Piimavahustaja ja piima vahustamine ilma piimavahustajata :)

Kait
Postitusi: 133
Abikokk
2008-04-08 15:42:09
Teate, ma olen nüüd täiesti vaimustuses piimavahustamisest. Ostsin bodumi ringiks keeratud verduotsaga patareidega vahustaja ja 1,8% ja 3,5% piima. Panen 0,5l mõõdunõusse u 100ml piima, ajan mikros soojaks ja siis vahustan....vahtu tuleb 400-500 ml....täiesti uskumatu! Väike pidulik nüanss igapäevase hommikukohvi juures, teeb kohe päeva paremaks :)

[b][i]Üks hea keretäis kulub alati ära!\nkokkamine.blogspot.com

Proua Simpson
Postitusi: 177
Abikokk
2008-05-11 16:39:36
Muide, ka tavalise presskannuga annab sooja piima vahtu ajada. Töötab vist isegi paremini, kui spetsiaalsed elektrilised vahustajad, ainus probleem on selles, et võib pikemas perspektiivis armastatud presskannule hävitavalt mõjuda. :) Parim vahend, mida näinud olen, on aga Tupperware piimavahustaja, mis on selline kaanega väikese kannu moodi asjandus. Vahustab külma (!) piima ja vaht tuleb ilus ja tugev, millist polegi muu vahendiga saanud. Kahjuks ei leidnud netist praegu head pilti.
Qsti
Postitusi: 369
Abikokk
2008-05-11 17:19:42
Pille:
Mina kasutasin ülikooli ajal väga low-tech meetodit piima vahustamiseks: kuumutasin väikeses potis piima ca 66C ning vispeldasin väikese metallvispliga. Kui ma nüüd õigesti mäletan, siis keegi kohvispets väitis, et rasvavaba piim läheb paremini vahtu, aga ca 2,5% piimast tehtud vaht on parema maitsega. (Leidsin ühe pika ingliskeelse jutu piimavahu ja piima rasvasuse kohta, seal kinnitab autor samuti, et piim vahustub paremini siis, kui sisaldab alla 2% või üle 5% rasva :D - link on siin)
Mina olen sama meetodit kasutades piima vahtu saanud. Samuti olen kuulnud seda, et rasvatu piim läheb paremini vahtu kui rasvane, ise olen kasutanud siinset "tavapiima" ehk siis 1,5% rasvasisaldusega piima ja läks vahtu küll.
Katja
Postitusi: 386
Abikokk
2008-06-20 21:23:10
Proua Simpson:
Muide, ka tavalise presskannuga annab sooja piima vahtu ajada. Töötab vist isegi paremini, kui spetsiaalsed elektrilised vahustajad, ainus probleem on selles, et võib pikemas perspektiivis armastatud presskannule hävitavalt mõjuda. :) Parim vahend, mida näinud olen, on aga Tupperware piimavahustaja, mis on selline kaanega väikese kannu moodi asjandus. Vahustab külma (!) piima ja vaht tuleb ilus ja tugev, millist polegi muu vahendiga saanud. Kahjuks ei leidnud netist praegu head pilti.
mina vahustan ka piima presskannuga :) et oma nunnule bodumile mitte liiga teha, kasutan selleks odavat, võimalik, et novaluxist või superboxist ostetud presskannu, mida muidu reisides kaasas tassin. piim kergelt soojaks ja kannu.. ja kui vahtu palju tekib, tuleb jälgida, et see kannust välja vupsama ei hakka :D

http://koogel-moogel.blogspot.com

Heleen
Postitusi: 302
Abikokk
2008-08-24 23:45:22
Olen kuulnud, et mida vanem on piim, seda halvemini vahtu läheb. Ei tea, kas see ka tõsi on.

Armastus käib kõhu kaudu :)

Kait
Postitusi: 133
Abikokk
2008-09-09 17:49:25
täitsa võib olla, et piima vanus ka loeb, sest olen tähele pannud, et sama firma piim vahel läheb nii hästi vahtu ja vahel ei taha üldse minna, olgugi et katsetan erinevate temperatuuridega. Vahel läheb ilusti vahtu, aga kohe kui vahustamise lõpetan, kaob vaht uuesti ära.

[b][i]Üks hea keretäis kulub alati ära!\nkokkamine.blogspot.com

Marie
Postitusi: 49
Kokaõpilane
2008-09-09 20:16:48
Pille:
Ja miskipärast ei lähe (vähemalt ei läinud ca aasta tagasi, kui meil korralik Jura kohvimasin kodus 'laenuks' oli) Tere piimad vahtu, samas kui Alma/Valio omadega probleeme polnud. Viimane müüb ju lausa spetsiaalset cappuccino piima (3,5%) ja latte piima (1,8%).
Need igavestisälivad cappuccino ja latte piimad on minuteada siiski Tere omad: http://www.tere.eu/products/tooted/piim Seda juttu, et tavaline Tere piim vahtu ei lähe, olen ka mitmelt kohvispetsilt kuulnud. Meie vahustamisotsikuga Juras on siiski kõik vahtu läinud, ainult prooviks ostetud lätlaste 3,8% piimast tuli vaht kuidagi liiga rasvane ja imelik. Vahtu läheb minu teada valk, mitte rasv - tõsi küll, rasv võib mõjutada vahu püsimist ja konsistentsi.
Spiidi
Postitusi: 743
Abikokk
2008-09-09 20:50:08
Proua Simpson:
Muide, ka tavalise presskannuga annab sooja piima vahtu ajada. Töötab vist isegi paremini, kui spetsiaalsed elektrilised vahustajad, ainus probleem on selles, et võib pikemas perspektiivis armastatud presskannule hävitavalt mõjuda. :) Parim vahend, mida näinud olen, on aga Tupperware piimavahustaja, mis on selline kaanega väikese kannu moodi asjandus. Vahustab külma (!) piima ja vaht tuleb ilus ja tugev, millist polegi muu vahendiga saanud. Kahjuks ei leidnud netist praegu head pilti.
Kuidas see tavalise presskannuga vahustamine käib?

le D?ner

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-09-10 12:02:01
Marie:
Pille:
Ja miskipärast ei lähe (vähemalt ei läinud ca aasta tagasi, kui meil korralik Jura kohvimasin kodus 'laenuks' oli) Tere piimad vahtu, samas kui Alma/Valio omadega probleeme polnud. Viimane müüb ju lausa spetsiaalset cappuccino piima (3,5%) ja latte piima (1,8%).
Need igavestisälivad cappuccino ja latte piimad on minuteada siiski Tere omad: http://www.tere.eu/products/tooted/piim
Uuuups. Ongi nii. Aitäh paranduse eest!! Koduseid "teste" tegime siiski tavalise piimaga, mitte spetspiimadega. Nii et see Tere vs Valio jutt kehtib endiselt :)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Kätrin
Postitusi: 1053
Abikokk
2008-10-20 14:53:30
Ma vaatan, et teema on küll juba päris ammu kirjutatud, kuid keegi pole Spiidi küsimusele presskannuga piima vahustamisest vastust andnud, siis teen mina seda hea meelega. Seda tehnikat olen mina kõvasti lihvinud ning aastaid harjutanud, mistõttu on juba välja kujunenud täpsed kogused, ajad ja vahekorrad. Kord proovisin ka elektrilisega, kuid see ei anna presskannuga "käsitsi tehtud" vahuga võrreldagi :) Igaljuhul on presskannuga asi väga lihtne. Piim soojaks ja presskannu ning siis seda sõela üles-alla lükkima :) Kõige paremad on need metallist tiheda sõelaga kannud. Teised- plastikust tihe sõel või plastikust teised sõelamustri variandid ei anna nii head tulemust. Tempo ei pea üldse kiire olema ning 10sekki pumpamist tekitab väga mõnusa kreemise piimavahu. Kui juba teada on, et külaline piimavahule eriti maias on ja naudib paksu paksu piimavahtu ka niisama limpsides, lisan enne vahustamist ka tibake suhkrut ning siis meenutab piimavaht lausa sulanud jäätist. Oi, müke ise meisterdatud latte isu nüüd tuli :)

Kätrini kokkamispäevik

<< 1 | 2 | 3 >>