Põnev ja maitseküllane miso

Nami-Nami koostööpartner Valete Ökokaubad toob lugejateni selle loo Jaapani misopastadest. Head lugemist!

Artiklist saad teada, mis see miso on, miks miso kasulik on ja mõned põnevad retseptiviited.

Miso jõud

Miso on traditsiooniline Jaapani toit ja maitseaine, millest on üle 1300 aasta rõõmu tundnud nii buda mungad, samurai sõdalased kui jaapani rahvas. Clearspring pakub laia valikut traditsioonilisel viisil kääritatud Jaapani mahemisot, mis on valminud meistrite käe all. Neid valmistatakse parimatest mahepõllumajanduslikult kasvatatud koostisosadest: terved sojaoad, viljaterad, ainulaadne koji pärmikultuur ja meresool. Pärast loomulikku laagerdumist seedripuust tünnides mitme kuu vältel ühtlasel temperatuuril annab aeglane käärimine tulemuseks sügavalt rikkaliku ja mitmekülgse maitse.

Miso omadused

Miso on Jaapani toidulaual igapäevane toiduaine ning on sajandeid väärtustatud rahvaliku ravimina.Miso on iseloomulikult soolane, kuid selle maitse ja lõhn sõltub mitmesugustest teguritest, näiteks valmistamisel kasutatud koostisosade tüübist ja kvaliteedist või ka kääritamise ja laagerdamise protsessist. Teiste oluliste konkreetse miso maitset kujundavate mõjurite hulgas on temperatuur, kääritamise aeg, soola kogus ja koji sort. Nende erinevate koostisosade ja mõjurite tulemusena võib misot kirjeldada soolase, magusa, puuviljase ja hõrguna.

Kõige levinumaks tüübiks on valge miso, mida tarbitakse traditsiooniliselt Jaapani lääneosas, sh Kyotos, samas kui idapoolsemates piirkondades, sh Tokyos, eelistatakse rammusamat punast misot.

Clearspringi misod:

  • Ei sisalda nisu ega piimatooteid
  • On suurepärased valguallikad
  • On head kiudaineallikad

Clearspringi traditsiooniliste misode valik:

Mahe odramiso (Organic Barley Miso)

Jaapanis tuntakse seda mugi misona. Seda valmistatakse traditsioonilisel meetodil ning on täielikult laagerdatud seedripuu tünnides vähemalt 12 kuud. Ideaalne üldiseks kasutamiseks.

Retsept: Brokoli odramiso ja seesami kastmes

Mahe hatcho miso (Organic Hatcho Miso)

Siinne puhas sojaoa miso sisaldab kaks korda rohkem valku kui pikalt laagerdunud pruuni riisi misovõi odramiso. Seda toodetakse viiesaja aasta vanust metoodikat kasutades ning see valmib seedripuust tünnides 36 kuud.

Retsept: Röstitud maguskartuli dengaku

Mahe pruuni riisi miso (Organic Brown Rice Miso)

Jaapanis tuntakse seda genmai misona. Seda valmistatakse samal viisil kui odramisot ja see on ka omadustelt sarnane, siiski on sellel kergelt magusam maitse.

Retsept: Udon nuudlisupp miso, ingveri ja siidise tofuga

Mahe magus valge miso (Organic Sweet White Miso)

Tegemist on lühidalt laagerdunud Kyoto stiilis misoga, mis on kreemjalt täidlane ja veidi soolaselt magus. Tehtud väiksemasse pakendisse, et säilitada selle erilisi omadusi. Proovi lisada seda või asemel kartulipudrule või kastmes aurutatud köögiviljadele.

Retsept: Magusa valge miso kastmed salatitele, köögiviljadele või dippimiseks

Artiklit toetab Valete Ökokaubad:

Sisuturundus
postitatud 29.02.2020 10:28 LISA KOMMENTAAR

Kommentaarid