Müslid, granolad jm hommikusöögisegud; müslibatoonid

Martiina
Postitusi: 939
Abikokk
2009-01-29 17:29:48
No nüüd on mul müslibatoonide mõte juba nii peas kinni, et oleks küll ime, kui see nädalavahetus nende tegemiseks ei läheks. Niipalju kui paarilt tuttavalt suusõnalisi soovitusi olen saanud, soovitatakse jah kondenspiimaga teha, seega aitäh Marju , et ühe konkreetse retsepti siia ära tõid, mille alusel nüüd esmased katsetused teha :)
Marju
Postitusi: 870
Abikokk
2009-02-01 00:22:36
Aniitram:
Niipalju kui paarilt tuttavalt suusõnalisi soovitusi olen saanud, soovitatakse jah kondenspiimaga teha, seega aitäh Marju , et ühe konkreetse retsepti siia ära tõid, mille alusel nüüd esmased katsetused teha :)
:) hea meel kasulik olla
Bunnygirl79
Postitusi: 109
Abikokk
2009-02-01 12:07:15
Mina tegin oma granola Nigella raamatu "Feast" retsepti järgi, oli vist Andy's Fairfield granola nime all. Kasutasin sarapuupähkleid mandlite asemel. Väga hea krõbistada, läheb loosi ilma piimata ka :).

http://bunnygirl79.blogspot.com

Martiina
Postitusi: 939
Abikokk
2009-02-01 20:54:26
Saigi siis nädalavahetusel esimene müslibatoooni katsetus tehtud! Koostisosadeks kõrvitsaseemned, kuivatatud banaanid, kuivatatud jõhvikad, kreeka pähklid, kuivatatud ananass, kaerahelbed (õigemini kasutasin olemasolevat müslisegu, milles oli põhiliselt kaerahelbed ja mõni šokolaadiraasuke ka) ning kondenspiim. Koguseid ei oska nimetada, panin kõike tunde järgi. Ahjus küpsetasin 45 minutit 120 kraadi juures. Lõpptulemus oli imehea! Ma tõesti ei näe enam põhjust poest müslibatoone osta. Edaspidi saab nüüd erinevate maitsetega katsetada. :)
Martiina
Postitusi: 939
Abikokk
2009-02-02 20:23:29
Täna uus müslibatoonikatsetus. Tahtsin seekord ka täpsemini mõõta, kui palju midagi sisse panen. Mõõdunõuks sai siis muidu vedelike mõõtmise jaoks mõeldud anum ja kogused seega detsiliitrites. 4 dl seemnesegu(mul päevalille-, kõrvitsa-, seesami- ja linaseemned) 1,25 dl väikseid kuivatatud ananassi tükke 3 dl kuivatatud banaanilõike (mida purustasin pudrunuiaga) 2 dl mandleid (hakkisin needki väikesteks) 6 dl kaerahelbeid 1,5 purki kondenspiima (umbkaudu) Kokkusegatuna siis ahjuplaadile, ahju 45 minutiks 125 kraadi juurde. Maius tuli väga hea! :) Pakkisin nagu eespool soovitatud küpsetuspaberisse, et saaks kotti pista ja kaasa võtta :)
Martiina
Postitusi: 939
Abikokk
2009-02-11 20:43:00
Täna sai tehtud katsetus kakaoga kondenspiimaga. Jäi kena šokolaadise välimusega ja kakao (mitte kahjuks šokolaadi) maitset oli tunda ka. Aga mina eelistan vist tavalise kondenspiimaga tehtud batoone.
Spiidi
Postitusi: 743
Abikokk
2009-03-03 10:39:06
No te ajate ikka alati isu peale ja improviseerisin omale ka isetehtud müsli: 100 g mandleid 100 g kuivatatud jõhvikaid 100 g seemnete segu (u 40g kõrvitsaseemneid, u 40g päevalilleseemneid ja u 20 seedrimänniseemneid) 200g (või maitse järgi) röstitud tatrahelbeid (Tšehhi toode, kui ma ei eksi. Müüakse NOPis ja olen näinud ka Prisma ökoletis) 1 dl vahtrasiirupit (võib asendada vedelama meega aga kuna ma olen natuke õietolmu suhtes allegriline, siis eelistan vahtrasiirupit) Purustan mandlid köögikombainis, segan seemned ja mandlid kokku, kallan ahjuplaadile, niristan vahtrasiirupi ühtlaselt peale. Segan ära ja pistan umbes 30 minutiks 180C juures ahju. Ahus olemise vahepeal segan korra või paar. Peale ahjust välja võtmist lisan jõhvikad (olge tähelepanelikud, et te jõhvikaid ahju ei pistaks. Mina tegin selle hajameelse vea ja noppisin pärast kõrbenud jõhvikaid müsli seest välja :)) Väga hea krõbe ja ülimalt tervislik (ei sisalda ei suhkrut ega võid, kaerhelveste asemel on väga tervislikud tatrahelbed) müsli :)

le D?ner

Marit
Postitusi: 310
Abikokk
2009-03-04 19:09:36
Tegin ka siinse retsepti järgi Jamie müsliruute, väga mõnusad said, lõikamisega küll oli natuke raskusi. Aga soovitan teistelegi, tahaks veel kondenspiimaga ka proovida, nagu eelkõnelejad. Pilt ka!

Magusad fotod

Tiina
Postitusi: 1340
Abikokk
2009-04-23 20:52:50
Mul on peale mõningast katsetamist välja kujunenud selline müsliretsept: 500 g 7-viljahelbeid (või 4-viljahelbeid või täistera kaerahelbeid), 100-200 g seemnete segu (valmis segu, sisaldab kõrvitsa-, päevalille-, seedermänniseemneid), 1pk (150 g) kuivatatud aprikoose, u 100 g rosinaid, 0,5 dl mett, paar spl õli. Segan õli meega, vajadusel soojendan mett enne. Segan selle helvestega, lisan seemned, laotan ahjupannile ja panen ahju 120 kraadi juurde u 40 minutiks, vahepeal segan paari korda. Võtan ahjust välja, segan juurde rosinad ja tükeldatud aprikoosid. Lasen täielikult jahtuda, enne kui purki hoiule panen. Mulle meeldib, et see ei ole magus, aga muidugi võib mett rohkem panna.

Gruusia köök on siiski üle kõige!

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-06-03 11:11:10
Meil hetkel hommikusöögilaual krõbe müsli šokolaadiga. Täitsa mõnus (natuke patune see hommikune šokolaadisöömine, aga aeg-ajalt ju võib :P) Järgmisena katsetan seda rukkihelbemüslit!

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>