10 uhket isamaalist rukki/leiva torti läbi aegade

Nami-Nami isamaaliste tortide võistlus on saanud toredaks iga-aastaseks traditsiooniks. Esimesed tordid leidsid end võistlustulest 2009. aastal ja tollest hetkest saati on kord aastas Nami-Nami maitsvaid ja silmailu pakkuvaid küpsetisi täis! 

Tänavuse tordivõistluse inspiratsiooniks toome eelnevatest aastatest teieni Nami-Nami toimetusele silma jäänud võistlustöid, kus on kasutatud rukkijahu või rukkileiba. 

Rukkijahu või leiba on läbi aastate tordivõistlustel kasutatud palju. Eks ole must leib ju vägagi eestimaine ja hinnatud toiduaine. Ja tuleb välja, et see sobib magusate tortidega imehästi!

Leiva ja rukki võidukäik algas juba 2010.aastal, kui tort "Rukkileib", autor Kaare Sova (kasutaja Koopatibi), tõstis nii oma kuju kui maitsva sisuga tordivõistluse lati kõrgele.  2012.aastal triumfeeris põnev leiva-pähkli põhjadele tehtud tort, autor Elina Sildre (kasutaja Spidur), mis oli ehitud kaunilt maalitud pildiga. 

Kodumaised pohlad ja rukis said kokku selles kenas tordis (autor Martiina Anni): Tordi sisuks on pohla-rukkivaht, mille retsept Nami-Namist võetud. Seda ümbritseb tore näkileibadest "müür", andes tordile põneva ilme. Näkileibadest valmistatud roosiõis on veel boonuseks :) (ülejäänud 2016.a torte näed siit)

Pohlad olid põhikomponendiks ka selles tordis, sedapuhku koos kodujuustuga. Rukis peitub biskviidis, välimuselt on tort imekaunilt Eesti loodust meenutav.  Autor Sille Vadi (kasutaja Frieda). (2015.a tordid leiad siit

2014. aastal võlus Kaare Sova (kasutaja Koopatibi) paljusid oma rukkiküpsisetordiga, mis lausa kutsus järgi tegema ja maitsma!  Kaks aastat varem oli Kaare Sova samuti loonud uhke leivateemalise tordi- tarretatud kodujuustu-vaarikatordi rukkileivaga. Torti kaunistavad (lisaks kenadele torditriipudele) leivatrühvlid. (2012.a tordid leiad siit

Karamell-leiva ja mustikatega kohupiimatort "Kirikindad" on kahtlemata tort, mis paljudele 2011. aastal silma jäi. Autor Sille Vadi (kasutajanimega Frieda). Tordi sisus olev leib oli riivitud ja karamellistatud. Samamoodi oli karamellistatud riivleiba kasutatud 2013.a võistelnud jäätisetordis "Viljakõrs", autoriks Martiina Anni (kasutaja aniitram) 

2013. aastal võitis võistluse tort "Mustmuld leib, patrioot/batoonike Kaseke, Kännu Kuke trühvlid", autor Sandra Veeremaa. Samal aastal oli võistluses ka põnev rukkirull Vana-Tallinna ja musta ploomi kreemiga, autor Liisi Laanemäe.

Selline on Nami-Nami  rukki/leiva tortide lemmikute Top10. Milline tort Sinu lemmik on?

Artikkel ilmus veebruaris 2017

Martiina Anni
Martiina Anni
postitatud 24.02.2024 13:59 LISA KOMMENTAAR

Kommentaarid


Car Lo Ne
postitatud 21.02.2021 17:47

Millised imelised tordid/koogid! Kõike tahaks järgi teha :)

Maalt ja hobusega
postitatud 11.12.2023 09:24

Ägedad ideed!