Nipid köögis

Kylli K
Postitusi: 34
Kokaõpilane
2010-06-21 12:15:27
aga hiljuti tabasin ära, et standardsuuruses purke on kõige mugavam hoida kitsal, kapiukse siseküljele kinnitatud riiulil. Avad ukse ja niuh - kõik rivis ja kättesaadavad. Aitäh, seda nippi oli mul väga vaja. Sobib hästi. Kas riiuli said valmis kujul või tegid ise?
Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2010-06-21 13:33:29
Kylli K:
aga hiljuti tabasin ära, et standardsuuruses purke on kõige mugavam hoida kitsal, kapiukse siseküljele kinnitatud riiulil. Avad ukse ja niuh - kõik rivis ja kättesaadavad. Aitäh, seda nippi oli mul väga vaja. Sobib hästi. Kas riiuli said valmis kujul või tegid ise?
Mina ostsin. Aga usinam inimene võib muidugi käsitsi ka teha, kui sobivad materjalid tasuta käes on.

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Meringue
Postitusi: 175
Abikokk
2010-06-22 11:14:07
Kylli K:
Ja kuidas on korraldatud maitseainetopsid? Mul ei ole eraldi miatseaineriiulit (ei tahagi, mulle ei meeldi eriti need topsid väljas), nii et need on kapis jälle ühe korvi sees, aga jälle, ehk on kellelgi mõni parem mõte.
Mul on maitseinete jaoks olnud alati eraldi sahtel köögis. Panen need purgid/pakid topsikud lihtsalt sinna põhja pikali, süüa tehes jube mõnusalt kõik kohe nähtaval. Eks see sõltub natuke ka köögi eripärast, kuid olgugi, et olen elu jooksul päris palju üürikorterite vahelt sõelunud, on igal pool ikka mingi sobiv sahtel leidunud. Praeguses korteris on aga lausa eriti ideaalselt pandud üks tavapärasest natuke madalam sahtel otse pliidi alla. Ei tea, kas sellest konkreetsel juhul kasu oli, aga on hea alternatiiv maitseainete riiulile neile, kes ei saa seina/kappi/vms auke puurida.

Köögikatsed

Tziiki
Postitusi: 801
Abikokk
2010-06-22 11:58:49
maitseainete jaoks leidub ehk siit ideid/ostusoovi http://www.amazon.com/Spice-Racks-Seasoning-Tools/b?ie=UTF8&node=510156

As for butter versus margarine, I trust cows more than chemists :)

Dee
Postitusi: 360
Abikokk
2010-06-22 14:51:49
Meil on maitseained nö maitseainete kapis kolmes Jyskist ostetud punutud korvis. Igas korvis on on paberileht, kuhu on trükitud peale, mis seal leidub. Nii olen lihtsustanud vajamineva maitseaine leidmist ja kui midagi otsa saab, siis tõmban nimestikus läbi ja nii tean uue osta. Kuivained asuvad eraldi sahtlis, need olen pannud plast- või klaaspurkidesse. Spagettide ja makaronide jaoks on suured spetspurgid.
Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2010-06-22 15:51:48
Omapärane et selline labane asi on nii müstiliselt olematu meie kaubanduses, või ei tea ma jälle kust otsida. Aga mulle tundub, et kusagil ei müüda taldrikutugesid, noh neid asju mille vahele saab sahtlisse või kappi taldrikuid laduda, olgu siis serva peale või üksteise kohale.

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2010-06-22 18:55:49
Netcat:
Omapärane et selline labane asi on nii müstiliselt olematu meie kaubanduses, või ei tea ma jälle kust otsida. Aga mulle tundub, et kusagil ei müüda taldrikutugesid, noh neid asju mille vahele saab sahtlisse või kappi taldrikuid laduda, olgu siis serva peale või üksteise kohale.
Müüakse küll. Hm mul on mitmes suuruses, nii prae- kui koogitaldrikutele. Kahjuks küll plastikust, aga üsna toekad. Oleksin eelistanud puust. Paar aastat tagasi ostetud, mingist suvapoest.
Kylli K:
Ehk tahab keegi jagada oma hästikorraldatud väikeste totsikute/pakendite süsteemi saladust? Ehk isegi pildi panna. Nt igasugu poolikud rosinapakid ja kilekottides maitseained, mida topsidesse ümber ei pane. Ma olen püüdnud neid korvidesse panna, kuid mugav ja kena pole.
Osad maitseained ja väikesed kuivainekotid (nagu erinevad pähklid, kuivatatud puuviljad jne. kus alati natuke üle jääb) on mul tugevates plastkarpides, sellised kaanega suletavad. Kokku kolm karpi ja tean täpselt kus miski asub. Korvid ei meeldi seetõttu, et korjavad tolmu sisse ja vahele (maitseainekarbid on madalas riiulis paari kokaraamatu kõrval). Veel on hea, et karbid on iga hetk hõlpsalt puhastatavad. Sääraseid karpe müüakse ka ilusate mustritega.

