Tordivõistlus "Tort isamaale 2017"

Nami-Namil on rõõm ja au välja kuulutada välja järjekordne isamaaliste tortide võistlus: "Tort isamaale 2017"!

Kui nami-namikad 2009. aastal esmakordselt Eesti Vabariigi sünnipäeva auks torte küpsetasid, siis oli see planeeritud ühekordse kooskokkamisena. Ent üritus läks korda, tordiideed olid vahvad ja nii ongi sellest nüüdseks kujunenud juba väike traditsioon. Uhke ja ilus traditsioon, mis tänavu toimub juba üheksandat korda!

Tordivõistlusele on oodatud tordid, mis olete valmistanud Eesti Vabariigi 99. sünnipäevaks. Tort võiks olla isamaaline/eestimaine, fantaasiarikas, isuäratav ning korrektselt teostatud, võistlusele võib esitada nii magusaid kui ka soolaseid torte. 

Kui endal ülimalt originaalset ideed ei tule, siis pidage meeles, et tähtis pole mitte võit, vaid osavõtt ja võid inspiratsiooni ammutada varasematest aastatest, aga siis maini kindlasti, kelle torti Sa järgi teha püüdsid. 

NB! Varasematel aastatel Nami-Nami või teistel tordivõistlustel osalenud tordid osaleda ei saa! Kuna Nami-Nami korraldab antud sündmust juba 9. korda, siis me ootame eelkõige ikka spetsiaalselt selleks võistluseks tehtud torte :)

Žürii koosseis:

Tänavu valib võitjad taas žürii. Žüriisse kuuluvad:

Pille Petersoo, Nami-Nami eestvedaja
Kertu Lukas, kondiiter @ Suhkruingel kondiiter
Heidi Park, kondiiter @ Kondiiter.ee
Mari-Liis Ilover, toidublogi Siit nurgast ja sealt nurgast autor, Kalamaja Kokaklubi eestvedaja
Kristina Lupp, väliseestlasest toiduajakirjanik ja Tallinn Supper Club eestvedaja 
Erlis Schönberg, maitsemeelelahutaja

Tähtajad 2017:

Eesti Vabariigi 99. aastapäev langeb tänavu reedesele päevale.

Ootame teie isamaalisi torte kuni pühapäeva õhtuni - žürii võtab arvesse kõik tordid, mis on laekunud hiljemalt 26. veebruaril kell 20 õhtul.

Žürii teeb oma otsuse teatavaks kolmapäeval, 1. märtsi hommikul

Auhinnad 2017:

Seikluskohviku kinkekaart:

Seikluskohvik paneb auhinnaks välja 50-eurose kinkekaardi, mille saab endale žüriilt enim punkte saanud tort, olgu see siis soolane või magus :)

Nami-Nami toimetuse lemmik läheb lõunale!

Nami-Nami toimetus koosseisus Pille PetersooKaare SovaMartiina AnniIlse Metsamaa ja Merilin Rosenberg valib välja oma Nami-Nami toimetuse lemmiku! Nami-Nami toimetuse lemmik läheb koos sõbraga pealinna restorani Monaco, kus neil on võimalus nautida kolmekäigulist lõunasööki:

Lugejate lemmikud:

Kõige enam klikke-laike ning kõige enam kommentaare saanud postitused saavad endale imetoreda kena puidust alusega laualipu ja 20 võileivalippu (Lipuvabrik) ning ühe eksemplari äsja ilmunud toredast uuest kokaraamatust "Ehe Eesti köök" (Ajakirjade Kirjastus, 2017).

(Jutt on siis kahest auhinnakomplektist - ühe saab enim klikke kogunud võistlustöö teostaja, teise saab enim kommentaare kogunud võistlustöö teostaja. Arvesse lähevad 2017. a. veebruarikuu jooksul kogutud klikid ja kommentaarid!)

Lipuvabrik annab ühe laualipu ja võileivalippude komplekti kõige põnevamale liputeemalisele võistlustööle. Auhinnasaaja valib välja Nami-Nami toimetus. 

WABA moodne ja rahvuslik polosärk:

Meil on auhindade seas kaks Mait Malmsteni disainitud ja Waba.ee toodetud mulgi särki - ühe saab parima magusa tordi autor ja teise võitja valib Waba.ee ise oma isiklike lemmikute seast.

On alust arvata, et Mulgimaast inspireeritud tortidel on väike eelis ;) 

Mulgi särke on nii meestele kui ka naistele - võitja saab ise valida, kumba eelistab. Vaata Mait Malmsteni Muhu särgi lugu siit.

 

Juustukuningate kinkekaardid:

Nami-Nami hea koostööpartner, Juustukuningad, jagab tordivõistlusel osalejatele kinkekaarte.

Kolm 10-eurost kinkekaarti lähevad loosimisele kõikide osalejate vahel.

Ühe 20-eurose kinkekaardi annavad Juustukuningad oma lemmikule!

Kolm kena Jutekotti:

Ka sel korral on meil auhindadeks kolm toredat rukkilillemotiiviga kandekotti, mille valmistajaks on kodumaine Jutekott.ee.

Rukkililledega kotid loosime välja kõikide osalejate vahel! 

 

Muhuteemalised tordid?

Muhu mustrid on varasematel aastatel tordivõistlusel alati populaarsed olnud. Sel korral anname kaks eriauhinda kahele kõige toredamale Muhu-teemalisele tordile :)

Auhinnaks on Muhumaal asuva imelise Nautse Mihkli talu perenaise Ingrem Raidjõe ning fotograaf Jüri Seljamaa kunstiraamat toidust "Meite Muhu maitsed".

Umami.ee kinkekomplekt!

