Food Studio kokakursused

Profa
Postitusi: 722
Abikokk
2010-05-21 11:39:53
Pille:
Ma pole FS kursusel kui sellisel käinud, aga sel nädalal olin kutsutud koos paljude teiste toidublogijatega (Nami-Nami kasutajad Ragne, Mari-Liis, Nef, Maris, Aet, Piret) koosviibimisele, kus Heidi Park tegi kooke, Helger Aava (ääretult muhe kuju!) kohvi ning Dansukkeri esindaja rääkis suhkrutest. Koht ise oli tõesti väga sümpaatne. Hinnakirjaga sel korral ei tutvunud, nii et ei kujuta ette, kas suudaks selle üürimist endale mõnikord lubada. :)
Sain kah kutse, aga kahjuks olin maal ja meili ei lugenud :(

Profa köögipool

Juc
Postitusi: 629
Abikokk
2010-05-21 12:19:13
Profa:
Pille:
Ma pole FS kursusel kui sellisel käinud, aga sel nädalal olin kutsutud koos paljude teiste toidublogijatega (Nami-Nami kasutajad Ragne, Mari-Liis, Nef, Maris, Aet, Piret) koosviibimisele, kus Heidi Park tegi kooke, Helger Aava (ääretult muhe kuju!) kohvi ning Dansukkeri esindaja rääkis suhkrutest. Koht ise oli tõesti väga sümpaatne. Hinnakirjaga sel korral ei tutvunud, nii et ei kujuta ette, kas suudaks selle üürimist endale mõnikord lubada. :)
Sain kah kutse, aga kahjuks olin maal ja meili ei lugenud:(
Olin ka täitsa tulemas, kuni päev varem otsustas mu pimesool üles öelda :) Järgmisel korral kindlasti. Paganak kahju!

http://jucjaco.blogspot.com/

Kiilike
Postitusi: 1100
Abikokk
2010-05-21 22:39:51
Juc:
Profa:
Pille:
Ma pole FS kursusel kui sellisel käinud, aga sel nädalal olin kutsutud koos paljude teiste toidublogijatega (Nami-Nami kasutajad Ragne, Mari-Liis, Nef, Maris, Aet, Piret) koosviibimisele, kus Heidi Park tegi kooke, Helger Aava (ääretult muhe kuju!) kohvi ning Dansukkeri esindaja rääkis suhkrutest. Koht ise oli tõesti väga sümpaatne. Hinnakirjaga sel korral ei tutvunud, nii et ei kujuta ette, kas suudaks selle üürimist endale mõnikord lubada. :)
Sain kah kutse, aga kahjuks olin maal ja meili ei lugenud:(
Olin ka täitsa tulemas, kuni päev varem otsustas mu pimesool üles öelda :) Järgmisel korral kindlasti. Paganak kahju!
Pean ka tagantjärgi tõdema, et oli küll kutse kuid olin sunnitud-kohustatud jändama lapse lasteaialõpu tordiga .. Aga järgmine kord osalen :)

kiilikese köögikatsetused

Ragne
Postitusi: 860
Abikokk
2010-05-21 23:40:38
Kiilike:
Juc:
Profa:
Sain kah kutse, aga kahjuks olin maal ja meili ei lugenud:(
Olin ka täitsa tulemas, kuni päev varem otsustas mu pimesool üles öelda :) Järgmisel korral kindlasti. Paganak kahju!
Pean ka tagantjärgi tõdema, et oli küll kutse kuid olin sunnitud-kohustatud jändama lapse lasteaialõpu tordiga .. Aga järgmine kord osalen :)
Pean mainime, et Helger Aava valmistatud kohvid olid ülimaitsvad. Nii kreemjad, nagu oleks tegemist magustoiduga. Tema õpetussõnu järgides käisin järgmine päev ühes Tallinna kohvikus kohvi joomas ja ikka ei anna võrrelda sellega mis Teisipäevasel üritusel maitstud.... ja lisaks Heidi šokolaadikook, tõsiselt hea ning piisavalt sokolaadine.

