Kirsid ja murelid

Lehise
Postitusi: 49
Kokaõpilane
2008-07-29 00:28:28
Mina kasutan ka seda kõige lihtsamat retsepti nagu ka JM :) , kuid peaks end siiski kokku võtma ning ühe koogi ka vahelduseks kokku keerama.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-07-30 21:10:25
Paar päeva tagasi tegin krõbeda kaerahelbekattega kirsivormi. Vahukoorega oli väga mõnus.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Bunnygirl79
Postitusi: 109
Abikokk
2008-07-30 22:53:16
Mina tegin täna šokolaadi-kirsimuffineid. Aluseks võtsin Nigella muffiniretsepti, panin ainult suhkrut natuke rohkem. Ja sooda jätsin välja, lihtsalt polnud teist kodus. Šokolaadi lõikasin ise noaga tükkideks, aga jätsin ikka sellised suuremad tükid, et oleks tunda ka, et šokolaad sees on :) Väga head tulid, aga kirsimahla oli ka terve köök täis, peab vist ikka kirsikivi eemaldaja muretsema, kuigi pooled kirssidest panin puhastamise käigus niisama nahka, nii, et kas on ikka sügavat mõtet kulutada raha selle vidina peale :)

http://bunnygirl79.blogspot.com

Kardemon
Postitusi: 493
Abikokk
2008-07-31 10:10:48
pole päris magustoiduline postitus mul nüüd... aga kuidas eemaldate kivid kirsist kui pole kirsikivieemaldajat? maalt naaber soovitas juuksenõela või haaknõelaga (selle tagumise osaga..)... mina avastasin et väikese noaga on väga lihtne.. torkan noa august sisse ja urgitsen kivi välja... äkki on midagi efektiivsemat?

http://kardemon.blogspot.com

Eva
Postitusi: 771
Abikokk
2008-07-31 11:37:39
Meil on miski eesti-aegne kirsikivieemaldaja (väga tõhus!), aga vanaemal sellist pole ja ta võtab kivisid pinsettidega välja.

http://www.perenaine.ee/

Betty
Postitusi: 186
Abikokk
2008-07-31 20:25:39
Mo meeslemmik ütles, et see on mõttetu vidin, tema vanaema võttis samuti juukseklambri tagumise otsaga kirssidel kive välja ;)
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-08-01 21:09:13
Kardemon:
pole päris magustoiduline postitus mul nüüd... aga kuidas eemaldate kivid kirsist kui pole kirsikivieemaldajat? maalt naaber soovitas juuksenõela või haaknõelaga (selle tagumise osaga..)... mina avastasin et väikese noaga on väga lihtne.. torkan noa august sisse ja urgitsen kivi välja... äkki on midagi efektiivsemat?
Me ostsime eelmisel nädalavahetusel 6kilose kastitäie hapukirsse. Esimesed paar kilo puhastasin tillukese noaga. Viimased 4 kilo aga käsitsi - panin õhukesed kummikindad kätte (sellised spetsiaalsed, mitte nõudepesemiskindad :)) ja surusin kausi kohal kivid välja. Töötas hästi ja kiiremini, kui noaga susides. Aga see oleneb vist kirssidest.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Heleen
Postitusi: 302
Abikokk
2008-08-02 01:04:55
Marit:
Ka kirssidega pannkoogid viivad keele alla!
Kas segad kirsid lihtsalt taignasse või paned taigna pannile ja siis paned pisut kirsse peale? Küsin sellepärast, et kui üritasin ükskord omast peast mustikapannkooke teha, siis mustikad kõrbesid panni pülge kinni ja minu katsetusest ei tulnud mitte midagi välja.

Armastus käib kõhu kaudu :)

Hexy
Postitusi: 531
Abikokk
2008-08-03 21:58:31
sel nädalavahetusel 2 kirsikooki +2 kirsimoosi. suppermoos on ikka kirsi mandli amaretoga, sellest foorumist on ikka täiega kasu ;). mees mandleid ei söö, nii et talle tavaline kirsimoos 1 kirsikook koosnes põhjast, piimakreemist ja kirssidest kook nr2 oli sellepärast huvitav, et põhjale lisatud mandlilaastud krõmpsusid ja oli vaja lisada ka palju vürtse, mis tegid maitse huvitavaks.

Hexy asjatab

Qsti
Postitusi: 369
Abikokk
2008-08-08 15:54:02
Pille:
Viimased 4 kilo aga käsitsi - panin õhukesed kummikindad kätte (sellised spetsiaalsed, mitte nõudepesemiskindad :)) ja surusin kausi kohal kivid välja. Töötas hästi ja kiiremini, kui noaga susides. Aga see oleneb vist kirssidest.
Oleneb tõesti, mul oli üleeelmine nädal selline kirsikogemus :D et kohtasin üht asja ajades oma teel kirsipuud (mis polnud otseselt kellegi oma) ja noppisin sealt ennast tagasihoides (sest polnud ka minu puu) paar peotäit marju. Nii imelised kirsid olid, et kui sabast õrnalt tõmmata, tulid kivid kirsi seest välja. Selliseid kirsse pole varem kohanud, ei tea, kas soome-värk!? :P *** Üks mõnus retsept (kunagi sõbrantsi juures üleskirjutatud, oli vist M. Suitsu oma) , mida teinud olen on selline: 0,5 kg mahlaseid kirsse 150g võid 1dl suhkrut 1 muna 1dl kookoshelbeod 2dl jahu 1tl küpsetuspulbrit pinnale: 1 muna 0,5dl tuhksuhkrut Vahusta rasv suhkruga, mikserda juurde muna. Viimasena sega juurde kookoshelbed ja jahusegu. Määri taigen küpsetuspaberiga kaetud pirukavormi. Kalla puhastatud kirsid taignale, jäta peotäis kaunistuseks. Küpseta 200 kraadises ahjus 30min. Vahusta muna suhkruga. Kalla segu koogile ja küpseta veel 10min. Kaunista kirssidega.
<< 1 | 2 | 3 | 4 >>