Kartul

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-09-15 16:48:59
Loomulikult ei tulnud tänavu mu kartulikasvatusest miskit välja - hilja peale jäin. Järgmisel aastal uuesti. See-eest jäi silma järgmine poekartulite märgistus. Pean tunnistama, et kuna poest ostan kartuleid haruharva, siis ei oska öelda, kas selline märgistus tõesti kartulikottidel peal on. Aga abiks on ehk siiski: [b]Kartulisortide kvaliteeditüübid A – salatikartul: mitte katki keev, tänkjas B – keedukartul: valdavalt mitte katki keev, veidi jahune AB – salati- ja keedukartul: varasemas kasvujärgus jääb tänkjas, hiljem muredam C – jahune keedukartul: katki keev, jahune D – pudrukartul: katki keev, väga jahune Kvaliteeditüübid on perenaisele heaks orientiiriks kauplusest kartuli ostmisel. Allikas: MTÜ Eesti Kartul [/b]

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-10-20 09:28:01
Alates eelmisest reedest, 17. oktoobrist, on Tallinna botaanikaaias avatud näitus Sügisannid toidulauale, mille raames tutvustatakse uuemaid ja vanemaid ning Eestis ja mujal aretatud kartulisorte. Muide, näitus on pühendatud ÜRO poolt kinnitatud rahvusvahelisele kartuliaastale. Lisaks kartulitele on välja pandud õunad, teraviljad, tomatid, porgandid, kapsad, sibulad, herned, oad. "Eksponeerime ka selliseid vähemlevinud ning eksootilisi toidutaimi nagu sojauba, lina ja kiukanep, õlikultuuridest tutvustame rüpsi, rapsi ja tutra." Näitus valmib koostöös Jõgeva Sordiaretuse Instituudi, Eesti Maaviljeluse Instituudi, Eesti Maaülikooli Põllumajanduse ja Keskkonnainstituudi Polli aiandusuuringute keskuse ja Saare-Tõrvaaugu aiandiga. Näitus on avatud botaanikaaia Palmimajas pühapäevani e. 26. oktoobrini kella 11.00-18.00.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-10-20 15:02:00
Meie viimase aja poelemmikuks on kartul LAURA. Kodumaine sort, roosakas-punase koorega, seest hästi kollane. Olen teinud nii putru kui ka ahjukartuleid ja väga mõnusa maitsega on olnud (vähemalt meie kahe ja me külaliste arust). Kas on veel keegi proovinud?

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Zoozi
Postitusi: 2992
Abikokk
2008-10-20 15:38:55
Pille:
Meie viimase aja poelemmikuks on kartul LAURA. Kodumaine sort, roosakas-punase koorega, seest hästi kollane. Olen teinud nii putru kui ka ahjukartuleid ja väga mõnusa maitsega on olnud (vähemalt meie kahe ja me külaliste arust). Kas on veel keegi proovinud?
Meie ostame ka viimane aeg poest kartulit Laura. Meeldib, et on ilus kollane ja keedetult ka hea maitsega. Oleme ka teinud putru. Kiidame!

Zoozi tegemised

Ussicke
Postitusi: 170
Abikokk
2008-10-20 16:20:13
Põrgulised, ajate siin näljasele kartulipudru isu pääle :D - otseteed poodi Laura järele minek, on jah hää kartul.
Aaloemahl
Postitusi: 308
Abikokk
2008-10-20 17:17:40
Mina olen ka viimasel ajal Laurat ostnud.

sussi-sussi.blogspot.com

Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2008-10-23 14:19:19
Meie sööme teist aastat talvekartulina Printsessi nimelist. Ilus kollane, vesine ega liiga mure ei ole ja sünnib nii ahju, pudruks, kui keetmiseks.
Juc
Postitusi: 629
Abikokk
2008-10-23 15:45:10
Ka Laura-usku hetkel.

http://jucjaco.blogspot.com/

Zoozi
Postitusi: 2992
Abikokk
2008-10-23 16:42:22
Seenekas:
Meie sööme teist aastat talvekartulina Printsessi nimelist. Ilus kollane, vesine ega liiga mure ei ole ja sünnib nii ahju, pudruks, kui keetmiseks.
Minul pole kyll õnnestunud Printsessist putru teha ja järgmisel päeval ei kõlbe see enam praadida ka,nii vesine on minu arust.Lapsed ka ei taha seda kartulisorti.

Zoozi tegemised

Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2008-10-24 12:32:35
Zoozi:
Seenekas:
Meie sööme teist aastat talvekartulina Printsessi nimelist. Ilus kollane, vesine ega liiga mure ei ole ja sünnib nii ahju, pudruks, kui keetmiseks.
Minul pole kyll õnnestunud Printsessist putru teha ja järgmisel päeval ei kõlbe see enam praadida ka,nii vesine on minu arust.Lapsed ka ei taha seda kartulisorti.
See oleneb päris palju aastast ja kasvukohast, ilmselt ka pudrutegemise viisist. Mullused olid mul igatahes väga õnnestunud. Tänavu oli jälle vihma palju ja putru ei ole veel teinud. Eilne kartulivorm ja nädalavahetuse ahjukartulid olid küll head.
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>