Kui ma kunagi 1990ndate alguses Taanis vahetusõpilane oli, siis "boller i karry" oli seal väga sage õhtusöök. Siin veidi mugandatud versioon.
Kui kasutad mahedamaitselist karripulbrit, siis peaks need rõõmsavärvilised lihapallid ka lastele meeldima.
Sega hakklihamassi ained omavahel ühtlaseks, soovi korral hoia 1-2 tundi külmkapis. Vormi parajalt suurteks lihapallideks.
Kuumuta suures potis vesi keemiseni. Tõsta lihapallid tasakesi keevasse vette. Keeda 7-8 minutit, siis tõsta kurnlusika või vahukulbi abil taldrikule.
Valmista kaste. Sulata või pannil, sega juurde karripulber. Lisa hakitud sibul ja prae pehmeks. Lisa jahu ja vähehaaval lihapallileem. Sega juurde rõõsk koor ja hauta kaste läbi. Riivi õun jämedalt ja lisa kastmele. Maitsesta soola ja pipraga.
Tõsta keedetud lihapallid kastmesse, kuumuta läbi.
Serveeri riisiga või keedetud aedviljadega.
Nipid ja soovitused:
Väidetavalt tuntakse seda rooga Taanis juba 19. sajandi keskpaigast. Nimelt jõudsid India vürtsid ja karripulber Taani 1837. aastal. Klassikaliste lihapallide serveerimine mahedamaitselise karrikastme ja riisiga oli tollal väga eksootiline ning roog on endiselt Taanis populaarne.
Retsept ilmus ka ajakirja Pere & Kodu 2015. a. mainumbris. Pildi tegi Veronika Roosimaa.
Hakklihapallid karrikastmes
Kui ma kunagi 1990ndate alguses Taanis vahetusõpilane oli, siis "boller i karry" oli seal väga sage õhtusöök. Siin veidi mugandatud versioon. Kui kasutad mahedamaitselist karripulbrit, siis peaks need rõõmsavärvilised lihapallid ka lastele meeldima.