HIINA KÖÖK

Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2011-02-03 18:22:55
Keegi kunagi väitis, et Koplis (või siis selles, mida rahvasuu Kopliks kutsub ehk tegelikult Kalamajas, ei mäleta täpselt) oli mingi autentsem hiinakas olnud, aga see läks vist majandusmullistuste käigus kõige liha teed.

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Zoozi
Postitusi: 2992
Abikokk
2011-02-03 19:22:32
Tegin täna esimest korda kevadrulle selle retespti järgi siin.

Zoozi tegemised

Fre
Postitusi: 1233
Abikokk
2011-02-03 19:47:30
Netcat:
Keegi kunagi väitis, et Koplis (või siis selles, mida rahvasuu Kopliks kutsub ehk tegelikult Kalamajas, ei mäleta täpselt) oli mingi autentsem hiinakas olnud, aga see läks vist majandusmullistuste käigus kõige liha teed.
Ma ei tea, veebileht töötab? http://www.hanlong.ee/. Ise olen seal käinud küll viimati mitmeid aastaid tagasi ühel sünnipäeval ja muljed olid positiivsed. Ammustel aegadel sai ka muudest kohalikest hiinakatest toitu kaasa ostetud aga nüüd on kvaliteet ikka väga jamaks läinud. Niiet peaks külmetustehooaega mõne vürtsika Hiina toiduga kaunistama küll. Vbl pole mu iidvana fivespice ka veel tolmuks lahtunud.
Kylli K
Postitusi: 34
Kokaõpilane
2011-02-03 19:52:29
Nagu rusikas silmaauku! Mõni päev tagasi oli kodus arutelu, et paks hiina toite õppima tegema. Neil kooskokkamiselt esitatakse tavaliselt juba valmis meistriteoseid, kuid ma vajan järelaitamist põhitõdedes. 1. Meil on malmvokkpann. Meil pliidil gaasirauda pole, kuid vokkimisel kasutame matkapriimust, mis on ka üsna võimas. Mul paraku pole õnnestunud teha krõmpse juurvilju, ei saa vist panni piisavalt äkiliseks, ikka kipuvad hauduma. Äkki sobib vokkimiseks vaid õhem vokkpann? 2. Kas hiina toidud on kohapeal ka kõik nii rohke õliga? Mulle ei sobi hästi. 3. Need mõned korrad kui olen hiinakas suppi söönud, on see alati olnud kliister. On see rahvutoidu eripära või söögikoha kokkuhoiupoliitika?
Triinpvr
Postitusi: 195
Abikokk
2011-02-03 21:04:31
Tore teema tõesti ja haakub natuke minu viimaseaja tegemistega, Aasia on kuidagi ette jäänud. Selles samas auhinnaks olevas "Jamie's America"s on lk 42 Fiery Dan Dan Noodles mis on pärit Szechuan'i provintsist (Edela-Hiina) Teised asjad on olnud pigem lihtsalt aasiapärased. Vaatasin üle ka oma raamaturiiuli ja tõesti-tõesti Hiina köögiga on kuidagi kehva, peab vist midagi head juurde hankima ;)

laualamp.wordpress.com

Fre
Postitusi: 1233
Abikokk
2011-02-03 21:30:45
Tiguteegist on lugeda uudist et "Reedel 4. veebruaril avatakse Mardi tänaval Õlletorni majas uus ehe Hiina restoran DAO HUA". Käin ise Hiina massaažisalongis Kailong ja seal räägiti juba ammu et neil plaanis Mardi tänaval restoran avada ja ka vist massaažiteenuseid pakkuma hakata. Aga kuna ma ennist midagi täpsemat ei teadnud siis ei hakanud udutuutuama, ja hea oli, sest nüüd tundub olevat konkreetne info.
Eva
Postitusi: 771
Abikokk
2011-02-03 23:21:21
Pille:
Chedis olen käinud kaks korda ja sealsed toidud on väga meeldinud, aga see pole muidugi tüüpiline hiina toit vaid hiina gurmeetoit (ja Sa vist ei pidanud Chedit silmas, Eva, kui Sa hiina söögikohtadest rääkisid?).
Chedi esindab kantoni kööki (Hong Kong ja lähiümbrus).

http://www.perenaine.ee/

h_s
Postitusi: 81
Kokaõpilane
2011-02-04 21:03:02
Mina olen teinud mitu sööki selle krõbeda veiselihawoki ainetel. Eriti meeldis mulle seal see muna ja tärklise segu, milles liha veeretati ja mis sellele maitsva kesta ümber tekitas. Seda tehnikat ja antud retsepti kastet (suhkur+soja+äädikas) olen ma kasutanud paljude vokitoitude tegemisel. Täna tegin aga väga lihtsat praetud riisi muna, porgandi, varsselleri ja hernestega.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-02-05 11:12:35
Tarbija.ee: Hiina toiduga uude aastasse (Vivika Veski)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2011-02-05 15:45:36
Mul on hommikust saati käsil Pekingi pardi valmistamine. Tehtud on ploomikaste, pannkoogitainas puhkab rätiku all, part on kaks korda kupatatud ja kolm korda glasuuriga üle pintseldatud, kuivab nüüd nii 6 tundi või kuni homme hommikuni, tšilli-maapähklisegu on praetud.. Homme ehk saab midagi süüa ka! Tänaseks lohutusauhind pardimaks.

Zap*

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 >>