Must leeder

Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2009-06-24 21:09:37
Jeee, esimesed õisikud on lahti läinud! Nädalavahetusel läheb asjaks :) Kõigepealt teen siirupit, proovin ehk frittida ka ja tarretist teha.

Zap*

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-06-27 00:15:59
Zapxpxau:
Jeee, esimesed õisikud on lahti läinud! Nädalavahetusel läheb asjaks :) Kõigepealt teen siirupit, proovin ehk frittida ka ja tarretist teha.
Oi, mul on kade meel. Tahaks nii õisikuid frittida, neid pannkoogitainasse panna ja morssi teha :P Aga esialgu pean piirduma siirupi kasutamisega. Täna tegin klassikalist zabaglione't, v.a. see, et alkoholi asendasin leedripuusiirupiga. Serveerisin maasikatega, põletasime leeklambiga kergelt kuldseks. Maitsev oli!

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2009-06-27 19:26:26
Nii, näpud on õisikute lõikumisest kanged. Tekkis selline küsimus, kas on võimalik liiga palju õisi siirupisse panna? Et kas see võib tulemusele halvasti mõjuda, kui retseptis ette nähtud 250g asemel läks 350g? Esimest korda tegelen leedripuuga ja pabistan nüüd.

Zap*

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-06-27 22:49:24
Zapxpxau:
Tekkis selline küsimus, kas on võimalik liiga palju õisi siirupisse panna? Et kas see võib tulemusele halvasti mõjuda, kui retseptis ette nähtud 250g asemel läks 350g? Esimest korda tegelen leedripuuga ja pabistan nüüd.
Ma vist ei pabistaks. Tuleb ilmselt veidi lillelisema maitsega siirup, aga eks Sa siis lahjendad, kui jooki valmistad. Oi, mul on kade meel. Kas mõnel pealinlasel ei oleks mulle paarkümmend õisikut müüa??

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Mann
Postitusi: 1446
Abikokk
2009-06-28 07:55:34
ei ole vaja pabistada. kui aus olla, siis ma kunagi ei mõõda, võtan 5 liitrise pläsku ja katan veerandi sellest tihkelt õitega ja selle omakorda sidruniviilakate ja melissi ja piparmündiga. maitse varieerub, kuid nässu pole võimalik seda ajada.
Nozzifatsius
Postitusi: 1
Kokaõpilane
2009-07-31 11:33:48
Kas keegi kunagi ka punast leedrit mingil moel söönud? Ja ellu jäänud? Minu bioloogia õpetaja soovitas punase leedri marju mitte süüa. Samas leidub internetis ka nende marjadega retsepte näiteks tarretise tegemiseks (http://www.cooksrecipes.com/sauce/elderberry-jam-recipe.html). Mida võtta, mida jätta?
Marju
Postitusi: 870
Abikokk
2009-09-10 13:05:43
Õnnestus osta Kaubamaja ökopoest leedrisiirupit (69 kr), väga maitsev! Nozzifatsius, loe seda juttu, näib, et punase leedri marjade viljaliha ja mahl on ok, luuseeme on mürgine.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2013-03-14 23:19:44
Lappan siin hetkel Adrian & Michael Danieli raamatut "The Gate Vegetarian Cookbook: Where Asia meets the Mediterranean" (The Gate on nende Londoni restoran) ja seal on selline vahva Pavlova-retsept. Ei hakka retseptikogusse eraldi retsepti lisama, aga idee panen siia foorumisse kirja. 4 munavalgest tehtud Pavlova hulka (4 munavalget, 240 g suhkur, 1 tl veiniäädikat) on lisatud 3 sl värskeid leedriõisi, seda siis besee enda sisse. Peale küpsetamist on kaetud vahukoore-mascarpone seguga ja kaunistatud suvemarjade ja mündioksaga.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Britt
Postitusi: 24
Kokaõpilane
2013-07-16 14:29:23
Tegin ka leedriõiesiirupit ja tundub tõesti selline meelevaldne tegevus olevat. The British Larder kokaraamat soovitas lisaks sidrunile ka laimi sekka visata ja see andis päris mõnusa kõrvalmaitse.Raamatus oli aga puhta kuumutamata versioon - a la keeda siirup ja vala jahtunult õitele ning lase kaks ööpäeva seista. Vot seda ei hakanud igaks juhuks katsetama, kuigi saan aru, et tegu vist väga arvestatava toksiinidehulgaga siiki ei ole.:)
<< 1 | 2 >