasta jooksul on Eestis 3 nakatunud ja needki ilmselt mitte metsamarjadest, siis mina söön metsamarju pesemata südamerahuga edasi... Hommikul autosse istuda on palju ohtlikum :)
Siin võib olla seesama probleem, mis puugihaigustega - rebaseid on kogu aeg olnud ja puuke ka, aga varem nad lihtsalt polnud selle satikaga laialdaselt nakatunud. Peiteaeg võib mitu aastat olla. Seega ka, mis Pozataja küsimusse puutub, kas metsamarjad on "hetkel" kahtlased, siis no such luck - kui meie metsade elanikud on nüüd selle parasiidiga nakatunud, siis ei kao see probleem ka tulevikus mitte kusagile, vaid läheb ainult tõsisemaks, täpselt nagu puugid ja borrellioosioht. Niiet otsus metsamarjade söömise või mittesöömise kohta tuleks teha mitte selleks suveks, vaid kogu ülejäänud eluks.

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 >>