Nõgesed

Vandiste
Postitusi: 769
Abikokk
2008-05-21 19:43:15

Maire Suitsu kirjutab järgmist:

"Koguge ainult terveid õrnu taimelatvu ning ülemiste harude noori lehti ilma varteta. Korjamist hõlbustavad kindad, käärid ja mahukas korv. Kui kasvupaiga pinnas oli nitraatidevaba, pole toorelt pruugitavat nõgest vaja kupatada. Kahtluse puhul ning hilisemaks külmutamiseks kupatage lehti 4-5 minutit, et lõpetada ensüümide tegevus; keeduvett ärge toiduks pruukige. Juunikuus lisage keeduvette raasuke suhkrut. Rohelise värvi säilitamiseks kallake lehed sõelal rohke külma veega üle, laske nõrguda ja pigistage kuivaks. Nõgese keeduvesi sobib lõnga värvimiseks, lahjendatult juuste loputamiseks. "

Nii et võta ladvad, kui taim juba liiga suur on.

Spidur
Postitusi: 443
Abikokk
2008-05-21 20:49:12
mina nagu mäletan, et kõige parem on nõgest korjata enne õitsema hakkamist.

Elina tegemised

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-05-25 17:14:45
Spidur:
minu katsetused nõgesepestoga lõppesid selliselt. Need rullid kadusid tavapärasest kiiremini meie leivakapist.

Spidur, ääretult armsad rullikesed!!

Lisasin vahepeal ühe nõgeseretsepti - itaalia nõgesehautis rosinatega, mida soovitatakse praetud kala kõrvale.

Ja siin on suur valik soomekeelseid nõgeseretsepte.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-05-16 21:38:44
Nüüd on nõgestest räägitud rohkem vist kevadrohelise teemas, aga jätkan seda nõgeseteemat ka.

Maalt sain eile suure nõgesesaadetise. Osa läks lindudele, osa nõgesesupi sisse. Täitsa mõnus oli. Kaunistuseks mooniseemned.

Mul läks supi sisse pool liitrit kokkupressitud lehti, mis peale pesemist-nõrutamist kaalusid 35 grammi.

Mari-Liis tegi seda nõgesesuppi Terviselehest, kus oli vaja 500 g (!!!!!????) nõgeselehti. See ju suur kilekotitäis!? Mari-Liis, kas Sa piirdusid kausitäie nõgestega või tõesti võtsid pool kilo nõgeselehti? ;)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

<< 1 | 2 | 3 >