Lambaliha - erinevad lihatükid ning lambalihatoidud

Mann
Postitusi: 1446
Abikokk
2008-11-17 06:49:52
Mõni aeg tagasi sai tehtud tallekintsu pommude ja tomatitega. Väga hää roog oli.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-11-17 11:41:04
Profa:
Ostsin kolmekilose lamba seljatüki ja tahaks huvi pärast seda ühes tükis valmistada, kas keegi oskab soovitada mõnda retsepti? Just nimelt sooviks ühe suure tükina valmistada.
Profa, raamatus The Cook's Book on Marcus Wareingil üks väga lahe retsept, kus lambasadul (ehk siis lamba seljatükk koos välis- ja sisefilee ning selgrooga) on kondist puhastatud, siis täidetud küüslaugu-spinatitäidisega, uuesti rulli keeratud, esmalt pannil pruunistatud ja siis 220kraadises ahjus järelküpsetatud. Meil kindel plaan seda peagi valmistada - käisime isegi kohalikus lihapoes raamatut näitamas (see tükk Eestis väga levinud pole, aga lihunik oli nõus meie juhiste järgi lammast tükeldama). Kas on huvi? Õhtul võiksin pikemalt kirjutada..

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Profa
Postitusi: 722
Abikokk
2008-11-17 12:53:56
Kõlab uhkelt, aga see kondist puhastamine tahab vist natuke eelteadmist?

Profa köögipool

Fre
Postitusi: 1233
Abikokk
2008-11-17 16:15:16
Meie sööme palju lambaliha kuna mees ostab maal aegajalt lamba või pool ja siis tuleb sellest kuidagi jagu saada. Maalt ostetava liha probleem on alati see, et suurte kogustega toimetades läheb mastaap sassi ja meil on külmikus "väikesed tükid" suurusega 1.5-2 kilo ja "suured tükid" millega saaks terve Kuperjanovi polgu ära toita. Viimasest väikesest tükist sai 2 söögikorda. Päris huvitav oli wokitoidu retsept, kus lisaks lambalihale läks sisse valge vein, värskelt pressitud apelsinimahl, koriandripulber, sinepipulber ja sool-pipar. Apelsin andis lambalihale mõnusa nüansi, soovitan proovida.
Kiilike
Postitusi: 1100
Abikokk
2008-11-17 19:24:44
Fre:
Päris huvitav oli wokitoidu retsept, kus lisaks lambalihale läks sisse valge vein, värskelt pressitud apelsinimahl, koriandripulber, sinepipulber ja sool-pipar. Apelsin andis lambalihale mõnusa nüansi, soovitan proovida.
Aga mina teengi jõulupraadi lambast ja sinna käib 1 apelsini viljaliha kuubikuteks hakitult täidiseks ja 2 apelsini mahl. Lisaks siis pipar, sool, curry ja estragon. Siin on veidi pikemalt kirjas :)

kiilikese köögikatsetused

Profa
Postitusi: 722
Abikokk
2008-11-23 22:22:11
Tegin lammast praeahjus, olles seda eelnevalt ööpäeva marinaadis hoidnud, tulemus oli suurepärane. Kuna retsepte oli liialt palju valida, tegin marinaadi lõpuks oma äranägemise ja maitse järgi ning see sisaldas: Õli balsamico soja tüümian oregano vürtsköömen purustatud küüslauk pipar värske apelsinimahl Koguseid ei vaadanud, maitsesin ja segasin ja vastupidi :) Kusjuures, siinse soovituse kohaselt apelsin lamba juurde oli meeldiv üllatus, tavaliselt ma selliseid asju a la liha ananassiga ei seedi silmaotsastki, aga värske apelsinimahl marinaadis oli igati asjakohane ja andis tõepoolest hea nüansi.

Profa köögipool

Zoozi
Postitusi: 2992
Abikokk
2008-11-27 07:55:53
Tegin eile lammast. Oli mul üks selline õnnetu abatükk, kondiga. Panin juba esmaspäeval marinaadi-apelsin, sidrun, küüslauk, mesi, sojakaste, natuke sinepit, värske rosmariin, natuke kuivatatud tüümiani, sool, pipar. Hoidsin kuni eilseni marinaadis. Hautasin koos marinaadivedelikuga malmpotis pehmeks, kont tuli ilusti välja ja pärast oli hea lihast tükke lõigata. Kastmele viskasin juurde ka koogi tegemisest üle jäänud kõrvitsakuubikud. Maitses imehea, mees ainult mõmises... :D

Zoozi tegemised

Betty
Postitusi: 186
Abikokk
2008-11-28 22:43:19
Oi ma ei olegi muljetanud...seni parimat lammast sain novembri alguses Pärnus, kui käisime töökaaslastega meie endisel juhatajal külas. Seekord oli tal sojakastme, mustade ploomide ja porgandiga. Lammas oli nii hõrk ja maitsev :)
Zoozi
Postitusi: 2992
Abikokk
2008-12-12 20:10:40
Üks mõnusalt jõulune lambalihahautis.

Zoozi tegemised

MB
Postitusi: 19
Kokaõpilane
2009-01-05 18:27:25
Lambaliha ma küll väga armastan aga ise teen harva. Täna katsesasin ühte karrit raamatust "50 imelist India karrit". Retseptis (nagu ka enamuses ülejäänutes lambakarrides) oli kaelaliha nõutud. Ostsin siis turult selle kaelaliha, ise juba kahtlesin, et kuidas ma küll selle liha sealt luudelt lahti saan. Ja no nokkisin seda 1 kg liha peaaegu tunni - jube tüütu. Vihastasin nii, et viskasin kõik kondid kah prügikasti (no pärast, kui viha oli üle läinud, muidugi kahetsesin aga ...). Pärast sirvisin liharaamatut, mis ütles, et kaelaliha tehakse tavaliselt ühes tükis. Mille pagana pärast see karriraamat siis just kaelaliha nõuab, oskab keegi arvata? Kas kusagil müüakse ka kenasti tükkideks lõigatud lambaliha, et enam nende kontidega ei peaks jamama? Aga karri ise tuli imehea.
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>