Eesti parimad restoranid (Hõbelusikas jm auhinnad)

Vernanda
Postitusi: 428
Abikokk
2010-05-22 22:40:54
Bordood ma tean, mis tuu on, aga kas Horisont on see Swissi oma? kümnest kuus on hotellide restoranid. ma ei tea, mida sellest järeldama peaks, kui üldse.

Da Vahtra Residence

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-05-22 22:46:47
Vernanda:
Bordood ma tean, mis tuu on, aga kas Horisont on see Swissi oma? kümnest kuus on hotellide restoranid. ma ei tea, mida sellest järeldama peaks, kui üldse.
Vist küll. Ma pole ise nii kõrgele veel jõudnud. Meil on selle hotellirestoranide kohta ainult see teooria, et need ei pea erilist kasumit taga ajama (majutuspool doteerib), võivad keskenduda oma koka- ja köögikunsti arendamisele. St, mõnes mõttes annab neile vabamad käed. Muide, mullu suvel Prantsusmaal külastatud Sophie Pic'i ja Regis Marconi'i kolmetärnirestoranid olid ka osa hotellikompleksidest. Mõlemal juhul oli vist restoran enne hotelli..

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Vernanda
Postitusi: 428
Abikokk
2010-05-22 22:56:24
nojah, kasum tuleb mujalt, ju seal miski seos on. eks need tärnid olid ka hotellidele vist ennem olemas kui muule... eestimaistes ma olen üllatuslikult suht hiljuti pea kõikides käinud, va Vanaema juures. aga need Tartu Dorpat ja Wilde tekitavad küll küsimusi, eriti viimane, sellises muutuste tuules nii kõrge koht. ja ma olen seal suht hiljuti söönud, ei meenu küll midagi sellist, mis parema koha annaks kui nimekirjas allpool olijatele.

Da Vahtra Residence

Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2010-05-23 11:00:20
Ega see pole midagi kahtlast, et headel hotellidel head restoranid. Isegi Ramsayl mitu restorani just hotellide juures olnud, Berkeley ja Marriott ntks. Praegu ta firma isegi omab mitut hotelli.

Zap*

Juku
Postitusi: 3
Kokaõpilane
2010-07-24 03:21:48
Olles korduvalt(mis ei tähenda küll kohustuslikku 10x, nagu kusagil foorumis silma jäi) külastanud restorani Ö, ei suuda kahjuks tuua mingit põhjendust saavutatud edetabelikohale. Kas võiks olla tegu minu, minu pere ja minu tuttavate ning äripartnerite rikutud(kreenis) maitses?
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-05-18 19:01:17
[b]50 Eesti parimat restorani 2011 18.mai 2011[/b] Täna, 18.mail avalikustati F-hoones 2011 aasta Eesti 50 parimat restorani. Hindajateks seegi kord Eesti restoranide töötajad ja toiduajakirjanikud kodust ning ka välismaalt. Seega hinnati konkurentide toitu ja teenindust, aga ka sisekujundust ning üldist õhkkonda. Enda restorani poolt hääletada ei saanud. Fine dining kategoorias, mida valiti üle Eesti eraldi, tuli ka sel aastal võitjaks restoran Alexander Pädaste mõisast. Tallinna parimaks osutus nimekirjas järjekindlalt ülesmäge rühkinud restoran Chedi. Tartus väljus pingelises heitluses võitjana Truffe. Eraldi kategoorias toodi välja ehedalt eestimaised toidukohad, mida kindlasti tasub külastada. Nendest pingerida ei moodustatud, nimekiri on tähestikulises järjekorras. Küsitluse korraldas portaal Eesti Maitsed/Flavours of Estonia. Eesti 50 parimat restorani valitakse juba neljandat aastat järjest. Igast nimekirjast on siin välja toodud esikolmik, täielikud nimekirjad leiate www.eestimaitsed.com FINE DINING: EHEDALT EESTIMAISED: (tähestiku järgi) 1. Alexander Alatskivi Lossirestoran 2. Tschaikovsky Anna Edasi 3. Bordoo Lümanda Söögimaja Mahedik TALLINN: MerMer 1. Chedi Muhu Kalakohvik 2. Moon Nop 3. La Bottega OKO Põhjaka TARTU: Sangaste Rukki Maja 1. Truffe Seto Tsäimaja 2. La Dolce Vita Supelsaksad 3. Crepp Tammuri talurestoran Vanaema juures Täpsem info: www.eestimaitsed.com Aivar Hanson Ene Ojaveski Tel 50 47 902 Tel 50 42 422 aivar@flavoursofestonia.com ene@eestimaitsed.com