Zap*

Blondie
Postitusi: 459
Abikokk
2010-06-22 22:32:51
Kylli K:
Ehk tahab keegi jagada oma hästikorraldatud väikeste totsikute/pakendite süsteemi saladust? Ehk isegi pildi panna.
Minul on enimkasutatavad ühes riiulis maitseained riiulis (sool, pipar, tšillihelbed jms) ja vähemkasutatavate poolikute pakikeste jaoks on lai ja madal kaanega metallkarp kapi otsas. Rosinaid, kartulitärklist, maitsekohvi jms maitseainest suuremas koguses asju hoian kapis 1/2 l õhukindlates kandilistes klaaspurkides. Kuivained on suuremates samasugustes - mulle ei meeldi, kui mul on kapp mingeid poolikuid pakendeid-kilekotte täis ja klaaspurgist on kohe hea näha ka seda, kui midagi hakkab otsa saama. Köök on hirmus väike ja pole minu planeeritud, nii et mingeid maitseaineriiuleid ei mahutaks nagunii kuhugi, kui ka tahaks. Ilmselt siiski ei taha, kuna igasugune tolmu korjav vidinamajandus pole mulle isiklikult meeltmööda (ja tolmused maitseainepurgid ei ole variant). Käterätikuriiuli osas olen täiesti nõus, õnneks on mu korteriomanik selle asemele lasknud teha riiulid, mida on kõvasti rohkem tarvis.
Silx
Postitusi: 1075
Abikokk
2010-08-11 14:35:39
Niisiis.. mu köök saabus ja õhtuti käib kibekiire kruvimine. :) Hetkel tundub nunnnu ja ei suuda ära oodata :D Prussidel seisev pliidiplaat ja toanurgas olev ahi ei ole kuigi mõnusad :D

Gastronautilised äpardused We ate the food, we drank the wine Everybody having a good time

Liisi
Postitusi: 955
Abikokk
2010-08-15 21:10:09
Liisi:
Meil tuleb samuti pliit nurka, kuid ahi tuleb eraldi (kõrgemale nö töötasapinna peale). Seega jääb pliidiplaadi alla nurgakapp, kuhu kavatsen paigutada sellised esemed, mida igapäevaselt vaja ei lähe, nt võileivagrill vms. Pliidiplaadi ja ahju oleme jube ära ka ostnud :P. Samuti on olemas graniidist kraanikauss. Plekist kraanikauss üldse ei meeldi (praeguses üürikorteris on see jubedus). Töötasapinna alla tuleb enamuses sahtlid, ülemiste kapiuste suhtes ei ole veel otsustanud. Praeguses köögis on sügavad kapid, mis on suht ebapraktilised. Köök tuleb avatud lahendusega L-kujuline, kus on paigutus järgmine: ahi, töötasapind, pliit (nurgas) töötasapind, kraanikauss (akna all), töötasapind ja külmik (unistustes kahe poolega suuuuur külmkapp :P). Lisaks tuleb köögi kõrvale eraldi väike sahver, mille üle on eriti hea meel :)
Köök enam-vähem valmis. Seinad on hetkel veel valged, tulevikus saavad värvi peale ja pliidi taha tulevad keraamilised plaadid. Tehnikast on veel puudu nõudepesumasin ja õhupuhasti. Praegu küll millegi üle kurta ei saa, vaid pigem olen ülirahul kõrgele paigutatud ahjuga, akna all paikneva kraanikausi, suure külmkapi ja söögilauaga ning muidugi ema tehtud kardinatega :)

Liisi Blogi

<< 1 | 2 | 3 | 4 >>