Sealiha kasutamine köögis, sh erinevad lihatükid

Tiina
Postitusi: 1340
Abikokk
2011-08-25 15:58:33
Tahaksin teha marineeritud seafileed selle retsepti järgi (retseptikogust seda ei leidnud), olen lihavalmistamises suur käpard ja nüüd mõned rumalad küsimused: Kui mul portveini, madeirat ja marsalat ei ole, kas tavaline valge vein kõlbab ka kasutada? Kas pärast pruunistamist peaks fileed kaane all hautades ka pöörama? Kuidas ma tean, et liha valmis on (kipun alati "igaks juhuks" liiga kaua küpsetama ja nii tuleb liha kõva)?

Gruusia köök on siiski üle kõige!

Tiina
Postitusi: 1340
Abikokk
2011-08-25 16:03:25
Tiina:
Tahaksin teha marineeritud seafileed selle retsepti järgi (retseptikogust seda ei leidnud), olen lihavalmistamises suur käpard ja nüüd mõned rumalad küsimused: Kui mul portveini, madeirat ja marsalat ei ole, kas tavaline valge vein kõlbab ka kasutada? Kas pärast pruunistamist peaks fileed kaane all hautades ka pöörama? Kuidas ma tean, et liha valmis on (kipun alati "igaks juhuks" liiga kaua küpsetama ja nii tuleb liha kõva)?
Ja veel, kui aega on vähe, kas siis töötaks ka liha pärast küpsetamist viilutamine ja viiludena marineerimine?

Gruusia köök on siiski üle kõige!

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-08-25 16:09:04
Tiina:
Tiina:
Tahaksin teha marineeritud seafileed selle retsepti järgi (retseptikogust seda ei leidnud), olen lihavalmistamises suur käpard ja nüüd mõned rumalad küsimused: Kui mul portveini, madeirat ja marsalat ei ole, kas tavaline valge vein kõlbab ka kasutada? Kas pärast pruunistamist peaks fileed kaane all hautades ka pöörama? Kuidas ma tean, et liha valmis on (kipun alati "igaks juhuks" liiga kaua küpsetama ja nii tuleb liha kõva)?
Ja veel, kui aega on vähe, kas siis töötaks ka liha pärast küpsetamist viilutamine ja viiludena marineerimine?
Tiina, pole tõesti Nami-Nami eestikeelsesse veel lisada jõudnud :) Aga jah, võid vabalt ka veiniga teha (isegi Põltsamaa Kuldne vms töötaks kenasti), siis võtaks pigem 2 dl veini ja 1 dl vett. Kui liha on ümberringi pruunistatud, siis seda hautamise ajal enam keerama väga ei pea, kaane all küpseb enam-vähem ühtlaselt. Need sisefileed on enamasti kõik sama kaaluga ning sisefilee võib isegi sea puhul õrnalt roosakaks jääda. Ma isiklikult viiludena ei marineeriks, mulle just meeldis see puhas lõikepind ja hää maitse, aga samas ei tohiks see ka täiesti lubamatu olla..

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Tiina
Postitusi: 1340
Abikokk
2011-08-31 20:09:09
Seafilee tehtud ja ära söödud, kuigi lihakäpard olen ma endiselt :/ Liha jäi lõpuks ikkagi natuke liiga kõva. No ma hoidsin kaane all 18 minutit, et äkki ikka ei ole valmis :D Aga panni põhjas oli lõpuks paks kiht vedelikku, kas viga oli selles, et sai liiga vähe pruunistatud, või peabki see vesi sinna tulema? Pisike pliit ei olnud ka ilmselt liiga kuum, kuigi omaarust pruunistasin kõik küljed kenasti ära. Veel läksin maitserohelisega hoogu ja sai liiga palju leeskputke, mis teised maitsed varjutas.

Gruusia köök on siiski üle kõige!

Triin
Postitusi: 324
Abikokk
2011-09-02 10:45:09
Tiina:
Seafilee tehtud ja ära söödud, kuigi lihakäpard olen ma endiselt :/ Liha jäi lõpuks ikkagi natuke liiga kõva. No ma hoidsin kaane all 18 minutit, et äkki ikka ei ole valmis :D Aga panni põhjas oli lõpuks paks kiht vedelikku, kas viga oli selles, et sai liiga vähe pruunistatud, või peabki see vesi sinna tulema? Pisike pliit ei olnud ka ilmselt liiga kuum, kuigi omaarust pruunistasin kõik küljed kenasti ära. Veel läksin maitserohelisega hoogu ja sai liiga palju leeskputke, mis teised maitsed varjutas.
Ma arvan, et sa lasid liiga kaua. Kui see esimene küpsushetk üle lasta ja kohe ära ei võta, siis läheb vintskeks ja seda vintskust tuleb siis juba kaua hautada - tunnike ikka. Mina katsun näpuga, kui "löts" olek on kadunud, siis tuleb kohe ära võtta - siis on hea ja mahlane.
Profa
Postitusi: 722
Abikokk
2011-09-02 11:16:45
Siin on elementaarne seajaotamine suuremateks juppideks. Muud huvitavat lugemist ka. http://www.eestisiga.ee/index.php?page=rymba_jaotusskeem

Profa köögipool

Tiina
Postitusi: 1340
Abikokk
2012-04-06 12:07:35
Lihakäpard tahab teha sea välisfileest täidisega liharulle. Siin retseptis on õpetatud, et filee tuleb teha plaadiks, aga ma ei saa sellest õpetusest üldse aru, kuidas see praktikas käima peaks. Mul on 600 grammine välisfileetükk. Või oleks mõistlikum hoopis lõigata viiludeks, vasarada ja iga viil eraldi rulliks keerata?

Gruusia köök on siiski üle kõige!

Ilse
Postitusi: 730
Abikokk
2012-04-06 12:25:44
Tiina:
Lihakäpard tahab teha sea välisfileest täidisega liharulle. Siin retseptis on õpetatud, et filee tuleb teha plaadiks, aga ma ei saa sellest õpetusest üldse aru, kuidas see praktikas käima peaks. Mul on 600 grammine välisfileetükk. Või oleks mõistlikum hoopis lõigata viiludeks, vasarada ja iga viil eraldi rulliks keerata?
Seda on keeruline seletada, aga mina olen lihtsalt hakanud fileed paraja paksusega lahti lõikama, nii siis, et piki fileed nagu koorid paraja paksusega, kuni saad ühtlase plaadi;) No kujuta ette, et käterätt rulli keeratuda ja siis hakkad lahti harutama:P

Ilse köögis

Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2012-04-06 14:31:56
Seal on soovitatud teha sisselõige mõlemalt poolt, ehk siis ülemine lõige ühelt poolt ja alumine teiselt poolt. Noh nagu Z-tähe kujuline tükk jääb pärast ja siis vajutad, klopid, selle lapikuks. Silma järgi jaga tükk paksuse järgi kolmeks, siis teed esimese kolmandiku juurest sisselõike, üsna pikalt, aga ei lõika lõpuni; siis pöörad tüki teise külje enda poole ja silma järgi kohe alumise kolmandiku kohale teed samasuguse sisselõike. Viimaks voldid need lõikekohad väljapoole ja vajutad tüki laiali, kui 'murdekoht' on natuke paks, võid noaga järgi aidata. Rulllõiget võib ka muidugi proovida, aga algajale on see raskem.

Zap*

Tiina
Postitusi: 1340
Abikokk
2012-04-06 18:50:45
Aitäh, Zapxpxau! Nüüd sain aru küll!

Gruusia köök on siiski üle kõige!

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>