Aiahooaeg 2009 ja 2010

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-06-27 16:59:54
Liilia:
Pille:
Aga kas tahab keegi pakkuda, mis see ürt on
minu meelest, aed-harakputk
Ka mitte ;)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Tziiki
Postitusi: 801
Abikokk
2010-06-27 17:29:04
Pille:
Liilia:
Pille:
Aga kas tahab keegi pakkuda, mis see ürt on
minu meelest, aed-harakputk
Ka mitte ;)
koriander ehk :)

As for butter versus margarine, I trust cows more than chemists :)

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-06-27 17:31:26
Tziiki:
Pille:
Liilia:
minu meelest, aed-harakputk
Ka mitte ;)
koriander ehk :)
Just. Koriander "confetti" :)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Liilia
Postitusi: 431
Abikokk
2010-06-27 18:27:06
Pille:
Just. Koriander "confetti" :)
no näed. minu koriander on hoopis teistsugune, meenutab rohkem siledalehelist peterselli.

Köögitoimkond

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-06-27 18:32:49
Liilia:
Pille:
Just. Koriander "confetti" :)
no näed. minu koriander on hoopis teistsugune, meenutab rohkem siledalehelist peterselli.
Peabki tegelikult peterselli meenutama. Siin võrdluseks kaks pilti, esimene on "tavaline" koriander, teine sort "confetti":

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2010-06-27 20:13:21
Mul oli mullu sidrunkoriander alul sellise väljanägemisega. Kuna lasin tal veidi seemneid kasvatada, siis hiljem ajas mõned petersellilehe sarnased üksikud lehed ka. :)
Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2010-06-28 11:04:39
Maasikad on valmimas, eile sai üks potitäis peenralt korjatud. Teine sats rediseid on tärganud ja porgandid varsti piisavalt ka kasvanud, võib juba süüa aga natuke veel kõhetud. Salatid vohavad endise hooga. Kurgid hakkavad õitsemist lõpetama, aga leedripuu hakkab varsti õitsema.

Zap*

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-06-28 11:35:50
Meil teine sats rediseid ammu söömiskõlbulikud (kõik "French Breakfast", läbimõõt ca 1,5 cm ja väga mahlased-maitsvad), spinati esimene laar ammu söödud ja teist ootan. Porgandid kasvavad kenasti, peedid ka. Lehtpeeti võiks juba sööma hakata - no küll on need varred imeilusat värvi neil!!! Täna pistsin põske ka kaks söödava kuslapuu marja. Mammud on küljes ka punasel, valgel ja mustal sõstral ning punasel ja kollasel tikril. Kuumaasikaid peaks veidi tulema. Arooniaid on palju tulemas. Murel "Meelikal" on üks mari, Läti-Leedu madalkirsil veidi rohkem. Viltkirssidel on veidi marju. Ühtegi ploomi tänavu ei saa, õuntega on ka veidi kehvasti (v.a, Inglismaalt tulnud Egremont Russetil, kus on mõned viljad küljes). Aga meil istutati puud ju alles mullu sügisel ja sel kevadel, nii et ega ma palju lootnudki. Salatitest on varsti isu täis juba :) Kurki ei pannud, tomatitaimed on väga uhked ning kõik vähemalt õitsevad juba. Suhkruhernes õitseb, muud herned-oad kasvavad. Täiesti ebaõnnestusid mul naerid-kaalikad. Läksid kõik õide ja alla ei tekkinud miskit :( Mugullauku olen kolm korda külvanud, täna lõpuks paistsid seal mõned ebemed, mist võivad mugullauguks osutuda.. Igatahes on põnev :) PS Kui keegi soovib aed-piparrohtu, siis see vohab mul sellise hooga, et peaksin pooled välja kiskuma lihtsalt. Muidu ei hakka jaks peale pärast. Estragon aga seemnest mul kasvama ei läinudki ja taimi ma kuskilt ei leidnud (sh Juhani istikuäri, mida Kiilike soovitas). :(

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Dinnu
Postitusi: 98
Kokaõpilane
2010-06-28 17:06:56
Mina võtsin täna oma 2 järelejäänud paksoid üles, hakkasid teised juba liialt laiutama ja vaatasin, et õide plaanisid juba hakata minema, seega viimane aeg ära nosida. Jääsalati söömise aeg tundub, et on ka kätte jõudnud. Maasikad on meil veel rohelised aga paaril maasikal on juba kerge punetus ilmumas, seega ehk varsti on lootust oma peenralt neid noppida :). Herned ja oad alles tegelevad kasvamisega, samuti porgandid ja pastinaagid. Ürdid panin liiga hilja ja need on alles nii tillukesed, et hea kui sügisel miskit süüa saab :(
Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2010-06-28 19:26:19
Ega tea, miks öeldakse, et salatit võib uuesti külvata juuli teisel poolel? Mis juhtub, kui seda nüüd teha?

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

<< 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 >>