Kuigi tänapäeval räägitakse vabariigi aastapäeva paiku peamiselt vürtsikilust, siis tasub lauale panna ka heeringast valmistatud piduroogi.
Toomegi Nami-Nami lugejateni mõned soovitused, kus on kasutatud ViČi heeringafileesid.
ViČi tootevalik on väga rikkalik ja heeringat jagub igale maitsele. Valikus on traditsiooniline heeringafilee õlis, kergsoola heeringafilee õlis, traditsiooniline heeringafilee õliga, roosakas heeringafilee õlis, rasvane heeringafilee õlis, suitsumaitseline heeringafilee õlis, marineeritud heeringafilee õlis jpm.
Siinkohal mõned retseptisoovitused Eesti Vabariigi 106. aastapäevale pühendatud pidulauale.
Eestlased on alati võileivatorte armastanud ja siin on rukkileivapõhjal võileivatort, mille kattes on kiht keedetud kartuleid ja tarretatud heeringa-kodujuustusegu:
Juba 200 aastat tagasi, 1824. aastal eesti keeles ilmunud Katharina Fehre kokaraamatus "Uus Kögi- ja Kokka Ramat, mis öppetab keigetarwilissemad road pissokesse ja sure maiapiddamisse kohta teggema, ja keik mis senna jure tarwis, ja sedda möda, kui Lihwlandi kokka ja maiapiddamisse ramatust on luggeda, mis Saksakele on wäljaantud" leiame risolli retsepti, kus on vaja heeringat ja punapeeti (loe lähemalt siit artiklist). Oli aeg, kus ükski eestlaste pidulaud ei möödunud rosolje või hiljem "kasuka" ehk "heeringas teki all" salatita. Siin retseptis kohtuvad peet ja heeringas musta leiva peal. l
Ent heeringas maitseb hästi ka peedita. Siin on suupisteleibadel heeringas ja munasalat:
Kes armastab marineeritud heeringat, võib proovida seda väga põnevat versiooni portveini ja vürtsidega marinaadis:
Porru ja heeringa salat (vasakul) sobib niisama salatiks kui ka näkileivakorvikeste sisse. Rootslaste gubbröra-salatist inspireeritud mahedamaitseline muna-juustu-heeringasalat sobib nii leiva peale kui ka näkileivakorvikeste ehk rukkinööpide sisse (keskel) ja suitsumaitseline heeringas sobib rukkileiva ja kartuliga suupisteks (paremal):
Mina ostan alati Vici traditsioonilist heeringat ja pole veel kunagi pidanud pettuma!