1 kg poolrasvast pehmet sea kaelakarbonaadi või abaliha
Marinaad:4-5 sibulat õhukeste viiludena
2-3 katkisurutud küüslauguküünt
2 sl 30% äädikat
2 tl soola
1 tl purustatud musta pipart
1 tl suhkrut
Lõika sea kaelakarbonaad või abatükk esmalt umbes 1,5 cm paksusteks viiludeks, seejärel ca 4x4 cm tükkideks (tükikaaluks jääb u 40-50 grammi). Pane lihatükid kaussi, lisa sibularattad, küüslauk, sool, pipar, suhkur ja äädikas. "Mudi ja masseeri" lihatükke ja sibularattaid umbes 10-15 minutit, kuni liha muutub veidi heledamaks ja sibulatest mahla eraldub.
Kata marinaadikauss toidukile või kaanega ning lase lihal ööpäev jahedas maitsestuda.
Torka lihatükid vardasse ja küpseta hõõguvate süte kohal ümberringi kuldpruuniks.
Pildid tegi Nami-Nami toimetaja ILSE.
Minu raseda minia lemmik :) endale jälle nostalgiline avastus ja väga münus mahlane suutäi. Soovitan soojalt.
Supper hea
Mis sa seletad…
Seletan, et väga maitsev oli. Tee järgi, soovitan!
Traditsiooni tomat ja Euroopa ei kuulu ühte, tomat in pärit ameerika s ja ei leidnud suuremat kasutust euroopas enne 16 saj. keskmike ja kartuliga on sama lugu ainult 2 saj hiljem nälja häda ja katku ajal hakkas populaarsust koguma. Nii et kõik nn traditsioonilised retseptid kartuli ja tomatiga on puhas jama.
ärge kunagi lisage lihale äädikat, piisab soolast, piprast, küüslaugust ja kindlasti ka tomatipastat ja tunnipärast on OK küpstada. äädikas teeb liha puiseks , imeb mahlad välja ja milline mõttetus teda veel õõpäev laagerdada. Pole tarvis suhkrut lisada, muidugi kui tahate liha ära rikkuda siis palun.
Oleneb kuda võtta, me oleme teinud kogu aeg äädikaga ja on jäänud väga mahlane, ega grillidel ja grillimisel on ka vahe sees.
Kai sina tee kuidas tahad ja teised teevad nii nagu retseptis!!!
kai, sa eksid. Võibolla oled midagi valesti teinud, kuid suhkur, eriti selle retsepti kohta fariini on just see toidukeemias tuntud komponent, mis kõik tööle paneb seal marinaadis. Äädikaga ei maksa üle doseerida, kuid marinaadis on tal kindlasti õigus olla, võid asendada balsamicoga, aga see juba maitseasi
Kai, eks neid šašlõkiretsepte on hulgim. See äädika ja imevähese suhkruga variant annab tulemuseks selle klassikalise Eesti kergelt äädikase sealihašašlõki ja see pole kindlasti ärarikutud puine liha (vähemalt mitte siis, kui kaelakabronaadi kasutada). Igaühele oma. Mulle täitsa meeldib tomatipastaga maitsestatud šašlõkk, aga siis on see juba hoopis teine roog.
a mul on aind 10 protsendilist äädikat. Kui palju seda umbes panema pean?
Pane lusikatäis või paar rohkem, mina.
Äädikas ei ole šašlõki koostisosa. Kaukaaslased mudivad toore liha maitseainetega sisse ja pooleteise tunni möödudes võib juba küpsetada. 24 tunni möödudes muidugi maitsed tugevamad. Ise ei uskunud, pere - tuttavad ka ei uskunud. Proovisime huvi pärast järele ja kõik kes sõid kiitsid :) Ilma igasuguse tomatipasta ja äädikata. Suhkru asemel võib edukalt mett kasutada.
Väga hea on, täpselt sellisena nagu retseptis kirjas. Liha oli marinaadis läinud hästi pehmeks. Sibulat sai ainult veidi rohkem pandud. Oluline on ilmselt see, et toatemperatuuril pärast marinaaadi panemist ja enne grillimist veidi aega seisaks.