www.kokkama.ee

Foodstudio
Postitusi: 1
Kokaõpilane
2010-06-13 22:08:42
Viimased kohad! AASIA KÖÖGI KOOLITUS Koolitus toimub kollmapäeval, 16.juunil 2010 kell 18:00-22:00, koolituse viib läbi autentne külaliskokk Aasiast, seetõttu toimub ka koolitus inglise-eesti segakeeles. Valmistamisele tuleb järgnev menüü: Tom Kha Koong (Terav hiidkrevetisupp sidrunilehtede, sidrunheina ning Tai ingveriga) Pan fried Chinese dumplings Chilli Chicken Dry Manchurian style Lamb chops in massaman curry served with rice Hind 890 krooni / inimene. Hinnas sisalduvad retseptid, tooraine, vesi, kohv-tee ning majavein.
Expert
Postitusi: 4
Kokaõpilane
2010-07-18 23:04:55
Martin Hanson: Kulinaarses mõttes ei ole midagi imelisemat, kui keeta sööki koos oma ala professionaalidega. Mõistetav. Eriti geniaalseks muutub tegevus aga hetkel, mil tegemist on mõne armastatud piirkonna toidukultuuriga ning selle kulinaaria parimaid pärleid saab valmistada koos päritolult vastava peakoka kõrval ja käe all. Juuni keskpaigas oli seesugune imeline võimalus Food Studio nimelises tippköögis, kus Meriton Hotelli Aasia Wok&Grill peakokk Deepak Ravat’i käe all. Võib öelda, et heas Aasia restoranis on alati adrenaliin laes, set toit ning õhustik loob selleks eeldused, ise köögis valmimisprotssessi nähes, koguseid inspekteerides on tunne aga veelgi ülevam. Maailmale kindlasti kõige olulisema supi pakkunud piirkond on väga paljude jaoks kulinaarne eksootika, pluralistlik hedonismikants, kus nii hea jook kui söök ei ole mitte järjekordne kütuselaadimine vaid sotsiaalselt vajalik akt. Süüakse selleks et oleks mõnus, süüakse alati mitmekesi koos, et saaks vestelda. Süüakse palju ning aeglaselt, muretsemata päevatööde või õhtuste tegevuste pealepressimise temaatikal. Koreas olen jälginud perekondi kahe tunniseid lõunaid pidamas, seitsme tunniseid õhtusööke nautimas. Indias ja Hiinas süüakse rahulikult tunde, elavalt vesteldes, elavamalt šestikuleerides. Toitumine ei ole juba ammu enam vaid alalhoiuinstinkt ning Maslow püramiidi ülemise veere nõue. Toitumine on meelelahutus, meeleline nauding eelkõike, mis paigutab päevased tegevused enda ümber joondu. Aga tagasi supi juurde, mis sisult ja vormilt kannab kõiki aroome, maitseid ja tundeid, mida tõeline supp peab kandma. Tai ja Laose kulinaarist maailma kandunud Tom Kha Gai ehk tõlkes kana-kalangali supp on midagi, mis võtab oma maitsesügavuses kokku kõik mis meie maailmas on väärtuslik. Läheb lalinaks ... igaljuhul ... Tom Kha tähendab laiemas plaanis ka lihtsalt kookospiima suppi ning kui sellele liita järjest erinevaid sõnu saab määrata mis tüüpi lihalise vääringuga leem saab olema. Näiteks mereanni supi nimi on Tom Kha Talay, seentega leent kutsutakse Tom Kha Het, tofuga leent aga Tom Kha Tofu. Peakokk Deepak Ravatiga võeti ette aga Tom Kha Koong ehk siis hiidkrevettidega Tom Kha supp. Aga tuleb anda au tõsiasjale, et õigeid juurikaid ja kraami kasutades ning seda täpselt õigel temperatuuril ja õige jupp aega keeta saab maitsessügavused millist varem pole kohanud. Peakokk Deepak Ravat keetis äärmise lihtsussega ning vaid paarikümne minutiga kokku minu elu siiani maitsvaima kookospiimassupi. Aga nagu juba varasemalt mainisin, et Aasias on kulinaaria ning ssöömine sotssialiseerumise põhiline nurgakivi, siis tuleb tunnistada, et samas seisuses laiutab ka koos toidu keetmine. Kaks asja mida panin tähele – võimssa tom kha keetmiseks tuleb kasutada värsket galangali juurikat ning värskeid laimilehti, samuti peab kookospiim olema tummine, mitte vedel. Ülejäänu on juba maitse küsimus, et kui palju ingverit, tšillit või sidrunrohtu jne. Massaman curry ja pannil hautatud Hiina pelmeenid Deepak Ravat on Eestise jõudmise eel töötanud nii oma kodumaal Indias, kui ka Tais, Singapuris ja Londonis. Äärmisselt laia silmaringi ning osavate kätega mees, kes endale äärmiselt kallist kulinaariat lihvnid juba mitu aastakümmet. Viimane lõik viib mind aga mõttele, et Deepak Ravat’i liikumistrajektor ja endised tööpaigad on justkui indikaator kogu maailma kulinaaria mitmekesisusele. Pangem