Pese kartulid, vajadusel kaabi õhuke koor maha ja pese kartulid uuesti. Pane soolaga maitsestatud keevasse vette ja keeda kaanega kaetud potis umbes 15 minutit.
Soovi korral lisa kartulitele keetmise ajal tillivarsi ja -seemneid.
Pese kartulid, soovi korral koori. Kooritud kartuleid hoia keemapanekuni külmas vees.
Pane kartulid külma vette - vett peab olema nii palju, et see kartuleid vaevu katab. Lisa sool.
Kuumuta kiiresti keema ja keeda kaanega kaetult pehmeks (20-30 minutit, olenevalt kartuli sordist ja suurusest). Tugevamal tulel saadakse muredamad, nõrgemal kuumusel vesisemad kartulid.
Vala vesi pealt (soovi korral tarvita supiks või kastmeks). Hoia kartuleid mõni minut kaanega kaetult kuumas, siis lase ilma kaaneta taheneda. Serveeri võimalikult kohe.
Kui keedetud kartuleid on vaja veidi aega soojas hoida, siis kata need puhta rätiku ja kaanega ning hoia soojas, kuid mitte kaua!
Juhised on mugandatud Salme Masso raamatust "Lihtsaid toite" (1988) . Pildi tegi Nami-Nami toimetaja Kaare.
Seda ma küll ei teadnud, et värskeid ja vanu kartuleid erinevalt keedetakse, seega on kasulikud ka taolised õpetusretseptid.
Tõepoolest huvitav. See oli mullegi uus ning kartulid tulid tõeliselt maitsvad. Tegin nimelt kartulisalatit vana kartuliga. Tõeline meistriteos :)
Hea
Head keedekartulat pole ammu saanud :(
Sain targemaks!
Kartulite panemine külma vette Millal eelistada: Kui eelistad ühtlast tekstuuriga kartuleid või kui keedad suuri või ebakorrapärase kujuga kartuleid. Kuidas käitub: Kartulid kuumenevad aeglaselt ja ühtlaselt, mis aitab kaasa tärklise geelistumisele ilma, et väliskiht liigselt pehmeneks enne sisemuse keetmist. See meetod sobib hästi kartulisalati või muude roogade jaoks, kus on oluline, et kartulid säilitaksid oma kuju ja tekstuur oleks ühtlane.
Kartulite panemine keevasse vette Millal eelistada: Kui soovid kiiremat keetmisprotsessi või kui valmistad kartulipüreed, kus on soovitav pehmem tekstuur. Kuidas käitub: Kartulid puutuvad kohe kokku kõrge temperatuuriga, mis võib kiirendada väliskihi pehmenemist. See meetod on hea, kui soovid kartuleid, mille väliskiht on pehmem ja sisemus kiiremini valmib.
Sool parandab kartuli loomulikku maitset, aitab säilitada nende tekstuurilist terviklikkust keetmise ajal ja vähendab tärklise lagunemist.
mulle tundub, et 1988 a raamatu aeg hakkab vaikselt ümber saama...
Kartulite keetmine
Vanu ja värskeid kartuleid keedetakse erineval moel. Kuidas täpsemalt, on kirjas allpool.