Lemmikvõi

Tiina
Postitusi: 1340
Abikokk
2008-04-15 20:52:07
Mulle meeldib võideks - see on taimeõlilisandiga või. Nii küpsetamiseks kui leivale. Õiget võid ei saa ju leivale kohe määrida. Praadimiseks kasutan ainult õli. Aga ostan võidemargariini ka, sest laps jälle võid ei söö - temale ei maitse.

Gruusia köök on siiski üle kõige!

Eva
Postitusi: 771
Abikokk
2008-04-16 15:23:13
Mina läksin ka Valio 500g pakisele soolata võile üle. Üks põhjus on see, et protestida eestimaise võitootjate kalli hinna vastu (eesti või on kallim kui soome või!) ning teiseks on sellel Valio võil selline äratuntavalt ehe ja värske või lõhn ja maitse.

http://www.perenaine.ee/

Merit
Postitusi: 57
Kokaõpilane
2008-04-24 10:17:15
Küpsetamiseks Tere või Saaremaa. Leivale Becel, vahel Võideks. Aga lemmik pärisvõi leiva peale Grand Fermage meresoolakristallidega. Umbes 50 krooni pakk, aga maitseb nii hea, et ei raatsi sinkigi leivale panna :)

www.heatoit.com

Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2008-05-04 19:31:18
Minu kõige lemmikum või on Grand Fermage A.O.C. Charentes Poitou beurre extra-fin, teist nii kreemist võid ma ei tea, ehk Normandias. Sama tootja meresoolaga varianti kasutan ka, aga vähem. Loodan väga, et Grand Fermage uus biologique või tuleb ka Eestis kunagi müüki. Küpsetamiseks on see või liiga hea (loe kallis) ja sel puhul tarvitan ikka Saaremaa võid.

Zap*

Gegegerda
Postitusi: 327
Abikokk
2008-05-04 19:51:57
(Või)leivale ma võid ei pane - mulle maitseb ilma rohkem, aga küpsetamiseks tavaliselt Saaremaa võid, kuigi täna tegin muffineid odavast margariinist ja maitsesid väga.

www.gegegerda.blogspot.com

Veronika
Postitusi: 237
Abikokk
2008-06-16 22:04:32
Tere või Saaremaa või Valio või turult ostetud või. Lemmikuks on siiski kujunenud Valio või.
Spiidi
Postitusi: 743
Abikokk
2008-06-30 15:48:35
Kas keegi teab, kust oleks võimalik saada pastöriseerimata koorest tehtud võid? Ehk siis ehedat talu-võid.

le D?ner

Marie
Postitusi: 49
Kokaõpilane
2008-08-03 04:23:06
Peamiselt Tere võid, pragmaatilisel põhjusel, et see on 200 g pakis, mida küpsetamise jaoks hea silma järgi jagada (Saaremaa oma on 175 g). Kevadel kasutasin vahepeal ka Valio oma, kui selle kilohind odavam oli. Otseselt Tere ja Saaremaa maitset jm omadusi pole võrrelnud, praadimiseks kasutan enamasti hoopis rapsiõli. Suurem päris-või tarbimine hakkas meil pihta pärast seda, kui uus köök valmis sai ja ma hoolega küpsetama hakkasin - enne seda sai leivale ikka Rama Oliviot või Võideksit määritud.
Tiina:
Õiget võid ei saa ju leivale kohe määrida.
Meil ei käigi leivale määrimise või külmkapis, vaid kaanega võitoosis. Eks ma võtan sealt toiduvalmistamiseks ka, kui kuskile mõnda lusikatäit võid vaja on. Suvel panen pool pakki (100 g) korraga ning pole veel halvaks läinud.
Sussukas
Postitusi: 174
Abikokk
2008-08-03 14:39:02
Meie kasutame talupidaja võid või Järva-Jaanis toodetavat E-piima võid. Viimane on rohkem expordi kaup.

Vanad inimesed on väikesed sellepärast, et neil on väikesed kepid

Frieda
Postitusi: 309
Abikokk
2008-08-04 21:20:59
Küpsetamiseks tavaliselt Tere või Saaremaa, leiva peale reeglina võid ei pane, hommikupudrule on aga-ajalt ka mõni võie ära eksinud.

Söömine on ainus töö, mis toidab

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>