Kartul

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-09-13 13:12:26
Pressiteade 12.09.2010 Eesti Kulinaaria Instituut Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda „Kuldmugul 2010“ võitjaks valiti ülekaalukalt Eesti kartulisort "Ando" Täna Vabaõhumuuseumis toimunud Kartuliakadeemias said külastajad kümne kartulisordi seast välja valida oma lemmiku. Pea 500 inimest avaldasid oma arvamust ning võitjaks tuli ülekaaluka enamusega Jõgeva Sordiaretuse Instituudi aretatud sort "Ando". Sordiaretuse Instituudi teaduri Aide Tsahkna kinnitusel, on "Ando" suhteliselt kõrge kuivaine sisaldusega sort, mis sobib suurepäraselt pudru valmistamiseks, aga ka keedukartuliks. Eesti Kulinaariainstituudi akadeemik Angelica Udeküll pakkus vabaõhumuuseumis "Andost" valmistatud kartuli-sarapuupähkli plaadikooki. Tsahkna sõnul on "Ando" hiline ja lehemädanikukindel sort, mis sobib hästi mahetootmiseks. "Ando" on hinnatud rahvakartul, mis on levinud paljudes kodumajapidamistes. Külastajad hindasid maitsmistestil lisaks Andole kõrgelt ka sorte Piret, Anti ja Red Lady. Kulinaariainstituudi, Põllumajandus-Kaubanduskoja ja Põllumajandusministeeriumi koostöös korraldatud Kartuliakadeemia vastu oli huvi väga suur. Kokku sõid külastajad ära üle 300 kg kartulit. Kartuliakadeemias tutvustati kokku 22 erinevat kartulisorti, neli Eesti tippkokka valmistasid Dimitri Demjanovi eestvedamisel erinevaid kartuliroogasid – kooke, suppe, salateid, vormiroogasid, muffineid, küpsiseid, terriini, püreesid jm. Ettekannetega esinesid kartuliteadlased. Eesti Kulinaariainstituudi juhi Dimitri Demjanovi sõnul oli külastajate huvi kartuli vastu väga suur. „Ettevõtmise suureks kasuks on see, et Kartuliakadeemia raames said kokku sordiaretajad, põllumehed, kokad ja tarbijad. Kvaliteetne Eesti tooraine on iga hea toidu alus. Pärast tänast oleme kõik targemad.“ EPKK juhataja Roomet Sõrmuse sõnul on edaspidine koostöö Eesti põllumeeste ja kokkade vahel väga vajalik, et üheskoos arendada Eesti kööki, üles leida parimad maitsed ja tõsta toodete kvaliteeti. Kartuliakadeemia korraldamine näitas, et kartul on jätkuvalt Eesti rahva põhitoiduaine, mille tutvustamine on vajalik. Igal aastal lisandub sordilehele uusi sorte. Lisainfo: Dimitri Demjanov, tel 50 94 264, www.kulinaaria.ee Roomet Sõrmus, tel 52 058 57, www.epkk.ee Vt ka Siiri Erala artiklit Postimehes: «Ando» - kartulite koorekiht Veel üks huvitav artikkel: Millised on head toidukartulid?

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-11-09 18:53:52
Tarbija 24: Lillad kartulid on kollastest tervislikumad

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Cousinella
Postitusi: 91
Kokaõpilane
2011-02-20 13:28:41
Tahtsin hiljuti kartulipudru teha, aga selgus, et kartulid olid läbikülmunud. Õnneks oli väike kogus mitte terve talve tagavara. Koorisin nüüd ära, jäid nätsked. Kas keegi oskab nõu anda, mida külmunud kartulitest parem teha on? Poesmüüdavad friikartulid on ju ka külmutatud ja ikka süüakse.

http://cousinella.blogspot.com/

Merilin
Postitusi: 953
Abikokk
2011-02-20 13:55:57
Cousinella:
Tahtsin hiljuti kartulipudru teha, aga selgus, et kartulid olid läbikülmunud. Õnneks oli väike kogus mitte terve talve tagavara. Koorisin nüüd ära, jäid nätsked. Kas keegi oskab nõu anda, mida külmunud kartulitest parem teha on? Poesmüüdavad friikartulid on ju ka külmutatud ja ikka süüakse.
Mu meelest ei ole külmunud kartul kuigi tore asi... magus, vesine ja imelik. Poe friikartulid ei ole toorelt külmutatud.

Pisike ja Pisut Segi, teadagi...

Cousinella
Postitusi: 91
Kokaõpilane
2011-02-20 14:04:36
Thredahlia:
Cousinella:
Tahtsin hiljuti kartulipudru teha, aga selgus, et kartulid olid läbikülmunud. Õnneks oli väike kogus mitte terve talve tagavara. Koorisin nüüd ära, jäid nätsked. Kas keegi oskab nõu anda, mida külmunud kartulitest parem teha on? Poesmüüdavad friikartulid on ju ka külmutatud ja ikka süüakse.
Mu meelest ei ole külmunud kartul kuigi tore asi... magus, vesine ja imelik. Poe friikartulid ei ole toorelt külmutatud.
Panin ahju. Hetkel tunduvad täitsa söödavad.

http://cousinella.blogspot.com/

Spiidi
Postitusi: 743
Abikokk
2011-06-20 13:44:33
Varajase / värske kartuli hooaeg on otsa lahti teinud. Jagage oma häid retsepte, kuidas neid niigi häid suvekuulutajaid valmistada :) Mu enda repertuaaris on kõik väga klassikaline: - keedetult koos tilli ja hapukoorega - lihtsalt oliiviõlis praetud, natukese küüslauguga - praetud koos räimede, päiksekuivatatud tomatite ja tilliga - ahjukartulid hanerasvaga Kuidas te värskeid kartuleid teete? :)

le D?ner

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-06-20 14:25:57
Spiidi:
Kuidas te värskeid kartuleid teete? :)
Ma pole tänavust hooaega veel alustanud, aga jaanilauale loodan panna keedetud _väikesed_ varajased kartulid koos tilli, meresoolahelveste ja sulavõiga. Lisaks meeldivad mulle erinevad purustatud kartulid.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Spiidi
Postitusi: 743
Abikokk
2011-06-20 22:00:13
Pille:
Spiidi:
Kuidas te värskeid kartuleid teete? :)
Ma pole tänavust hooaega veel alustanud, aga jaanilauale loodan panna keedetud _väikesed_ varajased kartulid koos tilli, meresoolahelveste ja sulavõiga. Lisaks meeldivad mulle erinevad purustatud kartulid.
Purustatud kartulid näevad väga head välja, Jamie Oliver tegi päris sarnaseid oma 30-minute meals sarjas. Läheb kindlasti proovile kuna ma eelistan ka just neid kõige väiksemaid kartuleid, mida kohe värske kartuli hooaja alguses saab :)

le D?ner

Gretithy
Postitusi: 133
Abikokk
2012-04-17 19:54:53
Kuna kasvasin ise üles peamiselt keedukartulit ja kastet süües, siis praeguses menüüs kartulit väga palju ei leidu. Alati imestan, et kui ma teengi tavalist keedukartulit ja kas vorstikastet või kanakastet, siis Kariibide päritoluga mees alati kiidab. Kõige tihedamini ostame värsket kartulit või beebi kartuleid (baby potatoes UK poodides), mida ma keedan koorega. Lisaks suuri-suuri kartuleid, mida ma koos koorega ahjus küpsetan. Mulle on väga hakanud maitsema ka maguskartul e bataat, mis on siinsetes poodides üsna levinud. Eriti hea on see ühepajatoitudes või suppides koos muskaatkõrvitsaga.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-09-26 15:35:32
Puding:
Retseptis kirjas waxy potatoes. Kas tegemist on vormiroas mittelagunevate kartulitega? Inglise-eesti kokandussõnastikus tõlge puudub. Tänan.
Waxy potatoes all mõeldakse tõesti neid kõvemaid kartuleid, mis keetmisel katki ei lähe - seega head salatikartulid. (Pudruks sobivad nn floury potatoes).

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>