Lambaliha - erinevad lihatükid ning lambalihatoidud

Silx
Postitusi: 1075
Abikokk
2013-12-25 22:25:43
Jõuluks tegime head "lollikindlat" lambapraadi rosmariini ja küüslauguga (ning ohtra veiniga (ka kokkajatele :P))

Gastronautilised äpardused We ate the food, we drank the wine Everybody having a good time

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2014-01-05 16:59:26
Kuna üks Harri Ilvese retsept läheb kohe asendamisele retseptikogus, siis selle algversiooni postitan siia. Lambaraguu läätsedega Mure lambaliha ja mahedad läätsed on heaks kaaslaseks riisile. Kogus: neljale kuni kuuele (Pildi tegi Üllekas) Koostis: 500 g kondita lambaliha 1 hakitud sibul 2 tükeldatud porgandit 1 hakitud varsseller 2 sl kontsentreeritud tomatipastat 5 dl puljongit 175 g läätsesid hakitud värsket koriandrit Valmistamine: Tükelda liha ja pruunista pannil. Lisa köögivili ja kuumuta 2-3 minutit. Sega sisse tomatipasta, puljong ja läätsed. Lase keema ja hauta kaane all madalal tulel 20-30 minutit, kuni toiduained on pehmed. Vajadusel lisa puljongit. Serveeri koriandri ja riisiga. Retsept on Harri Ilvese raamatust "Veise- ja lambaliharoad" (100 rooga, 2008). Pildi tegi ÜLLEKAS. Kaks kommentaari oli ka: Koostisainete vahekorrad olid teised (mul oli vaid 200 g liha), aga roog oli väga maitsev! argiõhtuteks Pellenovelle (veebruar 2011) Lambaraguu läätsedega maitses hea. Üllekas (detsember 2013)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2014-01-05 19:02:02
Eile tehtud lamba-läätsehautise retsept on nüüd Nami-Namis olems. Imehea oli!!! .

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Triin28
Postitusi: 855
Abikokk
2014-01-06 11:51:36
Jõulude paiku tõi vennanaine mulle tüki mahelammast. Ütlen ausalt, ma polnud varem mitte kunagi ise lammast küpsetanud. Kõigepealt istusin tükk aega internetis ja viisin ennast asjadega kurssi, siis tegin peale mingisuguse marinaadi ja ühel hetkel panin lambatüki ahju küpsema. Noh, valmis sai ja mees sõi selle tüki ka ära (talle väga meeldis) aga no mina ei hakka vist kunagi lambaliha armastama. Olen varem paaril korral lambaliha restoranis/grillkohtades maitsenud aga see on ikka liiga võõras minu jaoks... Samas mehele väga lammas maitseb ja võimalusel ta alati tellib just seda liha, kui väljas söömas käime. Aga ilmselt oli see ikkagi esimene ja viimane kord, kui ma kodus lambaliha teen :P
Rebane
Postitusi: 662
Abikokk
2014-09-22 01:24:51
Usinatele perenaistele meeldetuletuseks, et nädala pärast, 29. septembril, on Mihklipäev! Siis peaks eesti rahvatraditsioonide järgi karaski ja kaalikapudru kõrval laual ka lammast olema - kas siis supi, süldi või prae kujul. Nii et mõte jooksma, mida toredat sel aastal teha! :)

Jazzino. teen. naudin.

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2014-12-22 00:10:14
Üks lambaliha tükeldamise skeem:

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2015-06-18 00:09:07
Teist korda menüüs - rebitud lambaliha. Väga lihtne teha ja väga maitsev. Võtab küll aega, aga tegelikku tööd on veerand tunni jagu.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >