cous-cous ehk kuskuss ja retsepte kuskussiga

Fre
Postitusi: 1233
Abikokk
2009-01-11 12:53:50
Täpik:
Ostsin Panzani kuskussi (ekstra hea kvaliteediga -superior), paraku ei ole kuskusi tegu õnnestunud. Panin keeva vee peale, agata ei paisunud nagu lubatud (5 mm tera)?
Ma küll ei kujuta ette et on olemas 5 mm teraga kuskussi. See on ju pool sentimeetrit. Nagu kamapallid? See on kindlasti tõlkeviga. Või olen ma kuskussi olemusest valesti aru saanud.
Fre
Postitusi: 1233
Abikokk
2009-01-11 12:55:02
Sain viimati väga maitsvat külma kuskussisalatit NOPis. Minu jaoks oli kuskuss ka siiani soe lisand ja külmad variandid ei inispireerinud kuidagi. Nii et soovitus neile, kes külma kuskussi ette ei kujuta - sööge mõnes toredas kohas üks salat ja eelarvamus murdub mühinal.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-01-11 13:36:19
Fre:
Täpik:
Ostsin Panzani kuskussi (ekstra hea kvaliteediga -superior), paraku ei ole kuskusi tegu õnnestunud. Panin keeva vee peale, agata ei paisunud nagu lubatud (5 mm tera)?
Ma küll ei kujuta ette et on olemas 5 mm teraga kuskussi. See on ju pool sentimeetrit. Nagu kamapallid? See on kindlasti tõlkeviga. Või olen ma kuskussi olemusest valesti aru saanud.
Fre - ma ei oska kommenteerida Täpiku konkreetset kuskussi (seal oli ilmselt tõlkeviga), aga on olemas iisraeli kuskuss e. pärlkuskuss ja see on tõesti suureteraline. Mul on kapis üks pakk - tõin New Yorgist kaasa ja olen neid saanud ka Eestis (nimelt serveeriti koššer-restoranis Moses tomatisuppi just pärlkuskussiga.) Siin näidiseks foto Foodsubs.com lehelt:

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-01-13 22:10:38
Lisasin päris mitu kuskussiretsepti nami-namisse ja täna tegin ka ise ühe väga maitsva kuskussi harissa-jogurtimarinaadis kanaga. Soovitan (retsept siin)!

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Marit
Postitusi: 310
Abikokk
2010-07-11 18:26:15
On plaanis kuskussisalatit teha aga täna poes käies ei hakanud kuskil silma. Läbi sai käidud Kristiine Prisma, Tondi Selver, Maxima, Säästukas, kuskil ei leidnud, äkki vaatasin valedesse riiulitesse. Homme vaatan Kaubamajja, äkki seal on? Oskab keegi öelda, kust tavaliselt kuskussi saada on?

Magusad fotod

Kätrin
Postitusi: 1053
Abikokk
2010-07-11 20:11:34
Marit:
On plaanis kuskussisalatit teha aga täna poes käies ei hakanud kuskil silma. Läbi sai käidud Kristiine Prisma, Tondi Selver, Maxima, Säästukas, kuskil ei leidnud, äkki vaatasin valedesse riiulitesse. Homme vaatan Kaubamajja, äkki seal on? Oskab keegi öelda, kust tavaliselt kuskussi saada on?
Stockmannis oli see isegi sooduspakkumises täna mu meelest. Kui kaubamajast ei leia, siis seal on.

Kätrini kokkamispäevik

Marit
Postitusi: 310
Abikokk
2014-08-07 00:41:03
Tegin kerget kui väga maitsvat salatit pärlkuskussiga.

Magusad fotod

<< 1 | 2 | 3 >