Taimetoitlastele kokaraamatuid

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-05-13 09:06:32
Mann:
Kika:
mul on kodus selline raamat: Taimetoidud. koostanud Tiiu Väinsaar.
kuidas sulle see raamat meeldib?
Mina olen seda poes lapanud ja kohe kuidagi ei ahvatlenud. See raamat 'ei rääkinud' minuga lihtsalt :( Kika, kuidas Sulle meeldis? Küll on silma jäänud Aive Luigela Targalt toitudes terveks - ülikoolis on täna raamatumüük, kus see soodsama hinnaga, nii et ma täitsa kaalun seda ostu.. Lisaks jäi silma selline tore inglise keelne allikas nagu Ottolenghi - neil on ka raamat (link veebilehel) ja oma veerg moodsa taimetoidu kohta Guardianis: The new vegetarian

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Mann
Postitusi: 1446
Abikokk
2008-05-13 09:45:01
Pille:
Küll on silma jäänud Aive Luigela Targalt toitudes terveks - ülikoolis on täna raamatumüük, kus see soodsama hinnaga, nii et ma täitsa kaalun seda ostu..
See Aive Luigela oma mul on ja täitsa rahul olen. Retsepte küll pole veel proovinud, kuid muu osa lugesin kiirelt läbi.
Kika
Postitusi: 220
Abikokk
2008-05-13 16:41:52
Mann:
Kika:
mul on kodus selline raamat: Taimetoidud. koostanud Tiiu Väinsaar.
kuidas sulle see raamat meeldib?
minu jaoks on see "nii-naa" raamat. ega ma sealt ühtegi konkreetset rooga valmistanud ei ole, seega retseptide õnnestumist kommenteerida ei oska. küll olen sealt mõtteid saanud ja toitude koostisosi vastavalt oma maitsele muutnud. ah jaa, mulle meeldib selle raamatu sissejuhatav osa. ja värvised pildid võiksid seal ka olla :)
Mann
Postitusi: 1446
Abikokk
2008-05-13 19:05:18
Kika:
Mann:
Kika:
mul on kodus selline raamat: Taimetoidud. koostanud Tiiu Väinsaar.
kuidas sulle see raamat meeldib?
minu jaoks on see "nii-naa" raamat. ega ma sealt ühtegi konkreetset rooga valmistanud ei ole, seega retseptide õnnestumist kommenteerida ei oska. küll olen sealt mõtteid saanud ja toitude koostisosi vastavalt oma maitsele muutnud. ah jaa, mulle meeldib selle raamatu sissejuhatav osa. ja värvised pildid võiksid seal ka olla:)
Aitäh Kika. Ma siis jätan selle praegu tellimata ja Eestisse jõudes lähen poodi vaatama.
Ussicke
Postitusi: 170
Abikokk
2008-08-29 21:32:28
Mulle meeldib Virpi Raipala-Cormier' raamat "Frantsila talu köök" - see on puha taimetoitudest ja hästi hea teooriaosa ka juures, mitte ainult retseptid. Veel sain täiesti juhuslikult ühest USA Today poest Marilu Henner'i raamatu "Healthy Life Kitchen" - lugesin teooriaosa ja plaanin nt kuu aega katsetada, kas minu elus ka midagi paremaks muutub, kui piimatooted menüüst päris ära koristada. Iseasi, millal ma sellise pühendumuseni jõuan, nii et paari esimese päevaga asjale käega ei löö. Ja Maalehe Raamatu väljaannet "Tervistavad joogid" on ehk ka veel kuskil saada... mahlapressiomanikele mõnus inspiratsiooniallikas.
Liiseli
Postitusi: 256
Abikokk
2009-10-26 09:56:55
Marika Blossfeldti äsjailmunud raamat "Looduslik toit. Täisväärtuslik elu" sisaldab pea ainult taimetoite. Paari retsepti olen proovinud, toidud tulid väga maitsvad.
Nipitiri
Postitusi: 959
Abikokk
2012-05-17 23:09:45
Minu küsimus vist sobib siia teemasse: kas kellelgi on jagada muljeid Ottolenghi Plenty ja/või Hugh Fearnley-Whittingstalli River Cottage Veg Every Day! kohta?
Nipitiri
Postitusi: 959
Abikokk
2012-05-18 21:52:27
Nipitiri:
Minu küsimus vist sobib siia teemasse: kas kellelgi on jagada muljeid Ottolenghi Plenty ja/või Hugh Fearnley-Whittingstalli River Cottage Veg Every Day! kohta?
Ise küsin, ise vastan :-) Raamatupoes oli River Cottage Veg Every Day kohe sirvimiseks olemas, ja sirvimine lõppes ruttu ostu sooritamisega. Mõnusalt paks, >200 retsepti - ja siiamaani pole ühtki märganud, mida kohe teha ei tahaks. Mitmed peavad aga värskeid suviseid juurikaid ootama jääma. Külmkapi sisu järgi ja osalt suvaliselt valisin kohe täna õhtul tegemiseks tüümianimaitselise porrulaugusupi valgete ubadega ja karamelliseeritud porgandid gremolataga. Viimane oli nii maitsev ja lihtne, et panen retsepti kohe siia ka - soovitan soojalt nami-nami kogusse lisada! Karamelliseeritud porgandid gremolataga neljale 1 spl rapsi- või oliiviõli 30 g võid 500 g noori porgandeid, suuremad pikkupidi poolitatud meresoola ja värskelt jahvatatud musta pipart gremolata: 1/2 küüslauguküünt väike punt peterselli, ainult lehed 1 sidruni riivitud koor Soojenda ahi 180 kraadini. Pane õli ja või suurde ahjuvormi ja pista ahju, kuni või on sulanud. Lisa porgandid, maitsesta soola ja pipraga ja sega läbi. Kata hõbepaberiga ja küpseta ahjus 30-40 minutit, kuni porgandid on pehmed. Võta vorm ahjust välja, eemalda foolium ja sega porgandid läbi. Küpseta ahjus veel 20-30 minutit, kuni porgandid hakkavad pruunistuma ja karamelliseeruma. Kuni porgandid on ahjus, valmista gremolata. Haki suure terava noaga lõikelaual petersell, küüslauk ja riivitud sidrunikoor, kuni nad on väga peenikesed ja omavahel hästi segunenud. Niipea kui porgandid on valmis, raputa peale gremolata, sega ja serveeri kohe.
<< 1 | 2 >