Moosi keetmine ja vahu eemaldamine

Tziiki
Postitusi: 801
Abikokk
2010-06-23 11:04:31
mu vanaema tehtud maasikamoos on küll paks-ta muidugi teeb rohke suhkruga (aga siiski tavalise suhkruga)...ja palju oleneb ka marjast-vihmse suvega on marjad vesisemad ja siis saab midagi rohkem kompotilaadsemat...

As for butter versus margarine, I trust cows more than chemists :)

Põrnikas
Postitusi: 435
Abikokk
2010-06-23 12:41:59
mul sugulane paar aastat tagasi rääkis mingist maasikasordist, millel tavapärasemast kõrgem pektiinisisaldus, ja need just head moosi keetmiseks.. aga ma sain aru, et kuna nad toorelt eriti mõnusad pole, siis neid eriti ei kasvatata. tal oli mingi tuttava kasvatajaga diil, et ostab kogu saagi ära vms..
Tiina
Postitusi: 1340
Abikokk
2010-06-29 17:59:18
Üks nipp vahu eemaldamiseks on veel selline, et potti tuleb kergelt raputada, nii koguneb vaht poti keskele ja on palju lihtsam korraga eemaldada.

Gruusia köök on siiski üle kõige!

Zoozi
Postitusi: 2992
Abikokk
2010-07-03 12:04:38
Keetsin eile maasikamoosi Jamie Oliveri moodi,kirsimoosi mandlilaastude ja Amaretto likööriga ja kaneelist kirsimoosi(pildil)

Zoozi tegemised

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-07-07 20:29:13
Põrnikas:
mul sugulane paar aastat tagasi rääkis mingist maasikasordist, millel tavapärasemast kõrgem pektiinisisaldus, ja need just head moosi keetmiseks.. aga ma sain aru, et kuna nad toorelt eriti mõnusad pole, siis neid eriti ei kasvatata. tal oli mingi tuttava kasvatajaga diil, et ostab kogu saagi ära vms..
Artikkel Maalehes: Hoidistamiseks sobivad tumedama värvi ja hapuka maitsega maasikad

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Ruta
Postitusi: 5
Kokaõpilane
2010-07-08 20:01:24
Kasutan seda sama teemat oma edastisteks moosiheietusteks. Praegu vist paljudel aktuaalne teema. Ma nüüd täielikult moosi lainel ja pea iga õhtu on pott tulel. Iga moos ikka vahutab täiesti erinevalt, seega see vahu teema hakkabki ennast läbi katse-ekistusmeetodi ammendama. Nüüd aga kuna teen selliseid moose nagu kirsimoos, aprikoosimoos, esimest korda, siis tekivad ikka jälle küsimused. Nimelt kirsid on ju ise üsna hapud. Panin ohtralt suhkrut ja keetsin ikka kaua-kaua. Moosivedelik sai hää ja magus, aga kirsid sääl sees jäid ikka hapukaks! Ei tea kas nad seistes nüüd võtavad seda moosimagusust ikka endasse ka? Ja ega ma ilma paksendajata seda moosi paksuks ei saandi. Oleks jälle kompott tulnud muidu. Aprikoosidega tuli asi kõige paremini välja. Moos tuli selline paks ja karamelline ja oi kui hää. Ainult et kilost aprikoosidest tuleb välja ainult kaks tillukest purki moosi. Seega kellel eelmiste aastate kogemused - millal see kõige parem aprikoosi hooaeg on, millal tasuks suuremas koguses neid turult hankima minna? Praegune 28-38 krooni kilo on päris soolane. Paar nädalat tagasi oli 20 krooni kilo. Ei tea kas siis nende hooaeg hakkab ka niiöelda otsa saama? Ja magasin kõikse parema aja maha? Nagu väärtpaberi turul kauple, et muudkui rihi põhja :D tänud ikka jälle ette!
<< 1 | 2 >