MATCHA: roheline tee ja selle saadused.

Frieda
Postitusi: 309
Abikokk
2008-09-10 11:33:55
Rohelise tee tiramisu kõlab küll hästi! Mina tegin rohelise tee muffineid ja mandlitega rohelise tee küpsiseid. Need viimased said kohe lemmikuteks.

Söömine on ainus töö, mis toidab

Kardemon
Postitusi: 493
Abikokk
2008-09-10 18:17:17
Käisin eile matcha tee jahil. teepoes (Kristiines) maksis Hiinast pärit matcha 40 g 190eek. kas keegi on sealt ostnud? kas see on hea? pole kunagi ise selle teega tegemist teinud... vastu pükse ei tahaks saada :)

http://kardemon.blogspot.com

Eva
Postitusi: 771
Abikokk
2008-09-10 20:28:37
Kardemon, kahjuks ei oska ei seda hinda ega kvaliteeti kommenteerida (see kui ütlen, et Hiinas maksab 100 grammi 40 krooni ei ole vist palju abiks). Nägin matchat eelmisel nädalal müügil ka Loitsukelleris, kahjuks hinda peast ei mäleta - First Flush nimeline firma (www.firstflush.ee) toob seda maale. Ise olen saanud (üks iiri veebipood) kvaliteetset jaapani (toiduvalmistamise) matchat hinnaga 360 kr/100g - selle kohta saan kinnitada, et asi on hea. Üks saadetis on plaanis lähiajal sealt ka tellida. Jaapani ja hiina matchal on suur vahe (loe kirjutis minu blogis).

http://www.perenaine.ee/

Frieda
Postitusi: 309
Abikokk
2008-09-10 21:28:50
Kardemon:
Käisin eile matcha tee jahil. teepoes (Kristiines) maksis Hiinast pärit matcha 40 g 190eek. kas keegi on sealt ostnud?
Ma arvan, et mul on sama, igatahes hind oli küll selline (Tartu kaubamajast tee- ja kohvipoest ostetud). Aga ma ei tunne üldse asja ja mingit võrdlusalust pole, nii et ei oska kvaliteeti kommenteerida. :(

Söömine on ainus töö, mis toidab

Maris
Postitusi: 305
Abikokk
2008-09-10 22:05:52
Mina, kui algaja matcha-tarvitaja, arvan, et kõigepealt tasub endale selgeks teha, kas rohelise tee pulbri maitse üldse meeldib ja kus te seda plaanite kasutada. Kui te olete mõelnud küpsetistes ja niisama toidu sees kasutada, siis ei ole vaja seda "kõige-kõiget" taga ajada. Esialgu proovige ära mõne kättesaadava variandiga ja kui asi väga meeldib, siis edaspidi saab osta endale aina paremat kraami :) Keeksides ja küpsistes on toidukvaliteediga pulber priima -- need söögid maitsevad enamasti kõigile, aga kui teha matcha lattet, piimakokteili või jäätist, siis tuleb kõige selgemini välja, kellele see maitseb, kellele mitte. Ise olen proovinud nii lattet, kokteili kui jäätist, kõik maitsevad (eriti piima/jäätisekokteil), aga siiski tarvitame neid jooke päris vähe, nii et ühe kuu jooksul me kindlasti ühtegi pakki matchapulbrit ära ei kasuta (soovitatakse ainult ühe kuu jagu varuda). Olen täheldanud jah, et teepoe müüjad ütlevad kui ühest suust, et see pulber on otse Hiinast, järelikult ta peab kvaliteetne olema. :D
Kardemon
Postitusi: 493
Abikokk
2008-09-10 22:36:03
Eva, lugesin Su postitust. väha informatiivne!!! ja ´jaapani matchaga jäätis on nii ilus!!! ilmselt peaks aga tõesti Marise jutust mõttetera -toidu sees pole vaja "kõige-kõiget" taga ajada - järgi talitama.. ja ostan siis sealt teepoest maitsega harjumiseks teepurgi ära. maitsekirjelduste järgi tundub küll olevat minu maitse :) eelkõige tahaks aga nende põnevate roheliste küpsetiste pärast seda kasutada!

http://kardemon.blogspot.com

Eva
Postitusi: 771
Abikokk
2008-09-10 23:07:55
Minu soovitus on, et küpsetiste sisse sobib ka odavam ja mittekvaliteetsem pulber, aga kui asi läheb jookide-jäätiste-muude mitteküpsetatud asjade peale, siis kindlasti kvaliteetne. Miks - sellepärast, et küpsetades muudab pulber värvust ja ka maitset ning ka kõige ilusamat värvi pulber muutub tuhmiks roheliseks. Edu katsetamisel! :)

http://www.perenaine.ee/

Maris
Postitusi: 305
Abikokk
2008-10-02 22:37:54
Käisin täna Mercados seal müüdavat matchat uurimas. 100 g pakk maksis 260 kr (pakendi maht on umbes 250-300 ml). Teenindajad ei osanud tükk aega öelda, kas see on Jaapani või Hiina päritolu. Lõppude lõpuks järeldasid muude toodete põhjal, et see peab ikka Hiinast olema. Lasin ühe väiksema pakendi lahti ka teha ning värvuse põhjal arvan samuti, et see on hiina meetodi järgi toodetud. Müüjad ise väitsid, et see raudkindlalt joogi-matcha. Arvan, et Eva on meie seast üks väheseid (kui mitte ainuke), kes oskab maitse järgi vahet teha. :)
Qsti
Postitusi: 369
Abikokk
2008-10-03 08:57:06
Ma lugesin, et seda kõige kõrgema grade'i matchat kasutatakse pm ainult tee-tseremooniatel, jaapani restoranide joogi-matcha on sellest madalama kvaliteediga purust ja seda kasutatakse ka jäätises, magustoitudes ja küpsetistes. :/
Maris
Postitusi: 305
Abikokk
2008-10-27 14:30:17
Olen endale mitu pakki matchat ahnitsenud, aga on oht, et osa sellest võib seisma jääda, kui ma iga nädal rohelise tee sööke ei valmista. Nii pakungi, kas keegi on huvitatud Hiina päritolu matchast? (Nädal tagasi Kanadast toodud.) Pakendis on ligikaudu 60 g pulbrit.
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>