Sojatoodete kasutamine

Kätrin
Postitusi: 1053
Abikokk
2010-09-18 15:01:03
Siis tegin õige valiku - ostsingi just selle Alpro piima. Ühe vaniljelisandiga võtsin kah, sest see läheb muhvinite sisse. Aga isetehtud sojapiim oli küll maitsev. Ja leidsin eile veganyumyum-st ka ilma masinata tegemise õpetuse. Eks ta paras jamamine ole muidugi ja samas, ega see masin muud ei tee, kui et ühendatud on blender ja pott ehk siis ilma selleta on lihtsalt üks nõu rohkem pesta.

Kätrini kokkamispäevik

Eva
Postitusi: 771
Abikokk
2010-09-18 15:19:44
Zapxpxau:
Sojapiimadest on parema maitse ja tunnetusega (mouthfeel) need, kus on tegelikult palju maitse- ja lisaaineid sh. paksendaja. Muidu liiga vesine või maitseb nagu kriit.
Ei pruugi olla. Mine joo kusagil Aasias ehtsat/värsket sojapiima :)

http://www.perenaine.ee/

Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2010-09-18 18:50:42
:P Eva - Eva, me siin tavalised inimesed tavalistest poekaupadest :P

Zap*

Ilse
Postitusi: 730
Abikokk
2013-04-15 09:51:16
Huvitav lugemine sojast

Ilse köögis

Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2013-04-16 22:45:28
Ilsu:
Huvitav lugemine sojast
Seda östrogeeni asja ma teadsin, aga ülejäänu on uudiseks. Aga mind huvitab, kas kõik uued sojasordid, mis on Euroopas aretatud, on ka seedimatud?

Zap*

Merilin
Postitusi: 953
Abikokk
2013-04-17 00:07:00
Zapxpxau:
Ilsu:
Huvitav lugemine sojast
Seda östrogeeni asja ma teadsin, aga ülejäänu on uudiseks. Aga mind huvitab, kas kõik uued sojasordid, mis on Euroopas aretatud, on ka seedimatud?
Fermenteerimata soja puhul on lihtne ja selge vastus JAH. Ma küll ei kasutaks sõna seedimatu, aga kindlasti ei ole tegu söömise seisukohalt kvaliteetse valguallikaga, sest takistab oluliselt mineraalide omastamist ja valgu seedimist (proteaaside inhibiitorid). Viimaste eemaldamiskatsed aga nõuavad väga karmi töötlust ja tekitavad omakorda kantserogeenseid ühendeid. Nii et kui tegu ei ole traditsiooniliste fermenteeritud sojatoodetega, siis mina isiklikult hoiaks neist kauge kaarega eemale... Tegelikult on soja võrreldes lihavalguga odav tooraine/täiteaine ja see on fakt, hoolimata kogu turunduse kiidulaulust. Liha/piima asendamiseks igapäevases menüüs see igatahes toiteväärtuselt ei kõlba.

Pisike ja Pisut Segi, teadagi...

Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2013-04-17 00:15:31
Aitäh vastuse eest! :)

Zap*

Ilse
Postitusi: 730
Abikokk
2013-04-17 10:51:39
Vabandage mu teadmatus aga kas siis tofu on niiöelda söödav.

Ilse köögis

<< 1 | 2 | 3 >