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-03-15 10:44:02
Parem hilja kui mitte kunagi :) Detsembris jagas tiitleid taas Hõbelusika žürii. Väljavõte Eesti Ekspressist 15.12.2011: Aasta parimad söögikohad teada Margit Kirsipuu Eesti toidukohtade tunnustamiseks loodud Hõbelusika konkursil selgusid tänavused staar-restoranid. Juba kuuendat aastat tegutsevate “salapäraste sööjate” hindamisankeetide punktisummade kaalutud keskmine andis tulemuse, mis sel aastal üllatas uute tegijatega ja ühtlasi kinnitas varasemate edukate restoranide stabiilsust. Esile tõsteti korraliku köögiga omanäolisi koduseid restorane, kus eri vanuses pereliikmed ennast hästi tunnevad. Stiilseid ja hingega restorane- kohvikuid hinnati kõrgemalt, kui peente roogade ja kalli sisustusega glamuurikohti. Kohtunikeks on väga erinevate eluvaldkondade ja maitse-eelistustega inimesed — ministritest, ettevõtjatest, ajakirjanikest, toiduekspertidest kuni üliõpilasteni. Püüame jälgida, et hindajad oleksid läbilõige Eesti ühiskonnast ja hindaksid just seda, mis tavatarbijale väljas söömisel oluline on. Väga tasavägisest eelvoorust pääsesid finaali igast kategooriast kolm kõrgeima punktisummaga söögikohta. Parimad gurmeerestoranid, mis loodud kõrgtasemel toidunautlejatele ja kus on tähelepanu pööratud ka kõige pisematele detailidele, on restoran Tschaikovsky, restoran Nevskij ja restoran Ö. Parimad restoranid, kus väga hea toit, sõbralik teenindus ja õdus interjöör moodustavad suurepärase terviku, on restoran Dominic, restoran Moon, restoran Leib Resto ja Aed ning restoran Ribe. Parimad kohvikud, kus lisaks heale kohvile pakutakse maitsvaid salateid, küpsetisi ja kooke ning mõnusas miljöös kogeb hoolivat teenindust, on Pärnu kohvik Supelsaksad, Tartu kohvik Werner ja pealinna Cafe More. Parimateks pubideks, kus lisaks korralikule õllevalikule ja -serveerimisele ka väga head toitu pakutakse, valiti Põrgu, Chicago ja Järveotsa Amps. Parimad rahvusrestoranid on Trattoria La Bottega, kust leiab autentse itaalia köögi, põhjala saarte kööki pakkuv restoran Neh ning kõrgtasemel aasia köögiga restoran Chedi. Parimateks pererestoranideks tunnistati OKO resto, restoran Lucca ja restoran Rucola. Vinoteegi ja lounge’i kategoorias said kõrgeimad hinded Il Gallo Nero vinoteek, Butterfly lounge ja Museum lounge. Tänavu registreerus konkursile 65 söögikohta üle Eesti, kuid eri põhjustel ei saanud viit restorani hinnata. Näiteks kohtunike poolt kõrgelt hinnatud Pädaste mõisa restoranis Alexander lõppes poole hindamisperioodi pealt hooaeg ja teistega võrdsetel alustel ei olnud võimalik Eesti parimaks tituleeritud restoranil konkursist osa võtta. Schlössle hotelli gurmeerestorani Stenhus asemel on nüüdsest M.C Grill & Suite Lounge ning nende tulemused ei olnud samuti võrreldavad. Kuigi igast kategooriast pääses edasi vaid kolm, aplodeerisid kohtunikud oma hinnangulehtedel elegantselt konservatiivsele restoranile Egoist, suurepärase köögiga kodurestoranile MerMer ning Jõhvi kontserdimaja kohvikule Mozart. Teeninduse punktisummad olid keskmisest kõrgemad Tartu kohvikutes ja seda läbivalt. Professionaalsust annab sealgi lihvida, kuid tahe ja soojus, millega klienti ülikoolilinnas koheldakse, annab pealinna söögikohtadele silmad ette. Sarnast atmosfääri leiab restoranide esinelikust napilt välja jäänud restoranis Aed, kus punktid teenindusele olid konkurentidest kõrgemad, pakutava menüü osas pisut madalamad. Tulemused arvutas kokku sõltumatu audiitor ja osalenud söögikohad saavad personaalse tagasisideanalüüsi. Kes nominentidest aga Hõbelusikad saavad, selgub veebruaris toimuval auhinnatseremoonial.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2012-03-15 18:33:04
Pille:
Parimad gurmeerestoranid, mis loodud kõrgtasemel toidunautlejatele ja kus on tähelepanu pööratud ka kõige pisematele detailidele, on restoran Tschaikovsky, restoran Nevskij ja restoran Ö.
Mul on nüüd kõigis 3-s käidud ja kurvastusega peab ütlema, et ainus, kuhu praeguse seisuga teist korda minna ei tahaks, on Ö. Ei jäänud head muljet ei atmosfäärist, toidust (ok, aga ootused olid vist liiga kõrgele kruvitud) ega teenindusest.
Pille:
Parimateks pubideks, kus lisaks korralikule õllevalikule ja -serveerimisele ka väga head toitu pakutakse, valiti Põrgu, Chicago ja Järveotsa Amps.
Järve Amps (Järveotsas ma ei tea ühtki Ampsu olevat, Järvel oleva pubi nimi oli varem Sarveotsa vist) on oma asukoha tõttu see koht, kuhu ma töölt koju minnes sööma lähen, kui nälg on silme eest nii mustaks võtnud, et ei jaksa kauem oodata. Seetõttu võin üsna veendunult öelda, et võrreldes mõne aasta taguse ajaga on nende poolt pakutav kvaliteet mõnevõrra langenud, igatahes viimase aasta jooksul pole õnnestunud ühegi seal manustatud toidu kohta väita, et see oleks peale kõhutäite ka mingit toiduelamust pakkunud. Chicago menüü on väga kiusatusttekitav, aga ma ei oska vist valida õiget hetke sinna minekuks, olen mitu korda sealt koos kaaslasega tagurpidi tagasi tulnud, sest inimtühjas saalis hakkas veider olla ja otsinud mõne sellise koha, kus ikka teisi inimesi ka on.
Pille:
Vinoteegi ja lounge’i kategoorias said kõrgeimad hinded Il Gallo Nero vinoteek, Butterfly lounge ja Museum lounge.
Museum'i lounge poolt ju pole enam, sellest sai Mozza?
Pille:
Professionaalsust annab sealgi lihvida, kuid tahe ja soojus, millega klienti ülikoolilinnas koheldakse, annab pealinna söögikohtadele silmad ette.
Mind koheldi küll Werneris täpselt sama ükskõikselt kui suvalises Tallinna töölissööklas. Ma ei tea, mida ma valesti tegin...

