Kuidas teha muffinitele kenasid paberümbriseid?

Nii nagu Tuhkatriinu muutus imeväel printsessiks, muutuvad ka igavana näivad muffinid kerge vaevaga imeliseks külakostiks või kingituseks. Siin ei ole haldja abi vaja, piisab vaid kenast paberist, kääridest ja liimist. 

Kuidas paberümbriseid teha?

  • Vali välja paber, millest soovid ümbriseid teha. See peab olema paraja paksusega, et lõpptulemus jääks ilus. Liiga õhuke või liiga tugev paber võivad meisterdamise käigus kortsuda/murduda. Katsu erineva paksusega pabereid, painuta neid õrnalt - see on tunnetuse küsimus. 
  • Kui väljavalitud paber mahub suuruse ja paksuse poolest printerisse, prindi ümbrise kujundid otse ilupaberile. Sageli on ilusad mustrilised paberid aga suuremad ja paksemad. Sellisel juhul on abi šabloonist. Kõige parem on teha šabloon tugevamast papist, siis saab seda mugavalt ja korduvalt kasutada. Prinditava joonise šablooni tegemiseks leiad SIIT! Vali printimise valikutest lehe suuruseks kindlasti originaal suurus (actual size).
  • Kui papist šabloon on valmis, joonista selle abil hariliku pliiatsiga vajalik arv muffiniümbriseid ilupaberile. Lõika kujundid välja. Kui soovid eriti kena tulemust lõika ülemine pikem serv välja sik-sak või lainekääridega. Sellised vigurkäärid nõuavad kindlat kätt ja veidi harjutamist. 
  • Pane väljalõigatud ümbrise üks ots üle teise (umbes 0,5 cm ulatuses), jälgi et servad oleksid kohakuti ning liimi kokku. Otsad võib kinnitada ka kleeplindiga või liimipüstolit, klammerdajat kasutades.

Pane tähele! ​​

Väga rasvaseid muffineid ei ole mõtet kenasse paberümbrisesse panna. Rasv hakkab kiiresti läbi paberi imbuma ja jätab inetud plekid. Sama juhtub siis, kui kaunistuseks mõeldud kreem vastu ümbrist puutub. Et seda ei juhtuks, aseta jahtunud muffin enne ümbrise sisse ja alles siis kaunista kreemiga. Nii on täpselt näha, kui laialt kreemi pritsida, et see ilusale paberile rasvaplekke ei jätaks. 

Meisterda kenad paberümbrised näiteks nendele muffinitele:

 

NB! Valiku erinevate mustritega siksak-kääre ning palju muud tarvilikku meisterdamiseks ja dekoreerimiseks leiate Snitty kunstitarvete poest (J. Kuperjanovi 70, Tartu). Snitty kaubavalikus on dekoreerimisvahendid, mitmesugused paberikaubad, kunstitarbed jm.

Külastage ka Snitty e-poodi ja Facebooki lehekülge.

Kaare Sova
Kaare Sova
postitatud 30.09.2015 23:55 LISA KOMMENTAAR

Kommentaarid


Maalt ja hobusega
postitatud 07.08.2019 17:05

Tore idee!