Põnevatele maailma maitsetele spetsialiseerunud gurmeepood Umami - "Maailm täis maitseid" - paneb välja ühe küpsetajale mõeldud kinkekomplekti.

Kinkekomplektis on järgmine varandus:

 • mandlijahu
 • õlivaba sarapuupähkli jahu
 • külmpressitud kookosõli
 • tonka oad

Lisaks on pakis kaasas lihtne ja maitsev retsept, et esimene küpsetis ruttu ahju panna!

Umami.ee toreda kinkekomplekti saab endale magusate tortide kategooria võitja.

Tervis pudelis! 

Maitsvad auhinnad on välja pannud ka kodumaine SEMUAuhinnapakist leiate Semu astelpajunektari, Semu tšiiaseemnetega ebaküdoonianektari, Semu tšiiaseemnetega rabarbri-mustasõstranektari ja Semu astelpajumoosi. 

Semu auhindu on lausa kolm komplekti - ühe saab parim soolane tort, teise parim magus tort ja kolmanda loosime välja kõikide tordivõistlusel osalejate vahel!

Lipusinine!

Tore Ärklitoa veebipood annab kõige ägedamale sinise värvi kasutajale neli tõrumustriga sinist lauamatti, et edasistel pidupäevadel eriti pidulik laud katta. 

Lauamatid on suurusega 45x35 cm, materjaliks on 95% puuvill ja 5% polüester.

Kuidas osaleda?

Osalemine on lihtne - tuleb teha Eesti Vabariigi 99. aastapäevaks kena ja pidulik tort.

Tort võib olla soolane või magus. Tordist tuleb teha pilt ja see siin samas postituse all üles laadida. Tordile tuleb mõelda nimi. Kindlasti tuleb postitusse lisada ka võistlustöö kirjeldus, retsept või viide blogipostitusele. 

Osaleda saavad vaid registreeritud kasutajad. Kui Sa ei ole kasutaja, siis seda saad teha siin

Ehk siis:

 • Logi Nami-Namisse sisse. 
 • Vali siinse postituse alt "Lisa pilt". Vali foto, mida soovid kuvada oma võistlustöö põhifotona! Foto laius võiks olla kuni 1000 pikslit, liiga suure faili lisamine ei õnnestu!
 • Täida järgmised väljad: Pealkiri ja Kirjeldus (siia võid lisada ka tordi retsepti), soovi korral kasuta URL-aadressi (näiteks siis, kui tordi kirjeldus on Su blogis). 
 • Kui endal fotokat ei ole, siis kutsuge mõni (digi)kaameraga sõber tol päeval enda juurde pidulikule lõuna- või õhtusöögile

Lisainfo:

 • Nami-Namil on õigus lisada retsept ja foto siinsesse retseptikogusse (loomulikult märgitakse ära ka foto ja retsepti autor, blogijate puhul lisatakse ka otseviide algsele blogipostitusele). Varasemate aastate võistlustööde retsepte leiate märksõna tordivõistlus alt.
 • Väike lisapalve neile nami-namikatele, kes ka blogivad. Kui te selle tordivõistluse raames tehtud soolastest/magusatest tortidest ka oma blogides kirjutate, siis pange palun väike viide siia konkreetsele Nami-Nami retseptivõistluse teemale. Aitäh!! 
 • Kui te otseselt retsepti ei jaga, siis oleks kena, kui kirjeldate oma torti vähemalt paari lausega, sh vihjate, kust saite sisu või kaunistuste tegemiseks inspiratsiooni (seda eriti juhul, kui olete paljuski toetunud varasematele võistlustöödele.).

Loe veel:

NB! Võistlustööde kommenteerimisest

 • Kommenteerija nime kuvatakse ainult siis, kui tegemist on registreeritud kasutajaga. Kui Sa ei ole registreerunud kasutaja, siis jäta palun oma (varju)nimi kommentaari lõppu ja me tõstame selle kommenteerija nimeks.
 • Jäta kindlasti uus kommentaar, ära ürita vastata olemasolevale kommentaarile - neid miskipärast ei kuvata hetkel ja selle tehnilise apsakaga me veebruaris enam tegeleda ei jõua. 

Kommentaarid


kerliveri
postitatud 25.02.2017 09:50

Tort Eestile! Tegemist on toorjuustukoogiga, küpsisepõhjal, kaunistatud rukkililledega ;) Palju õnne Eestile!

Tiiar
postitatud 26.02.2017 19:18

Rukki-šokolaadi ja kama põhjal tort Vana Tallinna kreemiga. Antud tort hõlmab kõiki tuntumaid Eesti maitseid. Vana Tallinna maik, rukkipõhja tekstuur ja kama järelmaitse sulanduvad tordi üheks õigeks "Eesti maitseks". Kasutatud on Eesti lipuvärve, rõhutades patriootlikku motiivi. Samas on tordil lihtne teostus, et kõik tavalised kodukokad saaksid välimuse saavutamisega samuti hakkama, tort Eesti inimestele Eesti inimeselt. Väärikat 99. sünnipäeva!

Tinnu
postitatud 27.02.2017 08:33

Oh, kahju et varem ei avastanud seda võistlust, nüüd juba hilja enda torti saata ...

Pille
postitatud 27.02.2017 08:49

Tinnu, žürii pole veel otsuseid tegema hakanud, nii et tegelikult veel jõuaksid ;)

Tinnu
postitatud 27.02.2017 08:54

:D Aga kuhu ma saadan ? Siin manuse lisamine nagu ei tööta.

Pille
postitatud 27.02.2017 09:07

Tinnu, kohe siin kommentaaride kohal on oranž silt "LISA PILT" - sealt peadki lisama!

Vaata veel