Toores liha: böff ? la tatar, carpaccio, kifto jm

Maris
Postitusi: 305
Abikokk
2008-12-15 12:14:24
Kannan ette, et minu böffitegu õnnestus. :) Ostsin vaakumisse pakitud veise välisfilee Stockmannist. Puhastasin kelmetest ja lasin liha 3 korda läbi elektrilise hakklihamasina (Philipsi oma, küsisin sõbranna käest laenuks ja nüüd kiidan taevani! Lihtne kasutatada, veel lihtsam puhastada.) Maitsestasime soola, pipra, sinepi ja Worcesteri kastmega, segasin hulka munakollased, lasin külmkapis paar tundi maitsestuda. Serveerimiseks tegin pätsikesed, mille kõrvale asetasin väga peeneks hakitud sibula, marineeritud kurgi ja kilufileed. Asjatundjad hindasid böffi maitsvaks, mõnusaks, aga teised jäid toorest liha ikka võõrastama :) Kui ma veel oleks toore munakollase sinna peale lahti löönud, oleks sööjaid ilmselt veel vähem olnud. :D
Profa
Postitusi: 722
Abikokk
2009-01-02 16:56:38
Aastavahetuse peoks tegin eelroaks böfi endale mitteomaselt ja laisalt, nimelt võtsin eesti lihaveise delikatesshakkliha, maitsestasin ja valmis ta oligi. Kusjuures, lihaga võis rahule jääda. Minu jaoks on selline kiirtegemine küll liiga ülejala, aga samas kes ei viitsi mässata - julgen täiesti soovitada.

Profa köögipool

Nipitiri
Postitusi: 959
Abikokk
2009-01-02 18:27:57
Profa:
Minu jaoks on selline kiirtegemine küll liiga ülejala, aga samas kes ei viitsi mässata - julgen täiesti soovitada.
Olen ka korra proovinud, polnud väga viga. Sobib kiirvariandiks küll.
Ilse
Postitusi: 730
Abikokk
2009-12-30 11:38:07
Eitea kas vasika liha sobiks böffiks? näiteks vasika kintsutükk

Ilse köögis

Elis
Postitusi: 665
Abikokk
2010-10-17 20:11:15
Mina tegin ka täna Böff-i, aga põdravasikast. Tegin osa noaga rebides ja osa hakklihamasinaga (meeslemmiku soovil). Uskumatu erinevus minu meelest. Masinversioon jäi meeslemmikule, sest talle meeldis just nii, minu arvates sai väärt liha rikutud.
Britt
Postitusi: 24
Kokaõpilane
2011-05-17 09:20:25
Panen siis oma top roundist carpaccio katsetused selle teema alla. Äkki on kellelgi veel sellest tolku. http://noadkahvlid.blogspot.com/2011/05/carpaccio-ehk-tegus-paev-toore-lihaga.html
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-11-09 14:41:22
Põdravasika sisefileest böff: Lisasin hakitud sibulat ja kappareid, soola-pipart, vutimune.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-03-13 09:03:56
Nipitiri:
Profa:
Minu jaoks on selline kiirtegemine küll liiga ülejala, aga samas kes ei viitsi mässata - julgen täiesti soovitada.
Olen ka korra proovinud, polnud väga viga. Sobib kiirvariandiks küll.
Ma olen ka nüüd paar korda seda lihaveise delikatesshakkliha kasutanud, ei olegi väga hull ;) Retsept on mugandatud Meriti toidublogist ja minu versioon sai selline:

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2013-11-10 13:44:33
Minu uue kokaraamatu "Nami-Nami. Maailma maitsed 1" Liibanoni köögi peatükis on üks veidi teistsugune böfiretsept - kibbeh nayeh (lk 163)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

<< 1 | 2 >