Puuviljade pesemine

Blondie
Postitusi: 459
Abikokk
2011-06-16 14:17:13
Triin:
Ah pesemine täitsa mõtetu, hm. Kas ma kujutan ette, et viinamarjad maitsevad peale leotamist ja loputamist paremini, pargivad vähem? Vabalt võib olla, et kujutan. Aga nii mulle tundub. Ja see vesi saab vahel päris must. Ma ikka jään pesema sääraseid asju...
Minu meelest on viinamarjadel peal purunenud marjade mahla jm kleepivat ollust, mille külge omakorda jääb olmemustust, ja selle vastu aitab pesemine kindlasti :) Pesen ka just selle pärast, ja on teistsugused küll kui pesemata. Aga mul pigem käib külma veega üle uhamine.
Fre
Postitusi: 1233
Abikokk
2011-06-16 16:33:56
Ma just täna pesin viinamarju /jättes kõrvale arutelu et kas praegu peab viinamarju ostma/. Pesin keskmisest kuumema veega, aga vesi voolas tilkadena viinamarjadel maha (pindpinevus?). Nagu hane selga vesi, täitsa tõsiselt.
Merilin
Postitusi: 953
Abikokk
2011-06-16 23:58:16
Fre:
Ma just täna pesin viinamarju /jättes kõrvale arutelu et kas praegu peab viinamarju ostma/. Pesin keskmisest kuumema veega, aga vesi voolas tilkadena viinamarjadel maha (pindpinevus?). Nagu hane selga vesi, täitsa tõsiselt.
Paljud marjad ja puuviljad on enesekaitseks pinnalt vahased. Viinamarju pesen ka mina, külma veega uhades. Maasikaid-vaarikaid näiteks ei pese, kui need just mullased pole. Ma pole kuskil öelnud, et pesemine oleks mõttetu. See, et viinamri suud pargib, peaks täitsa normaalne nähtus olema :) Lihtsalt kui toit on saastunud ja tervisele ohtlik, siis ei aita ka pesemine....

Pisike ja Pisut Segi, teadagi...

Blondie
Postitusi: 459
Abikokk
2011-06-17 09:28:02
Jah, ma olen ka alati ikka imestanud, et mis jutt see on, et millegagi pestes (küürides) tulevad taimekaitsemürgid maha - nt õunapuid jm pritsitakse ju juba õitsemise ajal nagu ka Thredahlia viitas.
Marsake
Postitusi: 30
Kokaõpilane
2012-01-25 00:43:02
Tuleb välja, et on 2 gruppi inimesi - need, kes enne laua peale kaussi panemist pesevad puuvilju ja sellised, kes panevad kaussi pesemata puuviljad. Kes ei pese puuvilju, need põhjendavad seda sellega, et eks see inimene, kes tahab süüa puuvilja, et ta siis ise enne söömist peseb. Nemad väidavad, et puuvilju pole soovitav pesta, kuna nad siis riknevad kiiremini. Ma isiklikult pesen alati puuvilju, enne kui nad kaussi lauale panen. Mu meelest küpsised ja puuviljad ühes kausis ei sobi kokku panna, Kuidas siis õige on?
Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2012-01-25 13:42:34
Pesemata puuvilju mingi teise söödava asja ligi muidugi ei pane. Köögis säilitamiseks (puuviljakorvis, banaanikonksu otsas und so weiter) ei pese ka. Aga kui söögilauale, elutuppa jne vaagnale-kaussi serveerimiseks lähevad, siis ikka pesen üle. Eeldan ja ka teised meie peres eeldavad, et kui miski on juba lauale serveeritud, siis pole tarvis sellega enam kööki kraani alla joosta.

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Blondie
Postitusi: 459
Abikokk
2012-01-25 14:18:10
Netcat:
Pesemata puuvilju mingi teise söödava asja ligi muidugi ei pane. Köögis säilitamiseks (puuviljakorvis, banaanikonksu otsas und so weiter) ei pese ka. Aga kui söögilauale, elutuppa jne vaagnale-kaussi serveerimiseks lähevad, siis ikka pesen üle. Eeldan ja ka teised meie peres eeldavad, et kui miski on juba lauale serveeritud, siis pole tarvis sellega enam kööki kraani alla joosta.
Mul on ka "lauareegel"! :) Kapis-külmikus-kotis olevad asjad on pesemata.
<< 1 | 2 >