Avokaado

Mari-Liis
Postitusi: 593
Abikokk
2013-03-28 13:29:45

mnjah, need lahtiselt müüdavad avokaadod on ikka väga seinast seina küpsusastmega viimasel ajal. Kui muidu ise vaatan neid kõike näppivaid, muljuvaid ja sobravaid tädikesi köögiviljaosakonnas kerge pahakspanuga, siis ega ma avokaadode juures ise parem pole :)

Aga kui kord õiged oled kätte saanud, siis on tegu ikka imeliselt maitsva viljaga.

Viimati tegin avokaadot toore lõhega. Mõned siin lubasid juba oma lihavõttebrunchilgi seda pakkuda ;)

Siit nurgast ja sealt nurgast

Fre
Postitusi: 1233
Abikokk
2013-03-28 16:50:57
Hmm, see tundub selline söök mis isegi mandliopi järgselt sobib, veni asemel peab muidugi leppima klaasikese vees lahustatud paratsetamooliga ;-(
Tiina
Postitusi: 1340
Abikokk
2013-04-01 02:27:06
Mari-Liis:
mnjah, need lahtiselt müüdavad avokaadod on ikka väga seinast seina küpsusastmega viimasel ajal. Kui muidu ise vaatan neid kõike näppivaid, muljuvaid ja sobravaid tädikesi köögiviljaosakonnas kerge pahakspanuga, siis ega ma avokaadode juures ise parem pole :) Aga kui kord õiged oled kätte saanud, siis on tegu ikka imeliselt maitsva viljaga. Viimati tegin avokaadot toore lõhega. Mõned siin lubasid juba oma lihavõttebrunchilgi seda pakkuda ;)
Ma plaanisin ka seda teha lihavõttelauale. Pealtnäha paistis ostetud avokaado enam-vähem, aga lahti lõiates selgus, et täitsa kõva ja maitsetu. Lõhecarpaccio jäi ära :(

Gruusia köök on siiski üle kõige!

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2013-04-01 12:08:41
Tiina:
Mari-Liis:
mnjah, need lahtiselt müüdavad avokaadod on ikka väga seinast seina küpsusastmega viimasel ajal. Kui muidu ise vaatan neid kõike näppivaid, muljuvaid ja sobravaid tädikesi köögiviljaosakonnas kerge pahakspanuga, siis ega ma avokaadode juures ise parem pole :) Aga kui kord õiged oled kätte saanud, siis on tegu ikka imeliselt maitsva viljaga. Viimati tegin avokaadot toore lõhega. Mõned siin lubasid juba oma lihavõttebrunchilgi seda pakkuda ;)
Ma plaanisin ka seda teha lihavõttelauale. Pealtnäha paistis ostetud avokaado enam-vähem, aga lahti lõiates selgus, et täitsa kõva ja maitsetu. Lõhecarpaccio jäi ära :(

Ma olin paar päeva varem ostnud siinkandis hiljuti avatud Rimist toredaid väikeseid avokaadosid, lisaks Pepe Kala letist kauni forellifilee. Nii et meil oli see salat täitsa menüüs ja kogu suur kalafilee ja ca 6-7 väikest avokaado läksid kaubaks:

Aitäh, Mari-Liis, toreda idee eest!

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Tassike.ee
Postitusi: 6
Kokaõpilane
2013-04-24 09:13:49

Siin, Californias olles ei lähe pea ühtegi päeva mööda avokaadota! Ja siin on nende ostmise eeliseks hea hind ja küps toode juba poes. Juba praegu tean ette, kuidas ma Eestis nendest puudust tundma hakkan! Aga õnneks on meil alati banaan ja paberkott, nagu see lohutaks, eks :)

Viimasel ajal olen blogis jaganud 2 avokaadoretsepti - avokaadojäätise ja mango-avokaadosalsa oma. Ise olen nende mõlemi suur fänn, loodan, et siin on veel teisigi, kes armastust nt avokaadojäätise vastu muga jagavad.

Tassike.ee | Tassike elu topelt koorega

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2014-03-14 16:09:53

Kuidas avokaadot värske ehk rohelisena hoida? The Kitchn soovitab järgmist trikki:

Ehk pane avokaado koos pooliku sibulaga kinnisesse karpi.

Kommentaarides soovitatakse veel avokaado lõikepinnale või guacamolele oliiviõli niristamist ja siis toidukilega katta. Või paned oliiviõli taldrikule ja poolitatud avokaado sinna peale, lõikepind all.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2014-04-04 22:52:33
USA ajakiri Bon Appetit kogus avokaadoretseptid kokku: hSlideshow: California dreaming recipes

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2014-05-06 22:02:03
The Kitchn soovitab kasutusviise guacamolele: Four fresh ways to eat more guacamole: delicious links

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2014-08-11 11:52:07
Bon Appetit kirjutab: Want to Make Better Guacamole? These 3 Tips Will Help

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2014-09-11 17:11:45
Väidetavalt saab ka nii:

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>