tähele, et hindu päritolu kokk vaaritab Tai ja Hiina roogasid Londoniss või Tallinnas. Ja vaaritab Hiina pelmeene ehk dumpling’e. Kogu maailma toidukultuur on omavahel otssapidi seotud ning põimikus, arvata võib et pelmeeniga alustas esimesena mõni Hiina külanaine ning sealt liikus söögiidee Prantsusmaa õukonda, kust võttis idee üle Peeter I ning pelmeenisst sai kurikuulsaim Vene rahvusroog, külma viin ja beuf a’la tartari kõrval. Tagasi kööki ... hämarassse ja veinisesse kööki kogunenud rahvas ahmis sihikindlalt iga viimase kui aroomi, sõna ja maitse enesse, seedis seda pistu ning ahmis edasi. Hetkeks, ajal, mil peakokk palus kõiki lahkelt ise omale pelmeene valmistama, siirdus eestlane tagasi oma kesta ning ei julgenud möksima hakata, sekund edasi olid aga kõik näppupidi imelise tekstuuriga hakkliha taignasse mätsimas ning naani leibu praadimas. Kaks ajas mida ka pelmeenide kohta sain teda – nimelt peab taigen olema segatud kokku erilisest pelmeenijahust, mis tegelikult on vist siis tummisem ja vähempuhtam jahu ehk sama kraam millest pastat krutitakse ning teiseks, et sisu on puhas omalooming, hullamise ja piiride nihutamise paik. Neljakäiguline lõuna tuleb ikka ise endale keeta ja valmistada. Kui imeliselt värskendav, toitev ning hämmastavaima tummisusega tom kha oli söödud, samuti olid peale haugatud hiinastiilis pannil smooritud pelmeenid, koos tšillise laimikastmega (p.s. väääga super hea kooslus!), asuti tõsisemate roogade juurde. Tšilliga praetud kana ehk chilli chicken dry. Ja ... Lambaribid Massaman karris. See on nüüd siis see koht, kus minu jõud sai otsa ning vastupanu kadus. Tom kha on dieetiline ning ka pelmeene oli vaid kolm mõnusat ja meeliülendavat ampsu. Nendega saab kiire kõnniga Ahtri tänavalt Kadriorgu hakkama. Kuid nüüd läheb söömiseks ... Kana oli Deepak Ravat marineerinud muna, mainitärklise, õli ja soolaga. Vokkimise käigus lisati kanale kõik vajalik alates ssibulast, ingverist, küüslaugust ja tšillist kuni kalakastme, soja ning suhkruni. Ahjaa ... paprikat läks ka mõnuga. Minu hämmastuseks, suurel kuumusel hautatuna jäi kanastroganov imaelielt pehmeks, kergeks ja mahlaseks. Uurisin ringi, et kuidas ja mis toimub. Keegi ei osanud vastata ega avada keemilis-bioloogilise tulemi põhjust. Ju midagi see muna seal siis kaitseb, väga huvitav igaljuhul. Kiire, väga maitsev ning kerge söök, kus kokku praetud vaid juurikad, kana ning suurelt hakitud paprika ja punane sibul. Samal ajal lambahautis Massamani karriga lõi aga tõeliselt maha piirid, mis võibolla veel selleks ajaks olid jäänud meie ja Aasia vahele. Kõik pikaldaselt hautatud road, paljude maitseainete ning vedelikega smooritud lihad maitsevad imetabase värskuse ning tõelisusega. Pikateraline basmati esimese klassi sõmer riis ning kreemine Massamani karri ümber pehme lamba. Selleks ajaks oli juba vein teinud oma töö ning juttu jätkus kauemaks. Kuna toitu oli järel tervele hordile, sai tehtud ka teine tiir ning pihuga tom kha supist hiidkrevette ammutatud, mõni pelmeen ja kana sisse aetud. Aasia on alati oma loogilisuse, kuid erilise maitsekultuuriga mind teravana hoidnud. Inimese ainus suur ja selge rööm ja nauding on söök, mida tuleb austada ning aina paremini teha.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-07-18 23:10:17
Kas Martin Hanson ise ei tahaks oma artikleid siia kopeerida? Äkki paneb pahaks, kui keegi teine kopi-peist teeb? ;)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Expert
Postitusi: 4
Kokaõpilane
2010-07-19 22:39:12
Kuna Martin naudib ise Indias vihma, lisasin tema artikli teistele ka lugeda. Martin ei pahanda :)
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-09-13 16:32:47
Food Studio korraldab pimeõhtusööke. Nami-Nami esindajana käis avaüritusel Profa, kes veidike siin ka muljetab. Martin Hansoni tehtud pilte antud ürituselt näeb FoodStudio Facebooki lehel. Õhtulehe ajakirjanik Kersti Eero muljetab siin: Pimeõhtusöök: kas midagi hamba alla ka saab? Tarbija24 ajakirjanik Sirje Niitra muljetab siin: Pimeõhtusöök – mis see veel on?

