Eesti kokad võistlustules siin- ja sealpool piiri

Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2015-04-23 12:22:39
Aga mina küll olen valmis vaidlema :) Magasin ja hommikul voodis mõtlesin veel kord selle üle. Esiteks, kui see sõna käänduks tõepoolest nagu number ja noobel, siis oleks ju see mitmuse omastav ja osastav hoopis eeskujul number - numbrid - numbreid - numbrite; noobel - nooblid - noobleid - nooblite; Sel juhul saaks midagi seesugust - baarmen - baarmenid - baarmneid - baarmnite Kas keegi leiab, et see tõepoolest nii on? Minu meelest ei käändu see sõna nii nagu tüüpilised 2. tüübi sõnad ja ka ÕSis on märgitud, et see on erandlik sõna muutuva lõpuga (Tüübis on palju tüve lõpumuutusi, mis ei kajastu tüüpsõnade vormides), seega, kes ütleb, et see tugev T seal just õige on? Jään siiski veel endale kindlaks.

Zap*

Wowee
Postitusi: 4
Kokaõpilane
2015-04-24 14:02:30
Hehe, tegin nüüd kasutaja endale, kuna ei saa jätta vastamata. :) Abi saate siit: http://keeleabi.eki.ee/index.php?leht=4&act=1
Pille
Postitusi: 16229
Nami-Nami peakokk
2015-04-24 14:33:57
Wowee:
Hehe, tegin nüüd kasutaja endale, kuna ei saa jätta vastamata. :) Abi saate siit: http://keeleabi.eki.ee/index.php?leht=4&act=1
Aitäh, Wowee! Sinna tuleb otsinguväljale kirjutada baarmen, siis saab vastuse :)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Wowee
Postitusi: 4
Kokaõpilane
2015-04-24 15:41:59
Oih, ma tegin selle otsingu küll ära, aga ju ta siis ei anna nii ilusat linki, kui ma tahtsin. :) Ei kontrollinud ka, seega rakendus üks Murphy seadustest. :D
Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2015-04-29 20:32:48
Aitäh! Nüüd siis tean, kuigi, miks just nii otsustatud on, jääb mind ikkagi ajusoppi tüütama. Üritan meelde jätta ja korrektselt väljenduda kui kuskil vaja peaks olema.

Zap*

Pille
Postitusi: 16229
Nami-Nami peakokk
2015-10-16 15:32:18

Pressiteade: Eesti baarmen Kristo Tomingas taas baarmenite maailmameistrivõistlustel esikolmikus!

16.10.2015

Sel nädalal Bulgaarias, Sofias 09-15.oktoober toimunud baarmenite maailmameistrivõistlustel võidutses taas 3-kordne baarmenite Eesti meister Kristo Tomingas.

After Dinner kategooria kokteilivõistlustel saavutas eestlane Kristo Tomingas oma kokteiliga Marry Me Martini 3. koha. Sama kategooria maailmameistriks krooniti Taiwani baaridaam Kuo Chih-Lin.

Flairi finaali võitis samuti Taiwani esindaja Chen Yu-Cheng, teiseks tuli USA showbaarmen, kolmandaks sai Tšehhi võistleja. Eestlane Georgi Voomets kahjuks seekord finaalikohale ei jõudnud. Maailma parimaks kokteiliks tunnistati superfinaalis Rootsi esindaja Ivanov Dosa Long Drink nimega Grand Horizon.

Kokteilibaari Butterfly Lounge üks omanikke ja baarmene Kristo Tomingas sai pääsme baarmenite maailmameistrivõistlustele kevadel, kui ta võitis siinsed, EBA poolt korraldatavad Eesti meistrivõistlused. Kristo on saavutanud varasematel maailmameistrivõistlustel Tšehhist samuti 3. koha ja maailma parima kokteilikaunistuse tiitli.

Kristo tõi võistlustel inspiratsiooniallikatena välja Eesti ilusad naised. „Luban, et kokteil tuleb ka Butterfly Lounge kokteilimenüüsse. Ja veel luban, et järgmistelt maailmameistrivõistlustelt toon ära 1.koha!“ lisas superkokteilide valmistaja Kristo.

EBA president Margit Kikas lisas: “Eesti on pääsenud  maailmameistrivõistlustel viimasel neljal aastal järjest medalikohtadele. Seega võib julgelt väita, et Eesti baarmenid on maailmas väga hinnatud kokteilimeistrid. Ja peale selle on nad ka väga head koolitajad laias maailmas. Kristo koolitab tänaseks baarmene üle kogu maailma, juba täna lendab ta Iirimaale koolitust läbi viima.” 

Tänavusest võistlusest võtsid osa üle maailma 57 riigi rahvusvaheliste baarmenite võistluste võitjad, keda hinnati nii kokteilide valmistamise, tehnika, kui joogi maitse osas.

EBA asutati 26. mail 1994 Viru hotellis. Alates 1995. aastast toimuvad igal aastal EBA meistrivõistlused, mille võitja esindab Eestit alates 2000. aastast rahvusvahelisel kokteilide maailmameistrivõistlusel. EBA on alates 1999. aastast IBA täisliige.

Kristo Tomingase 3. koha kokteil maailmameistrivõistlustel:

Marry Me Martini

2 cl Geranium Premium London Dry Gin

2 cl St. Germain

1 cl De Kuyper Sour Rhubarb

2 cl Fee Brothers Plum Bitters

0,5 cl Monin White Peach

3 cl Original Aloe Vera

Kaunistus: greip, valge redis, karuhein, rohelised lehed

Lisainformatsioon:

Helen Tarmas, EBA juhatuse liige, GSM +372526 8012, E-mail helen@barman.ee

Margit Kikas, EBA president, GSM  372506 2650, E-mail margit@barman.ee

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

<< 1 | 2 | 3 | 4 >