Karulauk

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-05-20 11:31:11

k2q:
Kust sa karulaugu seemneid said?

Mina ostsin seemneid Keskturult ühe onukese käest, aga on ka aianduspoodides olnud.

Karulauk tuleb maha panna sügisel.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Aurora
Postitusi: 598
Abikokk
2009-05-25 09:37:43

Käisin laupäeval Tartu turul karulaugu taimi jahtimas. Kuna kiirustasin bussi peale ja aega oli vähe, siis küsisin lihtsalt esimese turuproua käest, see teadis täpselt kelle juurde juhatada. Taimi aga polnudki. Neljapäeva hommikuks lubati. Minu selja taga ajasid veel mitmedki inimesed karulaugusooviga käed püsti.
Kuum kaup.

Dee
Postitusi: 360
Abikokk
2009-06-10 22:45:01

Ma ostsin läinud nädala lõpus Nõmme turult karulauguistikuid.

Üks tore tädi müüs, ütles, et tema koduaiast.

Istutasin maha ja nüüd käin iga päev sõnu peale lugemas, et ikka ilusti juurduksid.

Nimelt siin Nõmmel tunnevad end hästi vaid mänd ja võilill.

Ahjaa, sipelgad ka.

Hoian pöialt ja loen armastusluulet neile peale. Kui kasvama lähevad, olen ikka täitsa või sees. :D

Nipitiri
Postitusi: 959
Abikokk
2009-06-16 10:13:18
Eile jäi Rimi lihaletis silma sea kaelakarbonaad karulaugumarinaadis! Ei tea, kust nad seda nii suurtes kogustes võtavad, et masstoota.
Põrnikas
Postitusi: 435
Abikokk
2009-06-16 18:16:15
Nipitiri:
Eile jäi Rimi lihaletis silma sea kaelakarbonaad karulaugumarinaadis! Ei tea, kust nad seda nii suurtes kogustes võtavad, et masstoota.
aga äkki kasutavad kuivatatud karulauku. selline asi näiteks piprapoes ju täitsa olemas..
Mann
Postitusi: 1446
Abikokk
2010-04-07 13:22:53

Selle aasta karulauguhooaeg on avatud. Eilse tatrapudru peale tegin kerge kastme hapukoorest ja karulaugust. Täna saab olema kartuli-karulaugu gratään. Lihtsalt kartuliviilud keeta c. 3 minutit, pannil praadida võis hakitud punane sibul, lisada hakitud karulauk, sool, pipar. Ahjuvorm määrida võiga, kiht kartuleid, segu sibulast-karulaugust, katta kartulitega, riivida peale muskaatpähklit, valada peale segu munast ja koorest, lisada veel muskaatpähklit, riivida peale paremsani, ahjus 200 kraadiga c 20 minutit, mul sai veel paar minutit grilli ka.

Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2010-04-07 16:03:30

Mann, umbes mõned korrad aastas natuke "vihkan" Sind :D:D ja ma tean, et seal kus meid ei ole, pole parem. Aga need varased karulaugu jm. hooajad ja pildid kalaturust...

Tahaks ju kaa... Eriti seda kalavärki, mis siinkandis on ikka väga lahja. Ära siis kuri ole.:)

Mann
Postitusi: 1446
Abikokk
2010-04-08 10:33:34
Seenekas:
Mann, umbes mõned korrad aastas natuke "vihkan" Sind :D:D ja ma tean , et seal kus meid ei ole, pole parem. Aga need varased karulaugu jm. hooajad ja pildid kalaturust... Tahaks ju kaa... Eriti seda kalavärki, mis siinkandis on ikka väga lahja. Ära siis kuri ole.:)
Kulla Seenekas, pole ma ühti kuri :)
Dee
Postitusi: 360
Abikokk
2010-04-14 15:35:43

Ma käin aga muudkui maja taga piilumas, et millal küll mu karulauk nina välja pistab. Maa veel täitsa külmas (varjuline koht, kohati veel lumigi maas), aga muudkui käin uurimas...

Sai eelmisel aastal istutatud, tea, kas elas selle külma talve ülegi.

Mure lausa, noh.

Mul on nii karulaugu isu, et nüüd sain kah Manni peale kadedaks. :P

Mann
Postitusi: 1446
Abikokk
2010-04-15 17:56:32
Loodetavasti see lumi teil sulab kiirelt. Täna ma tegin kana ja juurikate juurde lihtsat kastet paksust kreeka jogurtist ja karu- ja murulaugust. Aga kaks ülbet kana on võtnud oma eluülesandeks karulaugu"peenra" äestamise...
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 >>