MB

Postitusi: 19

Tiitel: Kokaõpilane

Viimased postitused

2009-10-20 14:39:44
Soov oleks reedel saabuvatele külalistele parti valmistada. Kiire aeg ja pole mahti kogu Tallinna kaubandust läbi kammida. Äkki saate aidata - kuidas paistab pardi filee konjuktuur hetkel AD 2009, oktoobris? Keskturul pole trehvanud, äkki Nõmmel? Või mõnes poes? Juba ette tänulik ja keelt limpsav.....:)
2009-02-11 11:03:06
Aianduspisiku sain juba paar-kolm aastat tagasi ja sellest alates läheb asi aina grandioossemaks. Kui eelnevatel aastatel olen taimi ostnud, siis sellel aastal plaanis ise kasvatada tomat, kõrvits ja suvikõrvits. Lisaks eelnevale kasvatan veel peeti ja mangoldit, aed- ja türgiube, herneid, porgandidt, natuke kartulit, fenkolit (eelmisel aastal küll ebaõnnestus aga proovin uuesti :)). Selle kevade uued projektid on brokkoli ja nuikapsas ning eriti põnevil olen plaanitud sparglipeenra rajamise üle aga pole veel kusagilt seemneid leidnud. Ja siis muidugi ürdid, neid külvan hulgi ja kamaluga. Eriline lemmik on rukola. Kasvatan ka metsikut rukolat e. põld võõrkapsast. tal on küll väiksemad lehed aga seda mõnusamalt mõrkjamad ja lisan neid salatile maitsenüansiks.
2009-02-09 16:15:41
Grumpy, aga kuidas seda imeriistapuud endale saaks soetada? tundub täitsa asjalik.
2009-02-03 15:12:03
või mis iganes võiks olla sellise riistapuu nimi, mille abil sibulaid ilma pisaraid valamata hakkida. Kasutan sibulat toidus ikka väga palju ja ära on tüüdanud see vesistamine. Samas pole meie kaubandusvõrgus silmanud midagi, mis sarnaneks lapsepõlvekodust mälusse jäänud asjandusele. Oli selline plastmassist tuutu, mille sai sibulale peale tõsta ja seal tuutu sees siis sibul kenasti hakkida. On keegi sellist kusagil näinud?
2009-01-19 14:49:10
Sai siis ka ära käidud. Tõsi küll, juba eelmisel nädalavahetusel aga mälestused on siiski elavad. Mulle meeldis väga ja ühinen paljuski eelkõnelejatega. Kõigepealt interjöör - erakordselt sümpaatne! Eesruum oli tõeliselt imposantne oma kõrgete veiniriiulitega aga enam meeldis mulle tagumine hele saal oma koduse küünlavalgusega. Olime seal oma kahe titega omapäi ja tunne oli nagu kodus, ainult ise ei pidanud serveerima. Menüü - kõlas minu jaoks paljulubavalt. Tahaks paljusid asju proovida. Alustasin ravioolidega, mis olid lihtsalt super. Abikaasa tellitud pasta puravike ja singiga ei tekitanud temas erilisi emotsioone, ent olgem ausad, seda lihtsalt selle pärast, et ta oleks eelistanud minu super-ravioole. Tegelikult oli ka tema söök väga maitsev. Lastega oli pisut keerulisem. Õnneks või õnnetuseks polnud menüüs alati päästerõngaks osutuvaid friikartuleid. Kuna üks laps meil munaallergik ja Nicolo Tanda köögist ei leia ju ometi selliseid jumalavallatuid asju nagu pakimakaronid vaid ainult isetehtud munapasta, siis paraku jäi see lastel proovimata. Ettekandja soovitas meile kanapoega ja rosmariiniga kartulilohke. Kanapoeg oli väga populaarne ja vaatamata sellele, et olin kartulilohkude osas skeptiline (miskipärast ei söö meie lapsed mingi muu kujuga kartulit peale frii-"kepikeste" isegi vaatamata valmistusviisile) aga üllatuseks sõid lapsed neid isegi liiga palju, st. meie mehega nokkisime neid heal meelel veini kõrvale ja oleks veel tahtnud :). Nii, et vaatamata lastemenüü puudumisele saime oma tegelastel siiski kõhud täis, olgugi, et kallimalt kui muidu. Tavalise sajase asemel tuli välja käia topelt, et mõlemad söönuks saaksid. Aga kanapojaroog sai konsumeeritud ka viimse tilgani. Kastme, mis oli eriti hõrk aga lastest puutumata jäi, noolisime me vaagnalt magustoiduks, abiks juba eelpool heaks kiidetud soolakristallidega sai. Ei suutnud sellele etiketi rikkumisele vastu panna ja õnneks olime saalis ka omapäi. Antipasti ja sorbett olid samuti head. Teenindus oli ka väga meeldiv. Olime tütrele meelelahutuse maha jätnud ja lahkesti leiti meile mingeid joonistamisvahendeid ning palve peale toodi ka karbitäis veinikorke ja hambaorke, millest me alati lastele mingeid loomi-autosid mängimiseks improviseerime. Ainukeseks tõsiseks miinuseks on tõesti veinihinnad. Mitte, et nad nüüd mujal soodsamad oleks aga üks trattoria nime kandev koht võiks siiski omada karahviniga serveeritavat lihtsat ja soodsa(ma)t majaveini. Kuna lastele koht meeldis ja neil jagus tegevust, siis istusime päris pikalt ja pudelist veinist jäi väheks. Tellisime siis kumbki 1 klaasi veel ja pärast arvelt lugesin, et see maksis lausa 85.-. Pole ilmselt ammu klaasi kaupa veini tellinud (või arvet lugenud :)) aga see hind jahmatas mind tõesti. Vaatamata sellel lähen kindlasti uuesti ja julgen soovitada ka teistele.