TOKUMARU SUSHI & RAMEN, Solarise keskus, Tallinn

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2014-08-07 11:48:32
31. juuli 2014 Tallinnas avab uksed Põhja-Euroopa esimene omataoline Jaapani söögikoht Sel laupäeval avavad Jaapani toidupoe MoMo omanikud Tallinnas Solarise keskuses uue jaapanipärase toidukoha Tokumaru Ramen & Sushi, mis on esimene omataoline autentseid Jaapani tooraineid ja ka sealseid iidseid valmistusviise kasutav toidukoht Põhja-Euroopas. Uue Jaapani köögi põhirõhk on ramenil ehk jaapanlasest omaniku Daigo kodukoha, Põhja-Jaapani kuulsa Sapporo piirkonna eriti rikkaliku maitsega nuudlisuppidel. Rameni nuudlid valmistatakse kohapeal, kasutades spetsiaalset Jaapani tehnoloogiat. Suppe keedetakse vastavalt vanale Jaapani traditsioonile vähemalt 10 tundi ja suppide topingud pärinevad kohalikest värsketest toorainetest. Söögikoha eestvedaja, seitsmendat aastat Eestis elava jaapanlase Daigo Takagi hinnangul on avatava toidukoha näol tegemist esimese sarnasega Põhja-Euroopas, kus kasutatud on mitte ainult autentseid Jaapani tooraineid vaid ka sealseid valmistusviise. “Meie retseptid pärinevad enam kui 30-aastase kogemusega Jaapani meistritelt,” kinnitas Takagi, kelle sõnul pakub toidukoht lisaks ramenile ka tõeliselt autentset Jaapani sushit ja salateid. Sel laupäeval uksed avav Tokumaru Ramen & Sushi asub Solaris keskuse teisel korrusel kinokassade kohal ja on avatud iga päev ajavahemikul 11-22. Lisainfo: Daigo Takagi Tokumaru tegevjuht info@tokumaru.ee +37258076654

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Kelluke
Postitusi: 66
Kokaõpilane
2014-08-07 15:54:29
Tokumarus jätsid parima mulje teenindus ja ramen. Sõime ka sushit, mis oli hea, riis just värskelt tehtud, aga sushit on juba nii palju söödud, et üllatada on raske. Rameni nuudlid üllatasid selle eest väga positiivselt- parajalt tekstuuriküllased. Köögis ja osaliselt ka saalis on jaapanlased ning äärmiselt sõbralikus teeninduses oli seda ka tunda. Sisekujundus on mõnus moderne ja õhuline, leti ääres saab avatud köögis kokkade askeldamist jälgida. Loodan, et sügisest tuleb menüüsse ka veidi põnevamaid jaapani roogi.

Liivakook

betrarca
Postitusi: 2
Kokaõpilane
2014-08-28 14:09:19
Sattusin ka hiljuti Tokumarusse. Toit oli väga hea, aga ma tahaksin teha mõned tähelepanekud, mis ehk kliendielamust mõjutavad. 1) Kuna teie köök on avatud ja inimesed leti ääres näevad iga teie sammu, siis puhtus ning korrektsus on väga olulised. See tähendab, et kellegi seljakott kuskil laua peal või puhastuslapid hunnikus ei mõju hästi. 2) Teie rameni puljong oli vaimustavalt hea ja tummine, aga ma arvan, et mõnel nõrgema kõhuga sööjal läheks vist isu ära, kui ta näeks, kuidas seda tõstetakse suurest kahtlase välimusega potist, kus hulbivad sees mingid tükid (tõenäolielt needsamad lihakäntsakad, mis selle imehea puljongi välja andsid). 3) lisate ehk restorani nõksa hubasust juurde - hetkel on see ikka väga kõle. Jõudu ja jaksu edaspidiseks!
Tsheburashka
Postitusi: 187
Abikokk
2014-10-06 02:15:11
Käisin ka. Rohkem ei lähe. Menüü algab ramenitega, kirjas on, et serveeritakse rammusas sea- ja kanaleemes. Samas on kahe rameni taga sulgudes kirjas (lihata!). Küsisin ettekandjalt üle, et mida see lihata neil tähendab, selgus, et lihtsalt lihatükke pole sees, aga leem on ikka siga. Ütlesin, et see siis ei sobi ja küsisin nuudlisalati kohta (kirjas: nuudlisalat seesamikastmega vmt), mis seal peale nuudlite veel on. "Seal on juurikaid ja rohelist salatit ja noh, väga toitev on". Võtsin siis selle (7.50) + grillitud krevetid (3.-). Natukese aja pärast tulid nuudlid lauda ja olid kaetud lihatükkidega... Ma jäin esimene hetk seda lihtsalt üllatunult vaatama ja siis küsisin ettekandjalt (sama ettekandja, kes mulle juurikatest ja salatist rääkis). Selgus, et jah, see salat ongi lihaga. Palusin sellega siis midagi ette võtta. Natuke aega hiljem toodi mulle sama nuudlitaldrik, liha asemel oli peotäis rohelist sibulat. Kolme euro eest ka kaks krevetti. Lubatud juurikad olid kolm rediseviilu, olemas oli roheline salat (nuudlite all) ja boonusena kaks poolekslõigatud kirsstomatit. Ma ei saa nuudlite kohta midagi öelda, need olid seesamikastmes väga head. Aga kui ma tellin salati, mis mul kaubanduskeskuse söögikohas läheb maksma 10.50, siis ma tahaksin saada midagi rohkemat kui taldrikutäit nuudleid paari viilu redise, mõne salatilehe, kahe kirsstomati ja kahe krevetiga. Ok, ettekandja vabandas, aga minu meelest oleks võinud kas selle äravõetud liha asendada lubatud juurikatega või siis teha allahindlus või pakkuda maja poolt juua näiteks. Ja siis ma läheks teinekordki (ma käin pidevalt Solarises kinos, mis tähendab, et seal tekib vajadus leida söögikoht peale tööpäeva ja enne kino).
Tiina
Postitusi: 1340
Abikokk
2014-10-06 02:18:24
Mulle Tokumarus meeldis, sõbralik teenindus ja toidud olid maitsvad. Samas on ramen minu jaoks ikka liiga võõras toit, et seda täiega nautida. Aga sushi oli hea ja värske.

Gruusia köök on siiski üle kõige!

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2014-10-22 16:24:56
Ma olen suur Tokumaru fänn ja olen seal päris mitu korda söömas käinud. Aga hetkel jagan kahte ilusat toidupilti nende FB-lehelt: Vürtsikas lõhe tartar: Shoyu ramen: Pildid: Lauri Laan

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2014-10-22 16:26:57
Alates septembrist saab Tokumarus ka magustoitu, neid teeb imetore Kondiiter.ee spetsiaalselt Tokumaru jaoks: Asuki toorjuustukook/Azuki cheesecake: Rohelise tee kook/Matcha layer cake:

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2014-11-08 00:56:53
Ajalehes Baltic Guide ilmus soomekeelne artikkel:

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2014-11-30 23:38:35
19. novembril käisin jälle Tokumarus lõunat söömas, sel korral koos pesamunaga. Lõhe & aburi lõhe nigiri: Misosupp 2 x väike gyoza (praetud pelmeenilised) Endiselt meeldiv ja maitsev!

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com