rasvained küpsetistes

Fre
Postitusi: 1233
Abikokk
2009-02-21 16:17:00
Tiina:
Eve margariini kohta ütles tuttav pensionil kondiiter, et muretaigna tegemiseks on see ainuke asi, mida võtta, muud ei kõlba.
Ma olen ka säästurezhiimil olles vahetevahel omast tarkusest sama margariini ostnud sest sellel on suhteliselt kõrgem rasvasisaldus. Olen meelevaldselt järeldanud et ehk jääb nii vähem koostise protsente mida igasuguse sodiga täita.
Spidur
Postitusi: 443
Abikokk
2009-02-21 16:37:45
margariini saadakse õli hüdrogeenimise teel. seega sellist margariini vist pole, mis neid moonutatud rasvhappeid ei sisaldaks. tahketest taimerasvadest saab siis ehk kookosrasva või palmirasva küpsetistes kasutada. Päris huvitav jutt margariini kohta on ntx siin

Elina tegemised

Maris
Postitusi: 305
Abikokk
2009-02-27 14:24:47
Kardemon:
*kas või ja margariiniga tehtud küpsetiste vahe on ainult sellest, et esimene on tervislikum? (margariinis hüdrogeenitud taimerasv!?)
See oli vist "Suur küpsetamisraamat", kust ma lugesin, et võid ja margariini omavahel alati asendada ei tasu, sest nad sulavad erinevalt ja erinevates küpsetistes on just sellel omadusel tähtsus. Võid saab vähem töödelda, ta hakkab kergemini sulama, margariiniga saab rohkem mässata. Seal raamatus on soovitus retseptist kinni pidada, kui võimalik. Umbes sama juttu rääkis kunagi ka mu vanaema, kui ütles, et mõne asja jaoks margariin ja mõne teise asja jaoks või, aga ega siis vanaema jutt mingi usaldusväärne allikas ole, millele auväärt foorumis viidata :) Kel küpsetamisraamat kodus olemas, võiks selle koha järgi vaadata ja siis minu arusaamist kas kinnitada või ümber lükata.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-05-25 07:55:16
Kui keegi soovib vähendada rasvaine kogust küpsetistes, siis briti allikad soovitavad selleks kuivatatud musti ploome kasutada. Kuni pool võikogusest võib siis asendada ploomipüreega, seda võtta 1.5 kogust. Ehk kui retseptis oli küsitud 100 g võid, siis võtta 50 g võid ja 75 g ploomipüreed. Ploomipüree tegemiseks püreesta 225 g kuivatatud kivideta musti ploome ja 6 sl kuuma vett köögikombainis. Kinnises karbis säilib antud püree külmkapis kuni kuu aega. Sobib ka jogurtitele panemiseks (nt Danone Activa ploomijogurti asemel :)).

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Tiina
Postitusi: 1340
Abikokk
2011-10-16 20:52:45
Pisi-Pisi:
Kardemon:
[b]*mis puhul saab või/margariini küpsetises asendada õliga. ja kuidas peaks kogusega arvestama. *mis puhul võib (toasooja) või asendada sulatatud võiga.[/b] (kui tegemist pole muretaignaga)[/b]
Kuskil teemas oli juttu, et 100g margariini vastab 75ml õlile. Toasooja võid võib vast igal juhul sulatatud võiga asendada, kui seda just munadele kohe otsa ei vala (klimbid-klimbid...). Mina olen muretaignas ka asendanud.
Tõstan sama teema, kas küpsetistes saab võid õliga asendada? Tahaks teha kõrvitsaküpsiseid, aga ei taha mitte oma kapitoitumise projekti ainult sellepärast lõpetada, et või on otsas. Seda retsepti vaadates tundus, et võiks küll, aga on kellelgil ehk kogemusi või soovitusi?

Gruusia köök on siiski üle kõige!

Anu
Postitusi: 373
Abikokk
2011-10-16 21:04:48
Mina konkreetseid küpsiseid pole õliga teinud, aga päris mitmeid teisi olen. Ja vahekord on olnud umbes jah sinna 100g=70/75ml kanti. :)
Blondie
Postitusi: 459
Abikokk
2011-10-17 14:22:26
Tiina:
Tõstan sama teema, kas küpsetistes saab võid õliga asendada? Tahaks teha kõrvitsaküpsiseid, aga ei taha mitte oma kapitoitumise projekti ainult sellepärast lõpetada, et või on otsas. Seda retsepti vaadates tundus, et võiks küll, aga on kellelgil ehk kogemusi või soovitusi?
Siin on alguses kohe vaja või suhkruga vahustada, selles mõttes eriti ei klapi. Kui õli panna, tuleb taigna konsistens teine ja küpsis ise ka, aga ma arvan, et võid ikka proovida. Koguse soovituse osas ühinen Anuga. Olen ise ka mõnikord võid küpsetistes õliga asendanud, aga ei tule nii hea, tavaliselt jääb õhulisusest puudu. Sama efekti annab toasooja või asendamine sulatatud võiga, õli puhul siis väike maitseerinevus lisaks.
Marju84
Postitusi: 4
Kokaõpilane
2012-10-23 14:10:21
1. Kas või võib asendada margariiniga (kui retseptis on kirjas võ/margarin) või vastupidi? 2. Kumb on siis tervislikum? Või või margariin?

Tühi kõht on kõige parem kokk :)

Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2012-10-23 14:41:24
Kasuta oma südametunnistuse järgi :) Margariinis ma midagi tervislikku ei leia. Lahustid? Valgendajad? Värvained? Elavhõbe? Hüdrogeniseeritud rasvad (kasutatakse erinevaid metalle nagu nikkel, pallaadium vms.)? Tehislikud maitseained? Transrasvhapped? Võiga on lihtne, lehm - koor - või. Looduslikes toorainetes, näiteks võis, on ca. 4% transrasvhappeid, samas kui margariinis on 30%. Aga see on vaid minu nägemus.

Zap*

Marju84
Postitusi: 4
Kokaõpilane
2012-10-24 18:27:39
Tänud. Margariinide kohutavat nimekirja lugedes otsustain, et nüüdsest ja alati või :P

Tühi kõht on kõige parem kokk :)

<< 1 | 2 | 3 >>