Millist kokaraamatut kinkida?

Profa
Postitusi: 722
Abikokk
2009-07-26 22:44:32
Mure siis selline - milline on hea inglisekeelne kokaraamat Eesti köögi kohta, mida kinkida kokandushuvilisele välismaalasele? Raamat võiks edasi anda klassikalist Eesti kööki, sisaldada ilusaid pilte ja ka muud informatsiooni Eesti kohta. Endal on mul olemas kakskeelsed raamatud "Estonian cooking" ja "Estonian gourmet cookbook" Ehk oskab keegi veel midagi soovitada?

Profa köögipool

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-07-26 22:49:31
Mina olen kinkinud kahele kokandushuvilisele välismaalase kakskeelse Eesti perepeod raamatu. Suureformaadiline ja visuaalselt kena. Kingisaajatele on meeldinud.. Siin on isegi juttu sellest ja tänu Marjule on ka retseptide loetelu olemas..

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Tiina
Postitusi: 1340
Abikokk
2009-07-26 22:56:04
Hetkel on soodusmüügis Eesti rahvusköök, mida on nii inglise kui saksa keeles. Mul on eestikeelne ja minu meelest vastab kõigule sinu soovidele :) "Eesti rahvusköök" annab lisaks retseptidele ülevaate meie köögi arenguloost. Omamoodi põnevad on erinevatel aegadel ilmunud kokaraamatud, mille sisse lastakse lugejal pilk heita. Road on raamatusse paigutatud paikkondade järgi. Enamik selle raamatu autoreid on Eesti erinevate kodumajanduskoolide õppejõud, kes lisaks õpilastele on pidanud meie rahvusroogadest rääkima ja neid valmistama nii naabritele põhjast kui lõunast.

Gruusia köök on siiski üle kõige!

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-07-27 07:31:23
Tiina:
Hetkel on soodusmüügis Eesti rahvusköök, mida on nii inglise kui saksa keeles. Mul on eestikeelne ja minu meelest vastab kõigule sinu soovidele :)
Tiina, mul on ka see, aga läks täitsa meelest :) Ütleme nii, et kultuuriloolisest aspektist oleks see tõesti parem. Aga kui on soov, et sõber ka retsepte järgi prooviks, siis kingiks ikka vist selle esimese. Fotod on kenamad ja road veidi rahvusvahelisemale maitsemeelele :P

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Blondie
Postitusi: 459
Abikokk
2009-08-04 11:22:27
See küll pole klassikaline eesti köök, aga Arro Sepamaa köögi teine osa on retseptid nii eesti kui inglise keeles ja toidudki mõnusad ja kohalike toorainetega (kilu :P). Ilusad pildid ja välismaalastele pakub kindlasti lõbu sama retsepti eesti keeles lugeda.
Kirsike
Postitusi: 1359
Abikokk
2009-08-04 13:51:27
Tiina:
Hetkel on soodusmüügis Eesti rahvusköök, mida on nii inglise kui saksa keeles. Mul on eestikeelne ja minu meelest vastab kõigule sinu soovidele :)
Mul ka see olemas ja viimasel hetkel valisin ikkagi kinkimiseks Estonian Gourmet Cookbooki. Mul oli ka muidugi eesmärgiks näidata, et meil on Eestis ka tänapäevast sööki. Aga kultuurihuvilisele kingiks pigem Eesti rahvusköögi raamatu. Seda perepidude raamatut ei ole näinud ja Anni Arro köögiga ei ole ma ühist keelt leidnud.

Lindude toitmine

Tziiki
Postitusi: 801
Abikokk
2010-04-25 14:04:26
postitan oma küsimuse uuesti, kuna ennist läks valesse kohta ja vastuseid ka ei saanud :) Sain siin Rootsis omale kolleegi, kes on Eesti päritolu...küll juba 3.põlv, kes siin elab, aga räägib siiski kenasti eesti keelt ja tunneb oma päritolu vastu huvi. Neiu abiellub suvel ja tekkis mõte kinkida talle mõni eesti toidu kokaraamat, aga...seal võiksid olla sellised kodused retseptid-nt meie klassikalised magustoidud, aga ka lihtsamad hoidised nt marinaadis heeringas, hapukurgid... kas on üldse sellist kokaraamatut või väljaannet saada? või saaks sellise asja 2-3st raamatust kombineerida? oskate ehk midagi soovitada?

As for butter versus margarine, I trust cows more than chemists :)

Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2010-04-25 15:02:42
Tziiki:
postitan oma küsimuse uuesti, kuna ennist läks valesse kohta ja vastuseid ka ei saanud :) Sain siin Rootsis omale kolleegi, kes on Eesti päritolu...küll juba 3.põlv, kes siin elab, aga räägib siiski kenasti eesti keelt ja tunneb oma päritolu vastu huvi. Neiu abiellub suvel ja tekkis mõte kinkida talle mõni eesti toidu kokaraamat, aga...seal võiksid olla sellised kodused retseptid-nt meie klassikalised magustoidud, aga ka lihtsamad hoidised nt marinaadis heeringas, hapukurgid... kas on üldse sellist kokaraamatut või väljaannet saada? või saaks sellise asja 2-3st raamatust kombineerida? oskate ehk midagi soovitada?
"Eesti Rahvusköök" on muidu huvitav ja nii, aga retseptid on pigem sellised arhailised, ei anna just kaasaegset pilti Eesti köögist. Ma soovitaks valida nende raamatute hulgast: Eesti perepeod - oleks vast esimene valik, kui on kuskil veel saada Vanaemade kokaraamat Virtina kokaraamat Või hoopis Eesti köök "Maire Suitsu retseptiraamat" ei sisalda kahjuks eriti fotosid, muidu seal on väga hea ülevaade asjadest, mida kodudes tehakse.

Zap*

Ragne
Postitusi: 860
Abikokk
2010-04-25 21:37:03
Mina soovitaks ka esmajoones raamatut Eesti perepeod, minu teada tuli sellele ka kordutrükk välja.

www.kokkama.ee