Soovitan kasutada valget veini ;)
:)))))
Ilma äädikata ei ole õige asi. Meil siin eestis on alati tehtud äädikaga ja see ka kõige parem saslõkk.
šašmukk alati hapendatuna! Ei mingit äädikat! Aia rohelist ja seda topelt! :)
Oleks soov teha 2-3 kg. liha. Palju, siis peaks äädikat panema ?
Kui 1 kg kohta on retseptis öelduid 2 sl siis suuremat koguste puhul korruta läbi ;)
Klassikaline marinaad kõige parem tõesti!
Nagu armeenlased... vot siis koligegi Armeeniasse, mitte ärge targutage siin.
miks peab kolima? Milline Eesti šalõki retsept siis on?
Mina ei pane samuti äädikat, teen nii nagu armeenlased. Liha ikka omas mahlas - sool, pipar, sibul ja maitseroheline. See äädikas on mingi nõukaaegne hullus ja suurtööstuste teema, et ikka kaua säiliks. Eks maitsed ole muidugi erinevad, mõni sööb ka nii haput hapukapsast, et mul tõmbab magu juba krampi kasvõi väikesest suutäiest :)
Säilimisega pole siin küll midagi pistmist :) see retsept on nostalgitsemisek kõigile, kes nõukaaegse šašlõki järele õhkavad :) Loomulikult on 100 erinevat viisi veel kuidas liha küpsetada , igaühele oma !
Just, maitsete üle ei ole mõtet vaielda. Kui äädikaga ei meeldi siis tehke endale midagi muud.
Ainult et äädikat võib 2 sp julgelt rohkem panna!
Mina panen vee asemel mullivee.
Mina ei saa aru :( Olen juba kaks korda teinud värskest seakaelakarbonaadist kahe erineva inimese poolt postitatud retsepti põhjal äädikamarinaadis šašlõkki ja pärast kui sööd, siis liha on puine ja nätske (lõualuud väsitab mälumine ära). Enam ei julge äädikaga katsetadagi, sest kardan, et asi selles.
Järelikult oled äädikat liiga palju pannud
Või siis oled liiga madalal kuumusel ja kaua küpsetanud
Kas äädika võiks asendada sidrunimahlaga?
Olen seda retsepti teinud nüüd kahel korral. Esimene kord oli maitse väga hea, aga liha mälumine väsitas lõualuud ära. Viimati tehes oli liha väga hea maitsega ja mõnusalt pehme. Vahetasin grilli ja grillmesitrit ja tulemus paranes :)
ŠAŠLÕKK - see on vene keeles! ŠAŠLÕKK - grillliha
šašlõkk e. varda otsas küpsetatud lamba-, sea- vm liha on ikka šašlõkk ja grill-liha on ikka grill liha :-D
Lemmik :) !
Mina panen äädika asemel sidrunimahla... väga hea jääb, kõik kiidavad ;)
salatisse võid sidrunimahla panna, aga lihale see äädikat siiski ei asenda, tuleb hoopis teistsugune retsept, ehk sidrunimahla šašlõkk
Jaaa ja see sibul seal seel on ka eriti hea. Ma panen seda tavaliselt ikka kuhjaga kuna enne grillimist jõuan pool juba ära süüa!
Väga väga maisev. Soovitan teha!
Klassikaline äädikamarinaad on ainus söögikõlbulik! Ülejäänud “marinaadid” mis tänapäeval poest saada on (või ära rikutud äädika omad veidrate lisanditega), võiks kõik olemata olla!
Tegin õhtusöögiks:
Jube hea.
Omatehtud šašlõkk on ikka kõige parem! Need poeomad on nii soolased ja ülemaitsestatud. Perfecto! ????
Klassikaline šašlõkk
Algselt kaukaasiast pärit roog on muutunud lahutamatuks osaks eestlaste suvisest dieedist. Parima šašlõki saab sea kaelakarbonaadist või abatükist.