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-06-07 22:42:51
50 Eesti parimat söögikohta selgitati tänavu viiendat korda. Kümme restorani käesoleva aasta nimekirjas on kuulunud parimate hulka kõik viis aastat. Need on: Alexander, Bocca, Bordoo, Crepp, Dominic, Gloria, Nero, Ribe, Tchaikovsky ja Ö. Kogu nimekirjaga saab tutvuda portaalis eestimaitsed.com. Kõik 50 saavad sellel aastal esimest korda spetsiaalse ukse- või aknakleebise (vt fotot), mille järgi siseneja saab kohe teada söögikoha kuulumisest parimate hulka. "On stabiliseerumise aeg. Parimate seas on eelmise aastaga võrreldes 11 uustulnukat. See on vähem, kui kunagi varem," kommenteeris valimiste tulemusi küsitluse korraldaja Aivar Hanson. "Ja on ka kulbi üleandmise aeg. Juhtivates köökides kamandavad järjest nooremad kokad." Käesoleval aastal täiustus valimise metoodika. Nüüdsest selgitatakse kevadel 50 parimat Eesti rohkem kui 1200 söögikoha seast. Seejärel aga toimub veel täiendav hindamine ning 50-ne vaheline paremusjärjestus selgub oktoobris. Edetabel koostatakse valdkonna võtmetöötajate hinnangute põhjal. Lisainfo: Aivar Hanson aivar@eestimaitsed.com 5047902 PS Tegelikult oli see uudis 30. mail, aga foorumi ümbertõstmisega seotud sehkenduste tõttu ei saanud seda lihtsalt varem üles panna. Vabandused.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-10-27 13:41:36
Toidumessil FOODFEST 2012 kuulutati 26. oktoobril 2012 välja tänavused parimad restoranid: Eesti parimate söögikohtade edetabeli koostamise viie aasta jooksul on olnud vaid kaks võitjat ning kolmandat aastat järjest läks võit Muhu saarele. Tänavuseks parimaks söögikohaks tunnistati Pädaste mõisa restoran Alexander. Eesti parimate restoranide edetabel 1. Alexander (Pädaste, Muhu saar) 2. Tchaikovsky (Tallinn) 3. OKO (Kaberneeme) 4. Chedi (Tallinn) 5. Põhjaka (Mäeküla) 6. Leib (Tallinn) 7. Moon (Tallinn) 8. Neh (Tallinn) 9. Bordoo (Tallinn) 10. Ribe (Tallinn) 11. Bocca (Bocca) 12. La Bottega (Tallinn) 13. Dominic (Tallinn) 14. Ö 15. MEKK (Tallinn) 16. Horisont (Tallinn) 17. La Dolce Vita 18. Supelsaksad 19. Tammuri (Otepää vald) 20. Cru 21. F-hoone (Tallinn) 22. Truffe (Tartu) 23. Lucca 24. MerMer (Kolga-Aabla, Lahemaa) 25. Aed (Tallinn) 26. Sfäär (Tallinn) 27. Meat Market (Tartu) 28. Platz (Tallinn) 29. Nero 30. Gloria (Tallinn) 31. Komeet (Tallinn) 32. Rucola (Tallinn) 33. Neikid (Tallinn) 34. Spirit (Tallinn) 35. Alter Ego 36. Mahedik (Pärnu) 37. Fish&Wine 38. Werner (Tartu) 39. Noir (Tartu) 40. Villa Thai (Tallinn) 41. Laulasmaa Spa restoran Wicca (Laulasmaa) 42. Lümanda (Saaremaa) 43. Tondi resto (Tallinn) 44. GOSPA (Kuressaare) 45. Muhu Kalakohvik (Liiva, Muhu saar) 46. City Marina (Tallinn) 47. Dorpat (Tartu) 48. Senso (Tallinn) 49. Crepp (Tartu) 50. Kaerajaan (Tallinn)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

<< 1 | 2 | 3 | 4 >>