Noorte lapsevanemate sõbralikud kohvikud ja söögikohad Eestis

Merle
Postitusi: 107
Abikokk
2011-07-30 22:13:39
Aga tiriks teema friikate ja vinkude juurest lastesõbralike söögikohtade juurde tagasi? Tallinnas meenuvad esimesena Kompott, F-hoone, Moon, Rucola, Roheline Tuba. Kahes esimeses mängunurgad, Moonis raamatud ja mängud, Rucolas ka mänguala ja sama Rohelises Toas. Minu jaoks teeb söögikoha lastesõbralikumaks juba asjaolu, et seal on olemas laste söögitool, sest ilma on veidi alla kahesega ikka väga tüütu. Mänge ja raamatuid tassime igaks juhuks alati söögikohtadesse kaasa. Ja kui veel kokad laste peale ka mõtlevad ja neile midagi endatehtut pakuvad, on eriti armas! Aga jahh, mähkuvahetus õpetab vanemad akrobaatideks. Meie nipp on selline, et blokeerime vetsu mõlemad isaga, üks istub potile ja tema süles vahetab teine vanem mähkusid, saab kähku. Kui unisexi pole, tuleb muidugi vastassoo tandrile tungida :) Aga pakkuge veel lastesõbralikke kohti välja, ntx Tlna ja Tartus aga ka mujal! Just saabusime Eestisse ja kindlasti tuleb lapsega ka resturaanikäike ette, kuigi vanaemad-vanaisa tõenäoliselt tahaksid last vaid ise toita :)
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-07-30 22:18:43
Merle:
Aga pakkuge veel lastesõbralikke kohti välja, ntx Tlna ja Tartus aga ka mujal! Just saabusime Eestisse ja kindlasti tuleb lapsega ka resturaanikäike ette, kuigi vanaemad-vanaisa tõenäoliselt tahaksid last vaid ise toita :)
No Tallinna ja Tartu vahel on vähemalt suvisel ajal Põhjaka ääretult lapsesõbralik: Tütar (2,5 aastat) veetis pool söögiajast kiiges, poeg (6 kuud) murule asetatud rätikul ukerdades (ja muruliblesid näksimas), lapsetoolid olid olemas... Šoti klubi ruumes tegutsev Leib: resto ja aed on ka väga sobiv lastega pere jaoks suvisel ajal. Nt saab seal lauda istuda täitsa liivakasti kõrval - me tütar kasutas liivakastis mängimise võimalust käikude vahel usinasti; lastetoolid on ka olemas. Suvel on üldse lihtsam. Isegi Park Café juures on õues vist mingi kiik olemas ja kui laps just sõiduteele või luikede juurde ei kipu, siis väga mõnus kohvitamise koht. Meenub veel Gourmet Coffee Kadriorus, kus on tore lastenurk olemas (aga sinna oli vist vankriga raske ligi pääseda). NOPis on samuti väike mängunurk ja suvel avatud sisehoovis ka väike liivakast.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Merle
Postitusi: 107
Abikokk
2011-07-30 22:59:07
Jei! Nii kiire vastus! Nüüd teada, kuhu tasub minna! Aitäh, Pille! :) See foto Põhjakast on küll lastesõbraliku söögikoha tipp! :)
Anu
Postitusi: 373
Abikokk
2011-07-30 23:20:24
Hmm, ma olen Tartus oma lapsega (hetkel 1a3k) juba terve ta elu kohvikutes käinud. Aga sellist tüüpilist lastesõbralikku kohta ei oskagi soovitada kohe. Eriti kui mähkimise lihtsust arvesse võtta. :) Enda lapsega enam seda probleemi pole, kuid "vanasti" käisime mähkisime enne kusagil ära (nt Kaubamajas või Lutsu raamatukogus) ja siis alles kohvikusse. Ise hetkel käime nt Tervisekohvikus, kus on mängunurk ja lastesõbralikud toidud. Seda ei mäletagi, kas söögitool seal on, aga eeldaks küll... Enda laps istub tavatoolis süües ja me väga kaua pole seal käinud, nii et pole osanud tähele panna. Werneris on tool olemas ja nt väljas on ruumi küll piisavalt selleks, et laps saaks enda kaasavõetud mänguasjasdega mängida. Me tavaliselt valime nurgalaua tagaotsas ja sealt ei saa laps plehku ka panna, kui vanemate toolid ees vms. :) Aeg-ajalt satume ka Anna Edasisse, mis isegi võitis vist mingi auhinna sellel teemal. Igatahes seal on palju mänguasju ja söögitool ja lapsele sobivad toidud. Aga nt mina pean ikka enda last praktiliselt kinni hoidma, et ta ei prooviks kööki joosta või sõnajalgu maha tõmmata või nt talvel küünaldega end kõrvetada jne. Nii et selliseks "üksi lapsega kohvitama" kohaks see ei sobi mu meelest. Kui nälg on suur ja erilist elamust toidust ei taha, siis Kaubamaja viimasel korrusel on üks söögikoht Dedi, kus on minu arust korralik mängutuba ja söögitoole on ka neli-viis. Samas toidud vähemalt bistroo poole peal pole väga head. Siis käime aegajalt veel Mokas, Panges... Neis pole peale söögitooli olemasolu mitte ükski lapsesõbraliku koha eeldus vist täidetud.... Sõprade Juures nimelises kohas pidavat ka mingi mängunurk olema, aga kuna toidud ja teenindus mulle ei ole tagasikutsuvat muljet jätnud, siis ei oska kommenteerida. Pärnust mulle meeldib nt Sweet Rosie ja Steffany. Sweet Rosies oli lapsel söögitoolis palju tegemist. (Mingine klotsidega värgendus) ja Steffanys on korralik mähkimisvõimalus +´söögitoolid + ruumi mängimiseks ja nt mingid joonistamis asjad vist olid ka.
