Sealiha kasutamine köögis, sh erinevad lihatükid

Tiina
Postitusi: 1340
Abikokk
2012-04-08 19:31:46
Tiina:
Lihakäpard tahab teha sea välisfileest täidisega liharulle. Siin retseptis on õpetatud, et filee tuleb teha plaadiks, aga ma ei saa sellest õpetusest üldse aru, kuidas see praktikas käima peaks. Mul on 600 grammine välisfileetükk.
Annan teada, et liharull õnnestus suurepäraselt, täidiseks sai igasugu asju: tapenade, purustatud küüslauk, tšillimoos, päikesekuivatatud tomati ribad, porgandiribad, varsselleriribad ja singipekiribad. Tuli väljanägemiselt ilus, piisavalt pehme, et ka proteesidega sööjad ei kurtnud, ja väga maitsev.

Gruusia köök on siiski üle kõige!

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-05-22 08:54:48
Tiina:
Tahaksin teha marineeritud seafileed selle retsepti järgi (retseptikogust seda ei leidnud)
Nüüd on ka eestikeelne retsept lisatud. Ei läinudki tervet aastat :)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-05-22 20:09:28
Üks retsept läheb kustutamisele - tõstan internetiavarustest leitud retsepti siia, ehk keegi kunagi tahab ikka veel järele teha. Liha prantsuse moodi Vaatamisi: 4136 | Kommenteeri | Loe kommentaare(2) | Prindi Tegelikult vist ikka pigem vene köögi roog, kui prantsuse köögi oma :) Võib valmistada nii sea- kui ka vasikalihast. Kogus: kuuele Koostis: 500 g seafileed või vasikaliha 100 g õli soola musta pipart jahvatatud koriandriseemneid punet 1 sl 30% äädikat 500 g kartulit 2 sibulat 400 g riivitud juustu 200 g majoneesi Valmistamine: Lõika liha viiludeks, määri õli ja maitseainete seguga. Aseta kaussi, kalla peale veega lahjendatud äädikas ja lase 3-4 tundi marinaadis maitsestuda. Lõika kartulid õhukesteks viiludeks, aseta ahjupannile. Laota peale sibularattad, riivitud juust, lihaviilud ja jälle juust. Kalla peale majonees. Küpseta 250-kraadises ahjus tund aega, kuni liha ja kartulid on pehmed. Pildi tegi KIRSIKE. KOMMENTAARID: Autor: M Kuupäev: 2010-06-12 Väga hea retsept! Tegin juba teist korda! Tegin ka mõningaid täiendusi - kartulitele raputasin peale kartulimaitseainet ja tüümiani. Juustu kasutasin poole vähem. Lisaks sibulale lõikasin ratasteks ka kolm küüslauguküünt. Võimalik, et kartulit oli mul rohkem kui pool kilo. Kui kõik ained olid vormi laotud, siis kallasin veidi ka marineerimisvedelikku, ehk nii 2-3 supilusikatäit. Ahjus küpses toit kuskil 45 minutit. Autor: Kirsike Kuupäev: 2010-12-14 Esimene ehmatus oli suur, kui valmis vormiroog lausa ujus rasvas :O Kasutasin täiskoguse juustu. Ei oleks vaja. Tõstma pidi taldrikusse seda vahukulbiga, et vähem rasva tuleks kaasa. Maitselt oli tõesti hea, meeldis kõigile.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Trlp
Postitusi: 195
Abikokk
2012-05-22 23:45:25
Pille, millistel juhtudel või mispärast sa retsepti kustutad?
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-05-23 09:01:36
Trlp:
Pille, millistel juhtudel või mispärast sa retsepti kustutad?
Erinevatel :) Näiteks siis, kui kuskilt kopeeritud retsept ilmselgelt ei tööta (oih, selliseid on NIIIII palju) või kui mitu inimest on jätnud negatiivse kommentaari või kui on väga sarnane retsept olemas (a la õunakook, kus ühes on 1/2 tl kaneeli ja teises 1 tl kaneeli, muidu identne). Konkreetset retsepti silmas pidades- tahtsin retseptikogusse nn prantsuse liha retsepti - olin sellist rooga siin-seal söönud ja tahtsin lisada. Leidsin mõned versioonid, aga tundub, et algselt lisatud versioon (ülal) oli 2012. aasta jaoks liiga rammus ja rasvane. Eile lisatud uus retsept oli aga igati maitsev, leidis heakskiidu nii mu vanemate, mehe kui ka laste poolt ja vastas kõikidele tingimustele (siga+majonees+sibul+juust).

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Ilse
Postitusi: 730
Abikokk
2013-02-25 12:43:41
Mul on ikka küsimusi ja kahtlusi sea välisfilee kohta. Vaatan seda retsepti On ikka kindel, et sisetemperatuur nii kõrgeks peaks minema, kas siis liiga kuiv ei jää ? Siin näiteks siuke jutt Sealiha puhul loetakse liha küpseks, kui selle sisetemperatuur on +71 ?C. Kuid sel juhul on välisfilee juba liigselt kuiv. Soovitatav on sea välisfilee ahjust välja võtta kui liha sisetemperatuur on umbes + 67 ?C Ühesõnaga, jõuluvana tõi mulle uue lihatermomeetri ja nüüd tahaks katsetada. Veisega on lihtsam jääb siis vähem või rohkem verine.. aga see siga... sea välisfilee kipub ikka alati tuimaks jääma ja verine ei tohi ka jääda :D Palun õpetusi ja soovitusi, aitäh !

Ilse köögis

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2013-02-25 13:19:42
Ilsu:
Mul on ikka küsimusi ja kahtlusi sea välisfilee kohta. Vaatan seda retsepti On ikka kindel, et sisetemperatuur nii kõrgeks peaks minema, kas siis liiga kuiv ei jää ? Siin näiteks siuke jutt Sealiha puhul loetakse liha küpseks, kui selle sisetemperatuur on +71 ?C. Kuid sel juhul on välisfilee juba liigselt kuiv. Soovitatav on sea välisfilee ahjust välja võtta kui liha sisetemperatuur on umbes + 67 ?C Ühesõnaga, jõuluvana tõi mulle uue lihatermomeetri ja nüüd tahaks katsetada. Veisega on lihtsam jääb siis vähem või rohkem verine.. aga see siga... sea välisfilee kipub ikka alati tuimaks jääma ja verine ei tohi ka jääda :D Palun õpetusi ja soovitusi, aitäh !
Ilsu, algretseptis on tõesti kirjas 77-80 kraadi, aga Sinuga nõus, et "uuemad" soovitused on madalamad. Siin ingliskeelses blogipostituses, õigemini kommentaarides, on juttu sellest veidi. Sihiks siis sinna 67-70 kraadi juurde?

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2013-10-22 14:33:36
Nami-Nami koostööpartneri OMA PÕRSAS müügipunktides on võimalus osta selliseid lihatükke:

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Silx
Postitusi: 1075
Abikokk
2014-01-21 11:04:06
Tegime ükspäev seafileed tšilli-jõhvikakastmega.. mugandustega (vastavalt toorainetele) siitsamas namist. Jõhvikakaste oli lausa suurepärane.. Kindlasti sobiks ka kanaga...

Gastronautilised äpardused We ate the food, we drank the wine Everybody having a good time

Laurentzius
Postitusi: 332
Abikokk
2014-07-14 18:48:39
Tegin ülimaitsvat Pulled porki ehk rebitud sealiha. Suurepärane toit kehvema sealihatüki kasutamiseks. Serveerisin burgerina koos coleslawiga.

Vanapere köögikatsetused

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>