Vahva mõte: Capri-salati pärg

Jõulukuu pidulauale sobivad hästi värvikirevad salatid. Nami-Nami salativalikust leiab palju toredaid retsepte, mis ka pühade ajal lauale passivad, aga siinne salatisoovitus on veidi teistmoodi.

Sageli ei ole lihtne toorsalatit muude jõuluroogade vahel ahvatlevaks teha, aga see salatipärg lausa kutsub sööma! Sobides nii eelroaks kui ka iseseisvaks kergemaks eineks, kaunistab Capri-salati pärg mistahes pidulauda!

Tee nii:

  1. Alustuseks osta komponendid. Lisaks tavapärastele Capri-salati koostisosadele - tomatile, mozzarellale ja basiilikule – vajad veel head palsamiäädikat või palsamiäädikakreemi ning suupistetikke. Tomat olgu seekord kirsstomat ja mozzarella osta pisikeste pallikestena.
  2. "Pärja" sättimiseks on kaks võimalust:
  1. Säti tomatid, mozzarellad ja basiilikulehed suupistetikkude otsa (just nagu siin retseptis)  ning aseta vaagnale, moodustades ringi. Ringi keskele aseta kausike palsamiäädikaga ja serveeri.
  2. Võta suur ümar liud. Vala palsamiäädikas kausikesse ja aseta liua keskele.  Tõsta kausikese ümber pestud kirsstomatid, nõrutatud mozzarellapallid ja säti siia-sinna basiilikulehed. Pista salati serva suupistetikud ning serveeri. Külalised saavad ise oma suupisted tiku otsa torgata ning sedasi läheb „pärja“ kokkusättimine kiiremini.

Vaata veel:

Artiklit toetab Fruit Xpress, kelle kirss-kobartomat Red Desire on ideaalne selle värvikireva salati tegemiseks: 

Martiina Anni
Martiina Anni
postitatud 07.12.2017 20:55 LISA KOMMENTAAR

Kommentaarid


Martiina
postitatud 07.12.2017 12:28

Meie pere lemmiksalat ägedas uues kuues! :)

Anne-Ly Nilbe
postitatud 07.12.2017 21:18

Olen teinud, niii head!