Filotainas / Filotaigen ja selle kasutamine köögis (sh kataifi)

Enely
Postitusi: 235
Abikokk
2011-01-14 00:58:35
Pille:
Enely:
Mul selline küsimus, et kui filotainas on juba külmutatud kujul katki (üks ots ära murdunud), siis kas saab seda kõike kogust kasutada, et lappida kuidagi või midagi taolist?:)
Enely, "lappida" õnnestuks juhul, kui teed mitmekihilist rooga (nt klassikalist spanakopitat vm, kuhu tuleb mitu kihti tainast laduda. Otseselt tainast uuesti "kokku kleepida", nagu pärmi või isegi lehttainaga saab, vist ei õnnestu. Väga hullu ei tohiks siiski olla - lihtsalt kasutad väiksemaid tainalehti oma pirukate vormimiseks ja need viimased jupid võid minipirukateks vormida :)
Enely ka tänab vastuse eest :), järgmine kord olen targem ja pistan ikka korvi.

Ega söömisel pole jõudu vaja, lased aga hammastel naks-naks käia

ErleS
Postitusi: 339
Abikokk
2011-03-24 11:23:20
Mis juhtub filotainaga siis, kui valmis pirukad panna külmkappi? Kas taina krõbedus võib ära kaduda? Kas annab edukalt teha pirukad valmis eelmisel päeval, seejärel külmkappi panna ja järgmisel päeval kergelt soojendada?
Kardemon
Postitusi: 493
Abikokk
2013-01-10 00:36:40
Kui ma ei tahaks tervet pakki taigent korraga ära kasutada siis kuidas peaks talitama?

http://kardemon.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2013-01-10 10:37:33
Kardemon:
Kui ma ei tahaks tervet pakki taigent korraga ära kasutada siis kuidas peaks talitama?
Ma ise kardan, et sügavkülma tagasi ülejäänud lehti panna pole mõtet, ilmselt muutuvad liiga rabedaks. Pakiks hoolikalt ja õhukindlalt toidukilesse või fooliumisse ja paneks külmkappi ning kasutaks mõne päeva jooksul ära.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

<< 1 | 2 | 3 >