RETSEPTIVÕISTLUS "TORT ISAMAALE 2010"

Ssille
Postitusi: 78
Kokaõpilane
2010-02-23 23:03:39
Ma ei ole nii ammu siia ühtki pilti pannud, nii et mul ei tule meeldegi enam, kuidas see käis. Aga minu tort "Lumine Eestimaa" on siin.
Ragne
Postitusi: 860
Abikokk
2010-02-23 23:35:30
Postitan omalt poolt soolase koogikese, nimelt karaskikoogi röstitud seemnete, kartulikreemi ja leivakrõpsudega. Kui koogil kilukaunistused ja leivakrõpsud välja jätta, siis erilise eestmaised sümboleid koogist välja ei loe, küll aga peitub selle koogi nö eestimaisus sisus - maitsev röstitud seemnetega karask, mille vahele on peidetud kartulikreem. Kook on mõeldud algselt homseks, aga ma lihtsalt pidin seda maitsma, nii et kuna koogist üks ruuduke puudu, siis homme seveerin seda külalistele eraldi tükikestena :)

www.kokkama.ee

Enely100
Postitusi: 400
Abikokk
2010-02-24 09:47:14
Ma pean pildid alles arvutisse tõmbama, aga pole üldse kindel, et siia postitan, sest ma ise pole tulemusega üldse rahul!
Pocahontas
Postitusi: 4
Kokaõpilane
2010-02-24 12:46:52
Tere Proovin ka osaleda. See on minu (mitte nii väga) sini-must-valge kook. Kook on ise juustukook, mis koosneb 1 pakist Philadelphia juustust, 1 pakist Mascarponest, 1 purgist kondekspiimast ja 3 munast. Seekord üritasin seda küpsetada kolmes osas, sinisele lisasin mustikajahu ja mustale šokolaadi (sestap ta siuke helepruun ongi). Katsin sinise osa tuhksuhkru-sidrunimahla-mustika seguga, mis tuli mu pettumuseks pigem punane kui sinine. Musta osa peale panin lisaks šokolaadi. Valge osa on kaetud tuhksuhkru-sidrunimahla seguga ja kookoshelvestega. Kui hästi vaadata, siis peaaegu on sini-must-valge :)
Juc
Postitusi: 629
Abikokk
2010-02-24 13:28:03
Imeilusad tordid teil kõigil. Suu jookseb vett. Head vabariigi aastapäeva kõigile. Mina sel aastal osaleda ei saa, maja on rahvast täis, ahju ja aega pole. Aga järgmisel aastal kindlasti.

http://jucjaco.blogspot.com/

Fre
Postitusi: 1233
Abikokk
2010-02-24 14:05:06
Mulle "tekkis" ootamatu kohustus samuti pühade puhul torti valmistada kuigi algul polnud sugugi plaanis. Rahvuslikkus väljendus siiski mitte kujunduses vaid koostises - kohupiimatort astelpajumarjadega, mille immutamiseks kasutasin astelpajumahla. Lisaks plaanisin torti kaunistada kõrvitsaseemneiirise laastudega (idee Esti gurmeekokaraamatust) aga nendega juhtus paraku nii, et suure kiirustamise tõttu unustasin nad tordile panna ja üritusele kaasa võtta. Nüüd on lastel lihtsalt kausitäis kodust kommi. Tordi välimusega väga rahul pole, nagu ütlesin on meil alati probleem selles, et sööjaid palju ja vaja teha suurem tort, mille kujundamiseks ja serveerimiseks puuduvad abivahendid. Üks kujundusele panustav idee on ka aga kardan, et seda ei jõua sel aastal teha...
Liina
Postitusi: 125
Abikokk
2010-02-24 14:10:27
Mina tegin kama-toorjuustukoogi. Kaunistuseks üritasin peale teha eestimaalise mustri.

Minu kokkamised!

Spidur
Postitusi: 443
Abikokk
2010-02-24 14:33:22
Mina tegin täna ühe veski kujulise tordi. Põhjas on kamajahu (pisut ka nisujahu, et väga pude ei saaks), õli, munad, suhkur, hapukoor ja küpsetuspulber. Vahel on mustikatoormoos ja tarretatud vahukoore kohupiimavaht. Tiivik on miskist kakaoküpsisetainast ja kaunistasin koogi šokolaadi ja neljaviljakrõbuskitega.

Elina tegemised

Kiilike
Postitusi: 1100
Abikokk
2010-02-24 14:35:10
Meie laual täna siis valge tort kus tordile märgitud meie "juured" :) . Üldiselt ise kujundusega rahul pole, sest tahtsin peale kohanimesid kirjutada kuid aeg-võimalused olid piiratud :(

kiilikese köögikatsetused

Kairit
Postitusi: 397
Abikokk
2010-02-24 14:51:07
Kiilike, see töö nõudis küll täpset kätt, tubli!
<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 >>