Maitsvad rohelised smuutid!

Smuuti on teatavasti mõnus vahepala, mis (peamiselt) puuviljadest pakatavalt hästi kõhtu täidab ja maitseb nii lastele kui täiskasvanutele. Rohelised smuutid seevastu on tihtilugu kategooria, millest paljud smuutisõbrad kaarega mööda lähevad -  ju on roheline värv liialt hirmutav, mis siis, et neid jooke just eriti tervislikena välja reklaamitakse :)

Roheline aga ei tähenda tingimata, et kokteili maitse on nagu vasttärganud rohulibledel! Roheline on maitsev!

Mis annab smuutidele rohelist värvi?

Igasugused lehelised: spinat, lehtkapsas, naat, nõges; köögiviljad: kurk, avokaado; puuviljad: pirn, kiivi jne. Mida rohkem puuviljalisi komponente, seda magusam ja mahedam on smuuti.

Nami-Nami soovitab proovida:

Kui joojad pole rohelise smuutiga harjunud, alusta proovimist mahedamatest-magusamatest smuutidest. Tee näiteks seda smuutit, mida Nami-Nami toimetaja Martiina kirjeldab kui magustoitu. Või seda erinevate ürtidega smuutit. Või seda eriti puuviljast rohelist jooki.

Hästi värskendav on see kurgijook, kerge vaarikase maitsega ning seetõttu mõnus aga see smuuti. Banaanist siidise, aga tänu chia-seemnetele paksu ja toitva smuuti leiad siit

Natuke enam "murumaitselised" on järgnevad smuutid, aga see ei tähenda, et nad halvad oleks! Proovi ise: Roheline detox-kokteil, roheline smuuti ingveriga (toredalt särtsakas!) ja see varasuvine jook.

Kallis Nami-Nami lugeja: milline on Sinu lemmik roheline smuuti, mida soovitaksid teistelegi?

Loe veel:

Artikkel ilmus aprillis 2017. 

Martiina Anni
Martiina Anni
postitatud 01.01.2019 10:15 LISA KOMMENTAAR

Kommentaarid


Kaija Kängsep
postitatud 15.01.2019 09:36

Olen suur roheliste smuutide fänn ning siiani maitsevad kõik väga hästi.

Laura Kallas
postitatud 15.01.2019 15:30

Võtan ka aeg-ajalt rohelise smuuti kuuri ette, hetkel teine nädal käsil. Tavapäraselt: spinatilehed, pool kiivit, pool rohelist õuna, veerand suvikõrvitsat, pool avokaadot. See nädal aga näiteks ka sellerit juures. Võib ka kurki jms vahetada koostisosasid. Magusamaks saab meloni või ananassiviiluga näiteks :)