Kevadpühad e. munapühad e. lihavõtted e. ülestõusmispühad e. kiigepühad

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-04-05 22:12:58
Tõstan Köögikatakese postituse õige teema otsa :)
Köögikatake:
Minu selle aasta pašad, mida sai tehtud ikka hulgim, ka sõpradele, tulid sellised
ja sellised Retsept pärineb 1997 a Pereköögist. Panen selle siia ka: 1 kg kohupiima 200g suhkrut 4 munakollast 200g võid 4dl vahukoort 100g mandlilaaste 1/2 sidruni mahl ja riivitud koor 1dl rosinaid 2tl vaniljesuhkrut Mina panen rosinate asemel marmelaadi, seekord lisasin ka kuivatatud aprikoose ja pähkleid. Vahukoore vahustan eraldi, ülejäänud ained omavahel, lisan sulatatud ja jahutatud või. Lõpuks segan hulka vahustatud vahukoore. Sõelale nõrguma ja järgmisel päeval sööma.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2010-04-06 11:31:16
Liisi, kust Sa selle pashavormi said. Tahtsin mehel lasta endale ka teha, aga jäin jutuga vähe hiljaks, et pühadeks valmis oleks jõudnud.
Liisi
Postitusi: 955
Abikokk
2010-04-06 11:46:22
Seenekas:
Liisi kirjutas: Keedukreemiga pasha http://farm3.static.flickr.com/2764/449 … 1621_m.jpg Liisi, kust Sa selle pashavormi said. Tahtsin mehel lasta endale ka teha, aga jäin jutuga vähe hiljaks, et pühadeks valmis oleks jõudnud.
Pashavormi tellisin interneti teel AS-st E.Strauss http://strauss.ee/page.php?pg=1. Maksis 132 krooni ja saadeti ilusti Tartusse ka veel.

Liisi Blogi

Sasha
Postitusi: 207
Abikokk
2010-04-08 22:40:16
Pille, su pühadelauad tekitavad komplekse.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-04-09 09:20:17
Sasha:
Pille, su pühadelauad tekitavad komplekse.
Oi, aitäh, Sasha :D Minu arust on väga palju toredaid pühadelaudu siin "üles antud"! Ega me oma väikese pere jaoks nii palju erinevaid toite ei teeks, aga seepärast ongi hea meel, et sõbrad on alati nõus appi tulema. Mul võimalus erinevaid roogi teha ja Nami-Nami jaoks pilte teha :) Siin veel mõned blogijate kevadpühadelauad: Mari Liina Sille Perenaine.ee blogi leiud

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Andra
Postitusi: 74
Kokaõpilane
2010-04-10 23:46:37
Lisasin blogisse ka pühade ajal tehtud koogi retsepti: Munakreemi kook põldmarjadega

http://pliiditaga.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-04-11 19:15:54
Natuke samast ooperist, nagu ülaltoodud munakooredesserdid, see aga ajakirjast Delicious: Chocolate custard eggs

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-04-15 10:02:02
Ma olen juba menüüd koostama hakanud (hetkel veel ei avalikusta), aga tundub, et kohe kindlasti võtan sellise uhke torditeo ette: kookosbiskviit + Limoncello-valge šokolaadi vaht + pähklibesee + trühvlikreem + sidrunikreem. Mmmmmm :P Retsept ja foto Rootsi ajakirjast Allt om Mat:

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Liina
Postitusi: 125
Abikokk
2011-04-22 19:16:21
Ma proovisin munakoortes valmistada muffineid. Tulemus oli väga kihvt, järgmine kord võiks juba muffinid mingi lisandiga teha, sellel korral tegin klassikalised muffinid.

Minu kokkamised!

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-04-24 21:59:56
Siin siis meie tänavune kevadpühadelaud. Natuke ajas peoplaanid sassi asjaolu, et täna tuli ka muid tähtpäevi tähistada. Seega oli vaid osaliselt kevadpühadelaud. Olu kevadine, rohe-kollane, oli mune, oli pasha. Menüüs: lumekrabisalat, karulauguga sõir ja köömnetega sõir, sõbranna Kristiina imemaitsev leib, restoranist MEKK tellitud imemaitsev suitsulõhe + mädarõikakreem, mandlitega karulaugupesto, crostini sibulamoosi ja Saida juustuga, feta-lehttainarullid, cannellini oad kuivatatatud tomatite ja sibulaga. Magusaks Limoncello tort valge šokolaadi ja kookosega, kuumutatud pasha. Maasikaid toodi ka. Joogiks oli laual Prosecco't, valget veini, astelpajumahla, värskeltpressitud apelsinimahla, vett.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 >>