Põrnikas
Postitusi: 435
Abikokk
2011-07-31 12:16:40
Tartus soovitan hea ilmaga minna Noiri Seal hoovi peal liivakast ja vist isegi mingi pisematele lastele mõeldud ratta moodi asi. (Kuigi sees pole seal lapsega jälle midagi peale hakata vist) Ise olen lapsega käinud põhiliselt Tasku raamatupoe kohvikus, seal ta saab ooteaja kenasti lasteraamatute sirvimisega sisustada. Lapse enda lemmikkoht on aga juba nimetatud Vilde Tervisekohvik. Aga mul laps siis juba neljane ka hetkel nii, et mähkimisprobleemi pole. Ja lapsetool on mu meelest enamuses kohtades olemas, ehkki sageli vaid üks nii, et kui juhtub lastevanemate seas popim koht olema, ei pruugi löögile saada :)
Kista
Postitusi: 11
Kokaõpilane
2011-08-22 12:11:38
Minul oli, tõesti juba aasta aega tagasi, väga meeldiv kogemus Tallinna kohvikus Matilda, mis asub Lühikese jala alguses. Mõnus, hubase sisustuse ja imemaitsvate kookide ja tortidega kohvik. Käisime sõbranna ja tema lapsega. Minu laps ajas kogemata pooliku koogitükiga taldriku laua pealt maha, mis kivipõrandal katki läks. Kohe oli kohal teenindaja, kes taldriku killud ja koogitüki jäänused kokku pühkis ja vabandas veel, et harjaga pühkides ei saanud toolialust päris puhtaks (pool kohupiima-vaarikakoogi tükki kukkus ka põrandale ja seda on tõesti harjaga kunst ära pühkida). Kuna mul ei olnud varasemast sellist kogemust olnud, siis tundsin ennast veidi halvasti, et me nende ilusa taldriku ära lõhkusime ja küsisin enne ära minemist igaks juhuks teenindajalt, et kas ma peaksin selle taldriku kinni maksma (ei tahaks ju, et nii meeldiv teenindaja peaks hiljem enda palgast lapse lõhutud taldriku kinni maksma), aga tema selle peale naeratas rõõmsalt ja ütles, et ärge muretsege, lastel ikka juhtub.
d2isy
Postitusi: 10
Kokaõpilane
2012-01-11 11:03:08
Avastasin põneva lehekülje, kus üleval päris palju kvaliteetseid ja tunnustatuid restorane. Samuti saab otsingu abil leida päris olulist infot restoranide kohta (lapsemenüü, lapse söögitool, mähkimislaud, mänguplats õues, inva wc, privaatruum, taimetoit jne). Telefoni teel jagatakse ka restorani soovitusi! Restoranid ise siin: http://www.vabalaud.ee/et/otsing Lisaks on pealehel suur hulk toidu-joogi uudiseid erinevatelt allikatelt mis iga päev uueneb. Oluline on ka reserveerimine muidugi - sellised tuntud kohad on enamasti koguaeg reserveeritud ja kohti pole. Selleks ka oluline endale ja sõpradele enne minekut sealt kergesti laud kinni panna. Kõik on tasuta! Facebookis saab kõigega ka kursis olla! Soovitan!
Brida
Postitusi: 3
Kokaõpilane
2012-10-04 15:12:09
Oko üllatas mind ikka väga meeldivalt oma lapsesõbralikusega, ära minnes pisteti mõlemale lapsele isegi komm pihku.
Amanda-Riin
Postitusi: 73
Kokaõpilane
2014-08-09 01:14:04
Umami on asukoha ja aia suuruse tõttu ja energilistele ja rahutumatele lastele hea koht. Laste menüü on täiesti sõbraliku hinnaga. Meie poeglaps ennast viksilt üleval ei pea, vaikselt ei ole, ega pea lugu ka teiste privaatsusest, kui minna temaga kuhugi "tihedamasse" kohta (tülitab kodanikke ja kutsub mürama:( )
<< 1 | 2 | 3 | 4 >