Avokaado

Marju
Postitusi: 870
Abikokk
2011-05-31 10:20:22
Mina armastan avokaadot viimasel ajal süüa nii, et segan saumikseriga kokku avokaado, piima ja mee ja tulemus on tõesti uskumatult võrrr-ra-tu :)
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2013-01-04 13:16:44
Oliivipuu:
Eelistan osta rohkem avokaadosi, mis ongi kõvad ja siis hoian neid toasoojas vaagnal ja kui sobilikult pehme, siis ongi hea võtta. Tavaliselt on siin kvaliteetsemad just kõvad avokaadod. Ja see tagab alati paraja küpsusega söögiks sobiva avokaado!

Siin mõned head vihjed kvaliteetse Hass-avokaado ostmiseks:

* piilu varrejupi otsa - kui on roheline, on tegemist kena avokaadoga, kui on pruun, siis on seest juba liiga pehme

Ehk siis selline on kena ja mitte üleküpsenud avokaado:

Foto: nwedible.com

* kui oled varrejupi juba eemaldanud ja avokaado oli küps, siis OSTA SEE ÄRA ja tarbi see võimalikut ruttu või torka see "paljastatud" ots nt küünlavaha sisse, et avokaado liiga kiiresti ei rikneks. Ära lõbu pärast avokaadosid poes näpi!

* kui ostad kõva eksemplari, siis pane pruuni paberkoti sisse ja hoia toatemperatuuril, et avokaado saaks järelküpseda

* Hoia järelküpsevaid avokaadosid teistest puuviljadest eraldi - teiste puuviljade etüleen põhjustab avokaadode ebaühtlast ja liiga kiiret järelküpsemist

* kui avokaado on ideaalses küpsusastmes (varrejupi poolsest otsast kergelt nõtke ja koor on mustjaks värvunud), siis tõsta külmkappi, et see edasi ei küpseks!

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2013-02-03 19:44:04
Tegin täna soomlaste kuulsat avokaadopastat, ehk siis seda Safkaa raamatu oma, originaal ka Chicling blogis olemas. Natuke pidin muutma, sest ei olnud kodus ei parmesani ega pecorinot (ega isegi nende kodumaist aseainet), aga kasutasin fetajuustu. Imemaitsev oli ja teen kindlasti peatselt uuesti!

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Fre
Postitusi: 1233
Abikokk
2013-02-07 22:36:58
Avokaado tarbimine Eestis on pika vinnaga loterii - esiteks peab hoolega ette planeerima ja avokaadod koju küpsema soetama ja pärast võib ikkagi selguda et oli tühi loos /läks hoopis mädanema/. Ja siis müüakse poes toodet nimega "ripe avocado", 2 pisikest maksis 3.99. Hädaga teeb härg ka jne... Nutan ja ostan.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2013-02-07 23:36:13
Fre:

Avokaado tarbimine Eestis on pika vinnaga loterii - esiteks peab hoolega ette planeerima ja avokaadod koju küpsema soetama ja pärast võib ikkagi selguda et oli tühi loos /läks hoopis mädanema/. Ja siis müüakse poes toodet nimega "ripe avocado", 2 pisikest maksis 3.99. Hädaga teeb härg ka jne... Nutan ja ostan.

No ma ka nutan ja ostan, aga viimasel ajal on need hirmkallid avokaadopaarid nii head olnud, et pigistan silma kinni ja ei tee hinnast välja. Ma olen nüüd nädala jooksul kaks korda teinud seda Safkaa avokaadopastat - küll on hea!!!

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Fre
Postitusi: 1233
Abikokk
2013-02-16 01:09:21
Pille:
Fre:
Avokaado tarbimine Eestis on pika vinnaga loterii - esiteks peab hoolega ette planeerima ja avokaadod koju küpsema soetama ja pärast võib ikkagi selguda et oli tühi loos /läks hoopis mädanema/. Ja siis müüakse poes toodet nimega "ripe avocado", 2 pisikest maksis 3.99. Hädaga teeb härg ka jne... Nutan ja ostan.
No ma ka nutan ja ostan, aga viimasel ajal on need hirmkallid avokaadopaarid nii head olnud, et pigistan silma kinni ja ei tee hinnast välja. Ma olen nüüd nädala jooksul kaks korda teinud seda Safkaa avokaadopastat - küll on hea!!!
No seda viimast retsepti polnud siia küll vaja, eksole. Või õigemini polnud mul vaja seda avada! Click a monkey win a million, ma ütlen.
Kodukana
Postitusi: 78
Kokaõpilane
2013-03-20 21:30:25

masendav, mina ei suuda osta korralikku avokaadot. paar korda on läinud kogemata täppi. viimased 2 olid ostes kivikõvad, võtsin järelküpsema.

üks oli nädal aega küpsemas ning tulemuseks oli väga kuiv ja kummine asi, koore ega kivi küljest lahti ei tulnud. teine oli ca 3 päeva ning ikka samasugune. oleks pidanud veel kauem ootama? mahlasust ei olnud kummalgi.

Triin28
Postitusi: 855
Abikokk
2013-03-20 22:20:53

Mina olen ka viimasel ajal hädas avokaado ostmisega. Rahast on niiiiiii kahju, sest enamasti viskan ikkagi lõpuks avokaadod minema. Ühe korra sattusid mingisugused magusad ja vesised, mis peletasid tükiks ajaks isu minema. Viimane kord aga läksid mädanema, vist. Igatahes maitse oli väga imelik ja nägi välja pruunitriibuline.

Ma olen avokaado enda jaoks tegelikult suhteliselt hiljuti avastanud ja hea meelega tahaks rohkem toidutegemisel sellega katsetada aga mitte kuidagi ei taha enam see ostmine õnnestuda...

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2013-03-20 22:39:11
KOdukana ja Triin28 - mina olen ostnud neid kahekaupa pakitud avokaadosid ja need on alati väga head olnud. Tegelikult on suurem osa Hass-avokaadodest (need tumedakoorelised) viimaste kuude jooksul olnud igati hea kvaliteediga, kuigi võivad järelküpsetamist nõuda. Kurb, kui te kehvade eksemplaride otsa olete sattunud :(

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Fre
Postitusi: 1233
Abikokk
2013-03-21 13:27:46

Mina olen viimasel ajal siiski ostnud lahtiseid avokaadosid, ca 3-4 tk korraga, neid pruunikama koorega. Lähevad koos banaani või paariga mõneks päevaks paberkotti järelvalmima ja tulemus on enamasti täiesti võrreldav "ready to eat" avokaadode maitsega.

Kas ei ole ikka tore - et poes on avokaadod mis on "ready to eat" ja siis avokaadod mis on "ready to.... whatever?"

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>