Vahva mõte: küpsisekarp

Kui sulle meeldib köögis toimetada ja pühade ajal sõpru enda tehtud kingitustega üllatada, siis küpsisekarbi idee paneb sul kindlasti mõtted lendama ja näpud sügelema.

Mõte on lihtne ja armas - kinkida kena karbitäis omatehtud küpsiseid! Kui keeruliseks ja aeganõudvaks idee teostus kujuneb, jääb igaühe enda otsustada, aga mida rohkem erinevaid küpsiseid või maiustusi karbis, seda efektsem ja maitseküllasem kingitus.

Karp

Ideaalne küpsisekarp on pigem madal ja lai ning jaotatud 6-9 väiksemaks sektsiooniks. Igasse vahesse võiks mahtuda 4-6 suuremat küpsist või peotäis väiksemaid maiustusi.

Kuna valmis kujul on selliseid karpe üsna keeruline leida (märka jõuluehete karpe!), siis soovitame vaheseinad ise papist meisterdada. Nii saad valida sobiva suurusega karbi ja meisterdada sinna sisse vaheseinad vastavalt küpsiste suurusele ja kogusele. 

Kõik pesad ei pea ühesuurused olema, mõni vahe võib olla laiem, teine kitsam, mõni ruudu-, teine ristkülikukujuline.

Karbi võib teha ka vaheseinteta ja panna küpsised hoopis paberist muffinivormidesse või teha pesad jõuluteemalistest salvrättidest.

Kindlaid reegleid pole, lähene karbile loominguliselt!

Küpsised

Kõige ägedama küpsisekarbi saad siis, kui küpsetad igasse vahesse erineva maitse ja kujuga küpsiseid. Vaata inspiratsiooniks näiteks Nami-Nami jõuluküpsiste artiklit. Kuna karpi on mõeldud panna igast maitsest vaid natuke, jagub ühest retseptist tehtud küpsiseid mitmesse karpi.

Võid teha ka ühest ja samast küpsisetainast erineva kujuga küpsiseid ja kaunistada need lihtsalt erinevate šokolaadide või puistetega. 

Võid kombineerida küpsiseid muude maiustustega, näiteks trühvlite, kommide või beseega. Otsi inspiratsiooni siit või hoopis sellest artiklist. 

Mõnda pesasse võid peita ka mittesöödava kingituse (nt ilus jõuluehe, väike küünal) või kombineerida omatehtud küpsiseid poest ostetud maiustustega.

 

 

Fotol olevas karbis on mõned poe maiustused ja nende Nami-Nami retseptide järgi tehtud küpsised: 

Valiku Nami-Nami küpsiseretseptidest leiad SIIT !

Kui sa ei taha mitme tainaga jännata, siis ka kõige lihtsamast poest ostetud piparkoogitainast annab välja mõelda üheksa erinevat varianti küpsisekarbi pesade täitmiseks! :)

Näiteks:

  1. Glasuuriga kaunistatud minipiparkoogid
  2. Piparkoogipäkapikud üllatusega
  3. Südamekujulised piparkoogid, mis on poolenisti tumedasse šokolaadi kastetud ja kaunistatud marjajahu, pähklipuru vōi nonparellidega
  4. Valge šokolaadiga triibutatud piparkoogikuusekesed
  5. Täidisega piparkoogipallid
  6. Värviliste akendega piparkoogid
  7. Täidisega ühendatud piparkoogid (karamelli, šokolaadi või paksu moosiga) Linzer-küpsiste järgi
  8. Pähklipuruga kaetud piparkoogipulgad nende kõrsikute järgi
  9. Beseepiparkoogid

Meeleolukat küpsiste küpsetamist!

Loe veel:

Kaare Sova
Kaare Sova
postitatud 14.11.2021 12:47 LISA KOMMENTAAR

Kommentaarid