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-09-03 15:21:31
Pille:
Food Studio korraldab pimeõhtusööke. Nami-Nami esindajana käis avaüritusel Profa, kes veidike siin ka muljetab.
Kopeerin Profa mullusügisesed heietused-muljetused siia ka: [2quote] Käisin Food Studios Pille käepikendusena pimeõhtusöögil. Kuna olin sarnastest mujal maailmas toimuvatest üritustest ammu kuulnud ja filmilõigukesigi näinud, olin kaunis põnevil ja ei pidanud pettuma. Kohalejõudnutele anti pisut aega juttu ajada ja väike tervitusjook ning siis istuti lauda. Food Studio kokkade meeskonna eesotsas juhatas õhtut Indrek Kivisalu ja teejuhiks pimesööjatele oli Mati Timmermann. Esimesele käigule eelnes pisike sissejuhatus, kus tutvustati reegleid ja pandi meid "vaimselt valmis":), füüsiliselt ka. Detailselt ma seda kirjeldada ei kavatse, kuna see oleks nagu hea filmi kellelegi ette ära rääkimine. Samuti ei loe ma ette menüüd, ütlen vaid et käike oli piisavalt, need olid head ja üllatusi jagus. Kogu söögi kestel ärgitas/õpetas Mati Timmermann meid rääkima, pakkuma, oletama, kirjeldama, kompama, nuusutama ja selle tulemuseks oli hulk huvitavaid, õigeid, valesid ja üllatavaid pakkumisi selle kohta mis on taldrikus ja klaasis. Olgu öeldud et söögi juurde pakuti Saku maailma õllede sarja õllesid millest kaht uut ma proovinud ei olnud, st. õllemarkide äraarvamine läks mul halvasti (õlled ise olid head). Söökidega läks paremini, nuusutamise, maitsmise ja kompimise ühistulemusena võin endale neli miinuse ära panna. Mis olid siis eredamad hetked - teadasaamine kuipalju infot annab nägemine - mitte teatmeteose protsent vaid reaalne kogemus. Teisest küljest teadasaamine kui palju rohkem on võimalik tunnetada ülejäänud meelte abil, kui seda rohkem proovida/harjutada. Mis söökidesse puutub siis üllatusi jagus, samuti äratundmisrõõmu. Ühesõnaga, pimetest on üks õige asi, vabastab eelarvamustest ja jahutab pisut (toidu/joogitundmise) enesehinnangut. Soovitan. [/quote]

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

<< 1 | 2 >